Skocz do zawartości

- - - - -

Jak sobie radzą z ChADem "wielcy" tego świata ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2015 - 12:01

635025955860275249.jpg

Jedna z najsłynniejszych aktorek na świecie, Catherine Zeta-Jones (44 l.), jest poważnie chora. Cierpi na psychozę maniakalno-depresyjną, co oznacza, że wpada w biegunowo różne stany psychiczne, które uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie. Jej mąż, Michael Douglas niedawno walczył z rakiem krtani. Teraz musi zajmować się dziećmi.

Aktorka, która niedawno wspierała męża Michaela Douglasa (69 l.) w jego chorobie nowotworowej, teraz sama musi walczyć o swoje zdrowie. Jak podają zagraniczne media Catherine Zeta-Jones ma chorobę afektywną dwubiegunową, ChAD, czyli tzw. cyklofrenię. To bardzo poważne zaburzenie psychiczne, które objawia się popadaniem w skrajnie różne stany emocjonalne - od głębokiej depresji po euforię graniczącą z szaleństwem.

Oba te stany przychodzą cyklicznie. Catherine Zeta-Jones przechodzi właśnie jeden z takich epizodów. Media twierdzą, że zapisała się już do kliniki psychiatrycznej, gdzie zdecydowała się na miesięczną terapię (w takich przypadkach leczenie odbywa się w zakładach półzamkniętych tzn. pacjent ma prawo do kontaktu ze światem zewnętrznym, ale musi być pod stałą obserwacją).

• emzet lubi to

#2 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:29

Można pozazdrość że ma takie możliwości leczenia sie w najlepszych  klinikach psychitryczna.

Naszym chadowcom można tylko wspólczuć,bo u nas szpitale czy kliniki pozosatawiaja wiele do życzenia.

Nasz służba zdrowia rozpada się :(

#3 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2015 - 11:45

To nawet nie chodzi o możliwości, a głównie mentalność. Ludzi chorych nie traktuje się serio, bo niby czemu? Chyba że są chorzy w sensie patologicznym, pedofilia, zabójcy i psychopaci.

Nasze społeczeństwo moralnie i kulturalnie podupadlo. Komunizm w Polsce to była sielanka, mlekiem i miodem kraj płynął w pewnych aspektach.

#4 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 13 czerwiec 2015 - 14:53

Samolubie a ja nie zgodzę się z Tobą.Chorych w sensie patologicznym zamyka się w więzieniu,bo tam ich miejsce.( z wyjatkami)

Nie chciałabym żeby komunizm wrócił,może to była sielanka dla ludzi którzy należeli do partii.W/g mnie to było zupełne zniewolenie ludzi

i dzięki komunizmowi nasze społeczeństwo moralnie i kulturalnie podupadło.Jeszcze muszą minąć pokolenie żeby odbudować moralność i zwykłe człowieczeństwo.

#5 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2015 - 16:16

Kolejnych pokoleń już nie będzie ,wszystko zmierza ku autodestrukcji  :(

#6 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 13 czerwiec 2015 - 16:33

Atamino masz bardzo pesymistyczne nastawienie.Ja myślę lub mam taka nadzieje że nie jest aż tak zle.Powinno zacząć sie naprawianie od samych siebie i swojej rodziny,oraz innego wychowania dzieci.Z domu bardzo dużo wynosisz.

Oby następne pokolenia były mądrzejsze.

• hawwa lubi to

#7 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2015 - 16:39

Mi chodzi o porównanie, tak komunizm był zły, ale w wielu kwestiach można powiedzieć była to sielanka. Poczekaj na dalszy ciąg tej opowieści

#8 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2015 - 22:03

Atamino masz bardzo pesymistyczne nastawienie.Ja myślę lub mam taka nadzieje że nie jest aż tak zle.Powinno zacząć sie naprawianie od samych siebie i swojej rodziny,oraz innego wychowania dzieci.Z domu bardzo dużo wynosisz.

Oby następne pokolenia były mądrzejsze.

masz rację z domu dużo się wynosi 

czyli skur......który śmieje się z upośledzonego człowieka 

wyssał to z mlekiem mamusi -zupełnie się z Tobą zgadzam  :(

wielkie głowy maja bardzo małe rozumki 

na szczęście albo i nie wszystko co dajemy wraca do nas  :)

#9 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2015 - 23:29

Szczerze, nie wiem czy mówisz o karmie czy za życia czy nie, nieważne i sam nie wiem. Wiesz to się podziel spostrzezeniami : )

Według mnie masz rację Atamina, Inca kiedyś też wolałem tak myśleć, teraz wolę stanowczo wyrażać co myślę i też czasami być realistą.

Wiem zrobiłem kiedyś parę głupich rzeczy, zaluje. Nie wiem... ale coś w tym może jest, a jednocześnie też wiele pozytywnych rzeczy pamiętam i jakoś nie widzę tu zasady.

Teologia sukcesu myslenia czy postrzegania też jakoś nie jestem w stanie powiedzieć że jest prawdziwa Inca, miałem okresy w życiu że wielu rzeczy nie dostrzegalem ale one się działy... to może być też negatywne. Przykład jakiś okradają Cię ale dopuki jesteś pijany tego nie zauważasz, lecz potem z tym się mierzysz, to w skrócie.

#10 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 14 czerwiec 2015 - 08:28

Samolubie ja wyrazam to co myślę,może nie do końca jestem realiska,ale stąpam po ziemi a nie bujam w obłokach..Kazdy popełania błedy ważne czy je widzisz i wyciagasz wnioski.

Jestem głęboko przekonana że wyrzadzone komuś z premedytacją zło powraca do właściela.Teologia sukcesu myślenia czy postrzegania myśle że jest dobra o ile nie jest to dążenie po trupach do celu,ale masz jakieś cele które chcesz osiągnąć.i one Ciebie motywują do działania i nadaja sens życiu.

Społeczenstwo zawsze będzie zrónicowane,ważne jest żeby otaczać się ludzmi pozytywnymi,i dobrymi.Przykre jest to że Ci ludzie są schowani ,a spotyka nas chamstwo i bandytyzm.

Mam nadzieje że to się zmieni i wreszcie w więzieniach będa siedzieć chuligani i bandyci a nie drobni pijacy za jazdę na rowerze.Ci pierwsi czekają na wolnosci na miejsce w więzieniu,a pijeczek odsiaduje wyrok

Na niektóre sprawy nie mamy wpływu i tym nie warto sie przejmować.,ale masz wpływ na najbliższe otoczenie i tutaj można dużo pozytywnych rzeczy zrobić.

.

#11 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2015 - 21:54

Chciałbym bujać w obłokach, wyrządzone komuś z premedytacją zło się opłaca, dwa nie wraca. Raczej wyrządzone dobro wraca jako zło, a zło jako dobro. Takie jest moje zdanie jeśli obiektywnie spojrzeć i przeanalizować sytuację z życia innych i swojego.

#12 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 06:12

Samolubie ja mam inne zdanie ,ja zawiodłam się na kilku osobach którym pomogłam-ale takie jakie życie że pomagaja Ci od których nie spodziewałbys się pomocy.

Dwie osoby mnie skrzywdziły i po latach są w sytuacji nie do pozazdroszczenia i nie mają z niej wyjścia.Dlatego uważam że że zawsze trzeba zapłacić za swoje postępowanie.

Ja nie pisze o drobnych sprawach,które spotykają nas na co dzieńi i nas bolę ale nie wyrządzają dużej krzywdy.

Widocznie ja miałam to szczęście że  szukam ludzi pozytywnych i z takimi utrzymuję kontakt.Natomiast wiadomo że spotykają mnie również nieprzyjemne sytuacje,ale o tym staram sie jak najszybciej zapomnieć.

Udanego dnia

• hawwa lubi to

#13 Seba76

Seba76

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 12 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 11:53

Jak widac nawet najbogatsi mają poważne problemy zdrowotne :/

#14 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2016 - 09:10

http://www.fakt.pl/p...uly,635286.html

"Z ogromną przykrością muszę poinformować, że jestem zmuszona odwołać moje tournee w tym roku, ponieważ czuję się bardzo źle, jestem chora na chorobę dwubiegunową. Jak wszyscy wiecie, miałam poważne załamanie nerwowe od grudnia do marca. Mój lekarz stwierdził, że nie powinnam teraz wyjeżdżać, chociaż nie chcę, to muszę odwołać trasę. Serdecznie wszystkich przepraszam".

Użytkownik atamina edytował ten post 17 maj 2016 - 09:13

#15 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5211 postów

Napisano 11 maj 2019 - 15:22

2mhvio6.jpg

25a4xw3.jpg

vshvr6.jpg

b4i3ol.jpg

2hi88ev.jpg

209og7o.jpg

ig9dkz.jpg

1ikdtu.jpg

18i4jb.jpg

14niuip.jpg

http://i63.tinypic.com/95r4a8.jpg

i źródło: http://i66.tinypic.com/2hx57cp.jpg

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm