Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Anoreksja i bulimia jako choroby psychiczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#181 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5247 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 22:50

Tak, żeby terapia odnosiła skutek musisz współpracować. Terapeuta może Ci jedynie towarzyszyć, wspierać i pomagać, jeśli nie chcesz wyzdrowieć to nikt Cię nie uleczy to nie cuda :)

Anielo, a podzieliłaś się na terapii tym, że jesteś pogrążona w myślach sytuacją z ojcem?

• molenka lubi to
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#182 *Aniela*

*Aniela*

Bywalec

• Bywalec
  • 745 postów

Napisano 12 kwiecień 2019 - 08:27

Tak, żeby terapia odnosiła skutek musisz współpracować. Terapeuta może Ci jedynie towarzyszyć, wspierać i pomagać, jeśli nie chcesz wyzdrowieć to nikt Cię nie uleczy to nie cuda :)

Anielo, a podzieliłaś się na terapii tym, że jesteś pogrążona w myślach sytuacją z ojcem?

Nie miałam siły poruszać tego tematu. Jak zaczynam jakiś temat ,ona za bardzo grzebie w duszy. 

Jeśli leczy mi lekarz chorobę fizyczną to na podstawie badań przypisuje leki lub robi kolejne badania.

Zaś psychoterapeuta rozgrzebuje rany,których nie chcę drapać. 

"Pomagam i daje nie dlatego, że mam dużo. Ale dlatego, że wiem jak to jest nie mieć"

#183 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8246 postów
  • Imię:Willow

Napisano 12 kwiecień 2019 - 16:58

Nie miałam siły poruszać tego tematu. Jak zaczynam jakiś temat ,ona za bardzo grzebie w duszy. 

Jeśli leczy mi lekarz chorobę fizyczną to na podstawie badań przypisuje leki lub robi kolejne badania.

Zaś psychoterapeuta rozgrzebuje rany, których nie chcę drapać. 

Anielo nie zawsze jest tak jak piszesz.....czasami lekarz musi oczyścić ranę, nacina, wyciska, grzebie, wycina....dopiero potem zaszywa...a nieraz nawet rana jest tak głęboka i paskudna, że zostawia się ją otwartą na jakiś czas i dopiero potem zaszywa....tak więc leczenie to nie zawsze tylko połknięcie jednej małej tabletki....

Owszem, terapia bywa bolesna, jest niesamowicie trudna. Ale nie jesteś w niej sama. Masz towarzysza, terapeutę, który Ci pomaga. Poza tym, rany, które omijasz pod spodem ropieją, zakażają twój umysł i duszę, wpływają też na zdrowie fizyczne.

Z doświadczenia wiem, że przepracowanie czegoś, chociaż bolesne wyzwala. Spróbuj. Zmierz się na początek z małym problem. Powiedz terapeutce o swoich obawach. Ona jest od tego, żeby Ci pomóc.

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#184 owsianka

owsianka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów
  • Imię:Asia

Napisano 17 kwiecień 2019 - 13:26

Do mnie to wraca po 10 latach... Każdy komentarz na temat mojego wyglądu, każde spojrzenie sprawia, że nic nie jem cały dzień a wieczorem napady głodu i pochłanianie wszystkiego i płacz przez całą noc...

#185 *Aniela*

*Aniela*

Bywalec

• Bywalec
  • 745 postów

Napisano 28 maj 2019 - 21:47

Nie mogę się na siebie patrzeć.
Ważę niecałe 47,ale wszędzie wystaje tłuszcz.
Spada mi nastrój co odbija się na bliskich.
Jestem na siebie wściekła. Zjadłam dzisiaj na noc dwa kawałki pizzy, piłam Pepsi i jadłam słodkie. Myślałam żeby to zwymiotować,ale jak przyszło co do czego było za późno i wzięłam tylko trzy tabletki na przeczyszczenie. W sumie ja już nie wymiotuje . Jednak jak czuję się tak jak dzisiaj to czasami mam ochotę.
Żarłok..

"Pomagam i daje nie dlatego, że mam dużo. Ale dlatego, że wiem jak to jest nie mieć"

#186 Jaśminka

Jaśminka

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:Jaśmina

Napisano 30 maj 2019 - 17:19

Mam 17 lat i nie mam już siły. Codziennie od 3 lat mimo wszelkich starań ciągle ten sam schemat tylko w różnym nasileniu. Nie umiem o tym rozmawiać ale przestaję sobie radzić. Pomocy

#187 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 12927 postów

Napisano 30 maj 2019 - 17:33

Na zaburzeniach odżywiania nie znam się za bardzo, więc nie chcę się wymądrzać, jest na forum wątek https://www.depresja...reksja +bulimia
poczytaj, może coś z tego będzie Ci pomocne.
Pozdrawiam :)

Attitude of quietude 

#188 Jaśminka

Jaśminka

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:Jaśmina

Napisano 30 maj 2019 - 17:40

Dziękuję, zajrzę tam na pewno

#189 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 12927 postów

Napisano 30 maj 2019 - 17:53

@{Jaśminka} podpiąłem ci temat do głównego wątku, może ktoś się wypowie.

Attitude of quietude 

#190 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5247 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 12:57

@Jaśminka opowiedz jaki jest ten schemat, co może go uruchomić?
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#191 *Aniela*

*Aniela*

Bywalec

• Bywalec
  • 745 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 17:20

45.4 😀