Skocz do zawartości

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA LEKIEM NA DEPRESJĘ!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jolenta

Jolenta
  • Imię:Jolenta

Napisano 02 grudzień 2016 - 18:57

Witam Ktos poruszył bardzo dobry temat - krótko mówiąc - ruch na świeżym powietrzu. W mojej rodzinie był ktoś z depresją i właśnie ruch aż do fizycznego zmęczenia spowodował zmiany w nastawieniu do zycia. Dodatkow brał jeszcze suplementy i teraz jest zupełnie OK. Nawet zeszczuplał. Teraz znowu idzie zima ale jak widze dalej biega :)

#22 Gość_Damians_*

Gość_Damians_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 06:34

Witam Ktos poruszył bardzo dobry temat - krótko mówiąc - ruch na świeżym powietrzu. W mojej rodzinie był ktoś z depresją i właśnie ruch aż do fizycznego zmęczenia spowodował zmiany w nastawieniu do zycia. Dodatkow brał jeszcze suplementy na wzmocnienie energii typu Flordix i teraz jest zupełnie OK. Nawet zeszczuplał. Teraz znowu idzie zima ale jak widze dalej biega :)

Do napisania tego posta zatrudniła Cię firma Flordix? Co to jest wzmocnienie energii? Co z tego, że zeszczuplał, skoro zazwyczaj ludzie w depresji jedzą za mało?

#23 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 09:12

Na pewno bo laska napisała jak do tej pory tylko dwa posty w obu padła nazwa tego specyfiku. Reklama jak nic.

#24 Gość_wakabayashi_*

Gość_wakabayashi_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 09:25

Może to i reklama, ale chyba nie wątpicie w cudowne właściwości tego Flordixu;D 

#25 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:06

A Ty wiesz, że tym postem też sie przyczyniasz do reklamowania tego cuda ? Bo ich ranking rośnie im częściej marka jest wymieniana w sieci. Do tego jak admin usunie jej posta to ktoś może nie zrozumieć ironii ;) no chyba, że to nie była ironia tylko najadłeś się tego za dużo i teraz wygladasz tak jak na awatarze :D

#26 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:17

cętki mu wyszły na skorze?

#27 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:22

miałam na myśli całokształt czyli, że zmienił sie w dzikie zwierzę :D

#28 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:28

co ma cztery nogi i pierze

#29 pawel_85

pawel_85

Napisano 03 grudzień 2016 - 12:23

A ja nie potrafię zmusić się do aktywności fizycznej. Konia z rzędem dla tego kto mi pomoże/zmotywuje, żebym zaczął aktywność fizyczną.

4 pobyty w szpitalu psychiatrycznym 2 na dziennym + 2 na zamkniętym / rozpoznanie schizofrenii / 2 poważniejsze psychozy / olzapin 20, arypilek 30 i sertagen 200...a oprócz tego piękna Żona, wspaniały Synek i ciekawa praca :)

#30 Gość_wakabayashi_*

Gość_wakabayashi_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2016 - 14:38

A Ty wiesz, że tym postem też sie przyczyniasz do reklamowania tego cuda ? Bo ich ranking rośnie im częściej marka jest wymieniana w sieci. Do tego jak admin usunie jej posta to ktoś może nie zrozumieć ironii ;) no chyba, że to nie była ironia tylko najadłeś się tego za dużo i teraz wygladasz tak jak na awatarze :D

Nie pomyślałem o tym. Teraz czuję się wykorzystany, ale jeżeli miałbym tak wyglądać po tym wynalazku, to nie wahałbym się ani chwili;D

Jak już przewinął się temat promocji, to zamiast cudownych suplementów, polecam z czystym sumieniem te dwie pozycje:)

http://www.empik.com...06915,ksiazka-p

https://www.galaktyk...oduct,,743.html

#31 Nann

Nann

Napisano 23 październik 2020 - 09:36

Ja musze niechetnie dosc przyznac, bo sportu nie lubie, ale no musze -pomaga. Nie jest to W ZAMIAN za terapie i W ZAMIAN za leki, ale jednak mozgu nie oszukasz :P I w sumie po co to robic, skoro dziala dobrze?Ja cwicze regularnie, chociaz nigdy nie bylam i nie bede fanka sportu, po prostu to jest moja metoda na jedzenie przy ED, jesli cwicze to sobie pozwalam jako tako jesc. Oczywiscie w tym wydaniu jest to wszystko bardzo pokretne, niezrozumiale i zawile, bo z jednej strony normuje to ED przy tym, z drugiej sie w to wpieprzam jeszcze bardziej, ale aktywnosc zostaje i dziala jak dziala. O. :P

#32 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 23 październik 2020 - 15:04

Ja jeździłam na orbitreku, początkowo zdobyłam tego sławetnego endorfinowego kopa, ale potem oczywiście trzeba było coraz silniejszych dawek, by coś poczuć i w końcu zaczęłam nałogowo robić mordercze treningi, które wyczerpywały zamiast satysfakcjonować. Mam nadzieję do tego w przyszłości wrócić, oczywiście już w rozsądnych dawkach. A na razie to chyba długie spacery muszę zacząć robić, bo mam mało ruchu ostatnio.

• Willow47 lubi to

#33 Nann

Nann

Napisano 23 październik 2020 - 16:00

@SmacznyKeksik mordercze tez znam niestety. To prawda, czlowiek potrzebuje wiecej. Mysle ze jest tu sporo osob na forum z podobnymi do moich tendencjami, uzalezniaja sie szybko od wszystkiego..

• K24 lubi to

#34 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Napisano 23 październik 2020 - 16:22

Tak niestety myślę że osoby ze skłonnościami depresyjnymi też są bardziej narażone na uzależnienia, bo szukamy jakiejś ucieczki w czymkolwiek :(

Użytkownik SmacznyKeksik edytował ten post 23 październik 2020 - 16:23

• Nann lubi to

#35 Piotrek_krk

Piotrek_krk
  • Imię:Piotr

Napisano 01 listopad 2020 - 10:51

Ja siebie nawet nie oszukuje że jestem uzależniony od wysiłku fizycznego :) 

Jest to uzależnienie z tych niepodlegających jednoznacznej ocenie. Sam w sobie sport i ruch jest zdrowy ale czuję że nie mogę przestać być w ruchu ....

Ciężko przychodzi mi zrobić dzień lub dwa regeneracji która jak wiadomo jest potrzebna dla organizmu od strony fizycznej.

Nie ukrywam też że w moim przypadku sport jest substytutem brakującego sexu :P 

pzdr

• Willow47 i Nann lubią to

#36 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 01 listopad 2020 - 11:19

@Piotrek_krk a jaki sport uprawiasz?

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#37 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Napisano 01 listopad 2020 - 15:12

Ja myślę, że wszystko w nadmiarze szkodzi.

Jednak dziś zdecydowałam się na lekką przebieżkę na orbitreku, po niej ożywczy prysznic i od razu człowiek lepiej się czuje :)

• WhiteBlankPage lubi to

#38 Nann

Nann

Napisano 01 listopad 2020 - 15:39

@Piotrek_krk oj znam ten stan.

#39 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 01 listopad 2020 - 15:40

Bardzo ale to bardzo zazdroszczę Wam takiego uzależnienia. Ja niestety nie mam sił na żadem wysiłek fizyczny. Zmuszam się do w miarę normalnej aktywności życiowej.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#40 Piotrek_krk

Piotrek_krk
  • Imię:Piotr

Napisano 01 listopad 2020 - 16:58

Bardzo ale to bardzo zazdroszczę Wam takiego uzależnienia. Ja niestety nie mam sił na żadem wysiłek fizyczny. Zmuszam się do w miarę normalnej aktywności życiowej.

Wiem że depresja nie jedno mam imię, u Ciebie widzę że organizm ucieka w apatię u mnie w złość i agresję ......

Polecam zadbać o dobre żywienie i ew suplementację, zrobić podstawowe badania z krwi + podstawowe hormony w Twoim przypadku te żeńskie o których wiele nie wiem. 

Jak u faceta jest niski testosteron to czy się ma depresję czy nie to NIC się nie chce ....

@Piotrek_krk a jaki sport uprawiasz?

Rower mtb, bieganie, trochę kalistenika, no i godzinne spacery po lesie bez celu :) tak po prostu żeby być w lesie i go czuć