Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 11 głosy

Jak się czujesz?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10511 odpowiedzi w tym temacie

#10401 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 18 styczeń 2021 - 17:37

@Magmie123 ,,,, Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! , współczuję , krytyka osób z najbliższego otoczenia  często rodzi samokrytykę w nas samych .

Nie znam  Twojej rodziny i  najbliższych , dlatego powstrzymam się od spekulacji .

Nie  rozumiem co oznacza skrót ,, epi ,, czy masz na  myśli epilepsję ? , 

stwierdziłaśże Twoja mama sugeruje , podejrzewa symulację i wyłącznie z tego powodu przypuszczam że do tej pory nie  uzyskałaś diagnozy.

Zaburzenia osobowości to bardzo rozległy termin oto trzy gupy .

Typ A, ‘podejrzliwy’:
  • Osobowość paranoicznaCharakteryzuje się podejrzliwością wobec innych, postrzeganie wrogości wobec siebie u innych osób. Występuje wrażliwość na odrzucenie i niezdolność wybaczania urazy.
  • Osobowość schizoidalnaCechuje się brakiem silnych emocji, przedkładaniem własnego towarzystwa nad inne i niechęcią do kontaktu z ludźmi. Osoby cierpiące na to zaburzenie zwykle żyją w świecie marzeń i fantazji.
  • Osobowość schizotypowaLudzie z osobowością schizotypową miewają dziwaczne pomysły i trudności w formułowaniu myśli. Postrzegani są jako ekscentrycy. Czasem występują u nich dziwne doznania słuchowe lub wzrokowe.
Typ B, ‘emocjonalno-impulsywny’:
  • Osobowość antyspołeczna

W tego typu osobowości występuje brak poszanowania dla uczuć innych, łatwość popadania w irytację, wdawanie się w bójki i działalność kryminalną, trudności w nawiązywaniu bliskich stosunków. Ludzie z tym zaburzeniem często działają impulsywnie, nie mają poczucia winy i nie potrafią uczyć się na błędach.

• Osobowość emocjonalnie chwiejna, lub z pogranicza

Występuje działanie impulsywne, trudności z kontrolowaniem emocji, poczucie pustki. Osoby z tym zaburzeniem mają niskie mniemanie o sobie i często uciekają się do samookaleczenia. Szybko nawiązują stosunki z innymi, ale równie szybko je tracą. Często występuje paranoja lub depresja, jak również omamy słuchowe w chwilach stresu.

• Osobowość histroniczna

Tego typu osobowość cechuje się nadmiernym dramatyzowaniem zdarzeń i egocentryzmem. Występują silne emocje, które się szybko zmieniają. Wygląd osobisty i pragnienie emocji są bardzo ważne.

• Osobowość narcystyczna

Silne poczucie własnej ważności, marzenia o sukcesie, władzy i pozycji. Silne pragnienie bycia w centrum uwagi, wykorzystywanie innych, domaganie się przysług, których się nie odwzajemnia.

Typ C, ‘obawowo-lękowy’:
  • Osobowość obsesyjno-kompulsywna (zwana również anankastyczną)
    Ludzie z tym zaburzeniem są zwykle perfekcjonistami, martwią się o każdy szczegół i są raczej sztywni. Są też zazwyczaj ostrożni i podejmowanie decyzji sprawia im często trudności. Cechują się wysokim poziomem zasad moralnych, sztywnym osądzaniem innych, często też martwią się, że zrobią coś nie tak. Są wrażliwi na krytycyzm i podatni na obsesyjne myśli i zachowania.
  • Osobowość unikowa (zwana również lękowo-unikowa)
    Występują lęki, napięcia, nadmierne zamartwianie się, niepewność i poczucie niższości. Pragnienie bycia lubianym i akceptowanym, wrażliwość na krytycyzm.
  • Osobowość zależna
    Ludzie z tego typu osobowością polegają na innych w podejmowaniu decyzji i zwykle robią to, co im się każe. Z trudnością radzą sobie z codziennymi obowiązkami, czują się bezradni i niekompetentni i mają poczucie opuszczenia przez innych.
  • Pozdrawiam  :rolleyes:

#10402 Magmie123

Magmie123

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:46

@Teraźniejszy Tak mam epilepsję. Nie są to napady drgawkowe tylko utrata świadomości na kilka minut, nie wiem co wtedy ze mną się dzieje, ale zdążę komuś powiedzieć, że mam aurę. Ciężką sytuację mamy w domu, mąż często myśli o sb, a moi rodzice zamiast wspierać to dobijają. Dla mnie też takie myśli przychodzą

#10403 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 20 styczeń 2021 - 16:59

@Magmie123,,,,  dobrze,  rozumiem , ale kto to stwierdził ,  neurolog ? , czy konsultujesz się z lekarzem , czy bierzesz jakieś leki ?

Dlaczego twoja mama sugeruje symulację skoro masz  diagnozę?? Nie rozumiem... :huh: Czy jest diagnoza?

To co opisujesz to być może napady ogniskowe charakteryzuje się zawrotami głowy , następnie chwilowa utrata świadomości na kilka minut , bez drgawek  , jak czesto występują,  czy zapisujesz wszystko szczegółowo w kalendzrzu, notatniku  ? . Jak myslisz czy  monitorowanie , zapisywanie objawów na telefonie w chwili kiedy nie wiesz co się z  tobą dzieje , może  pomóc w dalszej terapii ?

Pozwól  pomóc samej sobie , następnie dziecku i mężowi.

Pozdrawiam  :rolleyes: 

#10404 Magmie123

Magmie123

Napisano 20 styczeń 2021 - 17:50

@Teraźniejszy tak, jest to ta padaczka. Dzisiaj w ciągu dnia miałam trzy aury, ale bez utraty świadomości. Leki dwa razy dziennie przyjmuje od neurologa. Ostatnio pojedyńcze incydent był. Z relacji męża powiedziałam coś bez sensu, nie logicznego. Jutro neurolog będzie dzwonić to porozmawiamy o tym. Jutro jest dzień babci, a ja nie chcę widzieć rodziców. Zadzwonię do nich w imieniu Julki.

#10405 Adrialn

Adrialn

Napisano 20 styczeń 2021 - 20:11

Ostatnie posty są bardzo smutne. Dla przeciwwagi: ostatnie dni wieją u mnie optymizmem. Pierwszy etap terapii zbliża się powoli ku końcowi, widzę jej efekty. Potrafię się zaśmiać nieśmiało i przede wszystkim potrafię przespać kilka godzin bez budzenia się.Rozpisany już mam drugi etap.
Pozdrawiam

#10406 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:59

@Magmie123 ,,,pomijając  psychologówsocjologów  :D  , podobnie  jak każde małżeństwo przechodzicie   wiele problemów.spadają na was różne doświadczenia  to całkiem normalne ,  życie bez  problemów traci sens .

Załóżmy  że każdy konflikt  rodzinny jest apodyktycznym osądem , gdzie  jasny sygnał  inspiruje represje kobiet uczucia chwiejności  ulegają wpływom , rodząc wątpliwości . Jak myślisz, czy kreatywny dialog z mamą ma sens ?

Serdeczne pozdrowienia dla Julki  :rolleyes: 

#10407 Magmie123

Magmie123

Napisano 22 styczeń 2021 - 22:45

@Teraźniejszy Nie ma sensu. Dwa miesiące jest dobry kontakt a później miesiąc nie odzywamy się do siebie przez kłótnie. Często w to wszystko miesza się bratowa, eh.
Wczoraj dostałam skierowanie na neurologię w celu zoptymalizowania leczenia.
Serdecznie dziękuję za pozdrowienia 😊

#10408 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:10

@Magmie123 ,, Mam nadzieję że odnajdziesz się w roli dobrej mamy  co jest teraz najważniejsze , po prostu bądź sobą Cala reszta nie ma znaczenia , wszystko się ułoży i dostosuje , uśmiechaj się , obdarzaj pieszczotamiprzytulajcałujzapewniaj poczucie bezpieczeństwa i bliskości . Dziecko z czasem zapewni i da ci poczucie tego że jesteś dobrą mamą  :rolleyes: , pozdrawiam

• Magmie123 lubi to

#10409 doomer

doomer
  • Imię:p

Napisano 28 styczeń 2021 - 14:38

W sumie to nienajgorzej. Szkoda, że przedłużono zamknięcia lokali bo chętnie bym gdzieś wyszedł już

#10410 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 28 styczeń 2021 - 23:10

rozbita na drobne kawałki

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#10411 doomer

doomer
  • Imię:p

Napisano 30 styczeń 2021 - 01:17

Piątek wieczór z kumplami i humor gituwa
  • Magmie123 lubi to

#10412 sheldon00

sheldon00
  • Imię:Damian

Napisano 30 styczeń 2021 - 21:07

"jako tako" 

#10413 to_tylko_ja

to_tylko_ja
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 31 styczeń 2021 - 14:49

Dzień wolny i czas przecieka mi przez palce. Aaaaach, człowiek czasami tak się sabotuje. Sama to sobie robię, wiem.

#10414 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 31 styczeń 2021 - 18:12

Okrutnie zmęczona fizycznie (mam takie zakwasy, że nie mogę się ruszać, nie mogę zginac nóg, więc chodzę jak robocop B) ).

A to wszystko za sprawą weekendowego wyjazdu w góry. :) Było cudownie! To była moja pierwsza wyprawa na Śnieżkę. Pierwsze zdobycie Śnieżki i to zimą, jestem z siebie mega dumna!!!! :D

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#10415 Teraźniejszy

Teraźniejszy

Napisano 31 styczeń 2021 - 20:46

@to_tylko_ja ,,, prawda  los bywa okrutny , ale warto być szczerym i uczciwym bo nie wiesz kiedy nagle dostaniesz wiatru w  skrzydła i  przytłumiony potencjał  doda siły do działania  :rolleyes: 

#10416 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 31 styczeń 2021 - 22:28

Rewelacyjnie. Świetnie idzie mi pisanie mojej powieści

#10417 Nann

Nann

Napisano 31 styczeń 2021 - 23:58

@Panoramix ale Cie dobrze tu widziec i to czytac. Wpadalam na Twoj blog, ale nie pojawialy sie zadne wpisy. Zastanawialam sie co z Toba.

#10418 Panoramix

Panoramix
  • Imię:Adrian

Napisano 01 luty 2021 - 14:18

@Nann, Oj, to miło mi:) Mam ostatnio taki czas trudniejszy, ale na szczęście jakoś egzystuje. Było bardzo ciężko pod koniec roku i gdyby nie rodzina to jestem skłonny powiedzieć, że mógłbym nie pisać już. Ciągle walczę. Najgorsza ostatnio ta samotność. Daje się to odczuć. Zwłaszcza, że człowiek sobie przypomina jak to kiedyś żył fajnie, kolorowo i z kimś.

Mam jeszcze nadzieję. Może jeszcze mnie coś ciekawego spotka w życiu. Albo kogoś spotkam. No różnie bywa.

Blog? Bardzo bym chciał reaktywację, ale na razie nie jest to możliwe ze względu na obecną sytuację. Pewnie gdzieś pod koniec marca.

Dzięki jeszcze raz Nann za odzew. Fajnie, że jesteś dalej na forum. Wchodzę i brak "stałych bywalców". Z jednej strony pewnie dobrze, bo to znaczy, że może się u nich powodzi. Z drugiej możliwe, że niekoniecznie.

#10419 MissEspania

MissEspania

Napisano 01 luty 2021 - 17:24

Jest mi dzisiaj bardzo smutno
  • Yarbb lubi to

#10420 hawwa

hawwa

Napisano 01 luty 2021 - 19:31

Czuje się jak debil... Jak rodzic gorszego sortu... I czuje, że znowu mam nawrót...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho