Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Escitalopramum

lexapro betesda mozarin Oroes

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#161 Obieżyświat

Obieżyświat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 56 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 31 marzec 2019 - 18:23

To bardzo dobrze. :)
Powiem Ci, że miłość to nie jest uczucie. Tego się nie czuje, to się wie. Skoro zależy Ci na dziewczynie i o tym wspominasz, to nie masz czego się obawiać. Chyba że mówisz o zauroczeniu, tj. kochaniu się w kimś. Ja na escitalopramie wciąż byłem w stanie poczuć zauroczenie, ale było faktycznie słabsze niż te wcześniejsze zadurzenia, sprzed nasilenia choroby i brania leków.

No właśnie, brak tych motyli w brzuchu...
Zgłupiałem, już sam nie wiem czy to lek, czy po prostu nie byłem dziś w odpowiednim nastroju, a kij wie. We łbie mi się miesza.

#162 Gość_WhiteBlankPage_*

Gość_WhiteBlankPage_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2019 - 18:51

@Obieżyświat daj sobie trochę czasu może po prostu?
Może to faktycznie skutki leku, nie ma co od razu przesądzać.

Użytkownik WhiteBlankPage edytował ten post 31 marzec 2019 - 18:52

#163 molenka

molenka

Molly

• Administrator
  • 14412 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 21:08

Pragnę Wam przypomnieć, że depresja to choroba :) 

W trakcie grypy, z gorączką 38,5 C też raczej nie rwiecie się do życia, prawda? ;) No może kilkuletnie dzieci bywają wówczas tylko nieco mniej kreatywne :P (znam z autopsji)

Będąc na lekach trzeba cierpliwie i z troską obserwować siebie, starać się przezwyciężać blokady, szukać motywacji wewnętrznej itd.

Wiele spraw się za jakiś czas unormuje.

• GoodEnough lubi to
Dołączona grafika

#164 BartoszO

BartoszO

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 luty 2020 - 17:39

Cześć.

Czy ktoś stosujący ten lek na początku borykał się problemami z ostrością widzenia?

#165 molenka

molenka

Molly

• Administrator
  • 14412 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 17:52

Cześć.

Czy ktoś stosujący ten lek na początku borykał się problemami z ostrością widzenia?

Jak długo bierzesz lek?

Dołączona grafika

#166 BartoszO

BartoszO

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 17:53

Dwa tygodnie.

#167 molenka

molenka

Molly

• Administrator
  • 14412 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 17:57

@BartoszO

Leki antydepresyjne w pierwszych tygodniach mogą niestety dawać nieprzyjemne efekty uboczne, które powinny minąć po 4-6 tygodniach.

Jeśli problemy z ostrością widzenia nie pozwalają Ci w miarę normalnie funkcjonować, to może warto by było skontaktować się z lekarzem?

Czy masz problemy z nadciśnieniem?

Kiedy masz wizytę u psychiatry?

Dołączona grafika

#168 Luki

Luki

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 63 postów
  • Imię:Luki

Napisano 11 marzec 2020 - 12:48

Cześć,

ja od tygodnia biorę Aciprex a dawką rośnie co około 5-10 dni.

Na razie czuje się rano zmieszany a wieczorem senny, zaczekam na efekty do 4 tygodni.

Lekarz jest połączeniem terapeuty i lekarza co mnie bardzo cieszy.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym lekiem?

PS to już kolejny nawrót choroby mam nadzieję że wyjdę z tego za parę tygodni

#169 Unveiled

Unveiled

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 184 postów
  • Gadu-Gadu:66614511
  • Imię:Unveiled

Napisano 07 grudzień 2021 - 20:54

hejj.

biorę esci od tygodnia. dziś wzięłam całą tabletkę pierwszy raz. biorę wieczorem, tak o 18.

u mnie pierwsze skutki uboczne były na drugi dzień po wzięciu leku. ale to były najlepsze skutki uboczne.

pamiętam, że siedziałam w pracy i coś rozliczałam. nagle przyszła taka fala miłego ciepła, jeszcze słońce świeciło i zrobiło mi się tak miło, że 10 minut patrzyłam przez okno, nie myśląc o niczym złym pierwszy raz od długiego czasu.

już później nigdy nie miałam tego stanu, ale emocje się wyciszyły, jestem spokojniejsza i nie rozciągam już swetrów w rękawach ze stresu.

dziś, po tygodniu czuję się lekko dziwnie psychicznie, miałam smętny humor cały dzień.

ale nic okrutnego nie odczuwam.

keep It real

#170 piter1337

piter1337

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 46 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 07 grudzień 2021 - 22:00

hejj.

biorę esci od tygodnia. dziś wzięłam całą tabletkę pierwszy raz. biorę wieczorem, tak o 18.

u mnie pierwsze skutki uboczne były na drugi dzień po wzięciu leku. ale to były najlepsze skutki uboczne.

pamiętam, że siedziałam w pracy i coś rozliczałam. nagle przyszła taka fala miłego ciepła, jeszcze słońce świeciło i zrobiło mi się tak miło, że 10 minut patrzyłam przez okno, nie myśląc o niczym złym pierwszy raz od długiego czasu.

już później nigdy nie miałam tego stanu, ale emocje się wyciszyły, jestem spokojniejsza i nie rozciągam już swetrów w rękawach ze stresu.

dziś, po tygodniu czuję się lekko dziwnie psychicznie, miałam smętny humor cały dzień.

ale nic okrutnego nie odczuwam.

Tak zazwyczaj działają leki, na początku jest miło, jakby na fazie a potem organizm się przyzwyczaja. Ogólnie leki nie zwalczają depresji tylko ją łagodzą, a z resztą musimy sobie poradzić sami

• Unveiled lubi to

#171 Unveiled

Unveiled

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 184 postów

Napisano 09 grudzień 2021 - 09:28

@piter1337 mam wrażenie, że stan się pogłębił w ostatnich dniach. ale rozumiem, że na efekty trzeba poczekać. z wizytą u psychoterapeuty w trójmieście jest niezmiernie ciężko. jestem na liście rezerwowej i wszystko wskazuje na to, że do końca stycznia poczekam.

do psychiatry wrócę za dwa miesiące, pewnie sprawdzić czy potrzebne mi jeszcze leki. nie chciałam leków, ale i tak wypisała.

keep It real

#172 piter1337

piter1337

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 46 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 10 grudzień 2021 - 22:43

@piter1337 mam wrażenie, że stan się pogłębił w ostatnich dniach. ale rozumiem, że na efekty trzeba poczekać. z wizytą u psychoterapeuty w trójmieście jest niezmiernie ciężko. jestem na liście rezerwowej i wszystko wskazuje na to, że do końca stycznia poczekam.

do psychiatry wrócę za dwa miesiące, pewnie sprawdzić czy potrzebne mi jeszcze leki. nie chciałam leków, ale i tak wypisała.

Leki mogą na początku pogorszyć Twój stan, ale po tygodniu, dwóch powinno się polepszać, także nie zrażaj się na starcie ;) Nie znam Twoich problemów ale wierzę że sobie z nimi poradzisz :) Życzę Ci tego  :D

#173 Unveiled

Unveiled

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 184 postów

Napisano 11 grudzień 2021 - 13:25

@piter1337 dzięki za dobre słowa. mam problem z myślami, które się wkradają i robią krzywdę. dziś nie czuję się już źle po lekach, ale lepiej nie jest.

czekam.

keep It real

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych