Słownictwa różnego, ludzie używają
Niektórzy ładnie wyrażać się starają
Inni rzucają co chwilę "ku**ami"
Albo innymi wulgaryzmami
Czasem i hrabia trochę przeklina
I ze słownictwem swoim przegina
Wtedy hrabina się strasznie oburza
I na małżonka bardzo się wkurza
Pospólstwo rzuca "pi**y" i "ch**e"
Kulturą swoją się nie przejmuje
Najgorsze słowa używają żule
Pod sklepem żaden się nie przejmuje
Jak ich czasem na wódkę suszy,
To tak bluzgają, aż więdną uszy
Są także mądrzy profesorowie
Z nich żaden nigdy brzydko nie powie
U nich kultura słowa się liczy
Każdy swój zasób słownictwa ćwiczy
Ja zaś mój czytelniku drogi
Bluzgów używam w chwilach swej trwogi
Pragnę jeszcze, przykłuć twą uwagę
Żebyś w słownictwie, znalazł równowagę
https://youtu.be/ad_...b-P6AbZOICdbXE2
https://vm.tiktok.com/ZNdSresJA/
https://www.facebook...are/1ETHBKhzn2/
Użytkownik Le Pentrec edytował ten post 05 czerwca 2025 - 21:04







