Skocz do zawartości

- - - - -

Rozmowy o Bogu i religjach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2015 - 15:27

Myslala ze wafla dadzą za Darmo? (oburzony) :D
Tylko czemu jak nie miala slubu cywilnego mogla spozywac, a kiedy ma slub cywilny nie... rozumiem ze ksiadz odebral slub cywilny jako stan inicjacjii :)

#22 paulix19

paulix19

Napisano 21 maj 2015 - 16:03

A ja tam nie patrzę na księży tylko na swoją wiarę i staram się ja umacniać... każdy ma prawo wierzyć W to co chce i mi nie przeszkadza jak inni tylko krytykują to ich sprawą ważne ze ja wierzę :P

#23 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2015 - 17:11

A ja tam nie patrzę na księży tylko na swoją wiarę i staram się ja umacniać... każdy ma prawo wierzyć W to co chce i mi nie przeszkadza jak inni tylko krytykują to ich sprawą ważne ze ja wierzę :P

bravo1.gif

#24 hawwa

hawwa

Napisano 21 maj 2015 - 20:49

Myslala ze wafla dadzą za Darmo? (oburzony) :D
Tylko czemu jak nie miala slubu cywilnego mogla spozywac, a kiedy ma slub cywilny nie... rozumiem ze ksiadz odebral slub cywilny jako stan inicjacjii :)

Ksiądz sobie sam nalicza cennik a w Kurii udzielenie ślubu kosztuje 56 zł to jeszcze księża sobie doliczają ja im napiwku nie dam... Bo Cywilny mnie wyszedł taniej...  

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#25 Disturbia

Disturbia

Napisano 14 czerwiec 2015 - 00:46

Samolub skoro interesuja cie takie tematy to masz zagadke ?! Ale wchodzisz na wlasna odpowiedzialnosc , od momentu wejscia juz nic nie bedzie takie samo ...   http://www.nicholson.../home-page.html

#26 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2015 - 21:32

To pytanie czy twierdzenie...
I po co te sugestie...

#27 Malina_92

Malina_92
  • Imię:Malina

Napisano 16 czerwiec 2015 - 07:44

Eh, wiem, że szerząca się korupcja, wyzysk, inne spaczenia, które są dowodem ułomności człowieka (póki mamy wolną wolę, póki w Kościele jest miejsce na pierwiastek ludzki w boskim...), sięgają osób, które powinny świecić przykładem w myśl zasady, że powinno się praktykować to o czym się mówi... ale Drodzy, pamiętajcie, pamiętajcie, będę Wam o tym przypominać aż do złudzenia, w ocenie swojej nie mówcie o Bogu powołując się na ludzi...

#28 dariamonika

dariamonika

Napisano 22 czerwiec 2015 - 16:20

Czyż nie jest dziwne, że ludzie tak chętnie walczą o religię,
a tak niechętnie żyją zgodnie z jej zasadami?...

1357_530687770332019_1345372395_n.jpg?oh

• szmaragd lubi to

Ludzi się kocha,a rzeczy używa,nigdy na odwrót!!!

#29 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2015 - 17:38

Krowa co dużo ryczy...mało mleka daje  B)

#30 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2015 - 20:47

Bo by gospodarka upadła : D gospodarka i trzoda chlewna to ważne parametry : P

Powiem tak, Kościół Katolicki to sekta : D piorą ludziom mózg od małego, tu chodzi o feudalizm i podpozadkowanie społeczeństwa. Możemy sobie dyskutować, ale uszanujcie moje zdanie.

#31 Paweł 1983

Paweł 1983

Napisano 22 czerwiec 2015 - 22:46

Ja wierzę w Boga, w sensie że istnieje, akurat w moim przypadku to nie jest prawda objawiona.

Mało jest w tym co robię z nauki kościoła (co tzw. ateiści uwielbiają wytykać katolikom). W moim przypadku jest jednak tak że bez wiary w momętach kiedy się zatrzymam, spojrzę na siebie z dystansem, czy przeciwnie jestem w jakimś amoku, pędze, dociera do mnie mysl że w zyciu liczy się coś więcej i to działa na mnie jak kierunkowskaz, stały, niezmienny punkt odniesienia.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#32 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2015 - 14:44

Czy dzisiejszy kościół i księża mają coś wspólnego z tym co nauczał Jezus ?

Jakoś tego nie zauważyłam  :( zresztą nie tylko ja.

"Pismo Teolog nie kieruje się przeciwko obywatelom wyznania katolickiego lub ewangelickiego – wręcz przeciwnie. Ukazuje w różny sposób zakłamanie "w szyldzie" instytucji kościelnej orazże to, czego się tam naucza i co się czyni, jest działaniem katolickim lub ewangelickim, ale nie jest chrześcijańskim. Obydwa duże Kościoły i ich nauki nie mają nic wspólnego z prachrześcijaństwem, a imię "Chrystus" wykorzystują na wielką skalę. Nawet w miejscach, w których ich słowa są zgodne ze słowami Chrystusa, też należy powtórzyć za Jezusem: "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie ... Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać." (Mat. 23, 3-5)"

#33 miriam*

miriam*

Napisano 24 czerwiec 2015 - 16:44

Staram się odrzucać negatywne treści. Pochodzę z głęboko katolickiej rodziny, ale bardzo źle wpłynęło na mnie ciągłe straszenie przez mamę jak to Bóg mnie surowo ukarze. Nie cierpię narzucania czegoś,wole sama poszukiwać wsparcia w Sie Wyższej. Byłam kiedyś w bardzo tragicznej sytuacji i prosiłam " Boże pomóż mi bo sama nie dam rady". Bardzo poruszyła mnie historia Św. Franciszka który z hulaki i łotra stał się świętym. Jego modlitwa w której jest tyle wiary, nadziei i chęci czynienia dobra wobec drugiego człowieka.

#34 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2015 - 16:50

Bóg jest nieskończenie miłosierny w swej miłości  :)

To ludzie sami robią sobie ku ku ,a potem zwalają wszystko na Boga ,bo tak modnie i wygodnie.

Oj żeby tak ameba stała się takim ...Franciszkiem  B)

#35 Gość_Sinusowa_*

Gość_Sinusowa_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2015 - 23:17

Byłam u spowiedzi, takiej prawdziwej, a dalej mam wrażenie, że czegoś mi brakuje...

#36 dariamonika

dariamonika

Napisano 09 lipiec 2015 - 14:27

11062815_878162825595328_402606516994337

10949758_819079684836976_859667721678069

Prawdziwa wiara to nie modlitwa bez końca. To ufność, że Bóg usłyszał cię za pierwszym razem.

[Regina Brutt]

Ludzi się kocha,a rzeczy używa,nigdy na odwrót!!!

#37 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2015 - 15:36

Eh, wiem, że szerząca się korupcja, wyzysk, inne spaczenia, które są dowodem ułomności człowieka (póki mamy wolną wolę, póki w Kościele jest miejsce na pierwiastek ludzki w boskim...), sięgają osób, które powinny świecić przykładem w myśl zasady, że powinno się praktykować to o czym się mówi... ale Drodzy, pamiętajcie, pamiętajcie, będę Wam o tym przypominać aż do złudzenia, w ocenie swojej nie mówcie o Bogu powołując się na ludzi...

Dokladnie

#38 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2015 - 08:41

Hity sezonu, dowód że w Polsce Watykan i władza pierze ludziom mózg, albo sami sobie już wyprali.
Wydanie religijne

Jezus był Żydem, to jest hit nad hity : D bo ani nie wyznawal judaizmu, ani Galilejczycy nie byli Semitami, tylko Asyryjczykami osiadlymi w Galilei 7 wieków pne, według historyków około 1/10 populacji Galilei była pochodzenia Semickiego.

Drugi hit sezonu, w mediach prowadziło się propagande że Karol Wojtyła był nie tylko świętym dla Katolików ale dla chrześcijan a przynajmniej jest powazany i szanowany.

Jak to się ma do tego że ponad 90% Anglikanow, Luteranow i innych chrześcijan uważa Papieża i cały Watykan za jedno wielkie oszustwo lub papieża nazywa się samym namiestnikiem szatana. Licząc Katolików i Prawoslawnych to jest niecałe 50% chrześcijan na świecie reszta uważa Watykan za jedno wielkie zło. A zarzuty na Wojtyłę od pedofilii po balwochwalstwo w szerokim skrócie, nie zastanawia nikogo to dlaczego taki obraz rzeczywistosci przedstawia się w mediach w krajach katolickich?

Trzeci hit sezonu, celibat : D

Czwarty hit sezonu, dziewictwo wyjątkowym stanem po zamaz pojsciu? Maryja zawsze dziewica.

Piąty hit sezonu, osiołek w stajence : D jeszcze zajączek, kaczuszka większe zyski były : F

Czego to Katolik, Papież nie wymyśli dla pieniążków, nawet tajemnice światła objaśnia, świętych ustanawia, a w opactwach automaty z medalikami są, a ja myślałem że już opłatek w automacie tam jest. A młody ksiądz narzekał ze deszcz i ruch słaby, a handlarki tam siedza i sprzedaja : D Normalnie szwedzki stół! Ciekawe co taki szeregowy sekciarz wie co dzieje się w zamkniętych odcietych zakobach gdzie panuje hierarchia, ludzie są uzależnieni od chleba Watykanskiego.

No rewelacje mogę wam zapodac, już nie mówię o tym że szeregowy ksiądz to nic nie wie. Ale jezuici to już poważniejsze zadania mają. Rytulalu typu nierzad swuatynny czy satanizm to chleb powszedni wyższych duchownych. Jak widać często ci mniejsi już praktykują na dzieciach, ale poza swiatyniami.

#39 Gość_Sinusowa_*

Gość_Sinusowa_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:02

Mam nadzieję, że Ci ulżyło pisząc o tym...

#40 Gość_Samolub_*

Gość_Samolub_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:09

Nie ulzylo, wkrótce napiszę o mordach czarownic i czarownikow (chrzescijan) jak modelowali spoleczenstwo, tematu feudalizmu i ograniczania spoleczenstwa. Oraz o pseudo teoriach spiskowych jak to gang walczy przeciwko gangowi. Czyli jedna rodzina która się nie nawidzi syjonizm-illuminaci-Watykan i te ich pseudo teorie oraz ludzi zaleznie od interesu, czyli walka o rynki zbytu. Porusze temat mordów chrześcijan po 4 wieku ne przez Rzymskich Katolików, oraz wyjawie jak funkcjonuje ten krater.