Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Escitalopramum

lexapro betesda mozarin Oroes

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#41 failure

failure

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 23:00

@wykrzyknik, ja mam zaburzenia snu, co prawda nie takie jak Ty, ale mam. Do tego bardzo intensywne i dziwaczne sny odkąd biorę esci
  • Marek65 lubi to
death is only a chapter, so lets rip out the pages of yesterday.
death is only a horizon. and I'm ready for sun to set.

#42 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 22:59

@wykrzyknik, ja mam zaburzenia snu, co prawda nie takie jak Ty, ale mam. Do tego bardzo intensywne i dziwaczne sny odkąd biorę esci

Też biorę escitalopran, regularnie prawie 2 lata pomaga czuć się lepiej ale na sen nie działa, są inne, skuteczniejsze leki które skutecznie usypiają :)
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#43 Motyl

Motyl

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:12

po jakim czasie poczujeś się lepiej, poniewaz biorę już od początku listopada w tym zwiększano mi dawkę, biorę teraz 20 mg, jestem już zmęczona
  • Marek65 lubi to

#44 passion flower

passion flower

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 19 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 12:59

Witajcie :) bierze ktoś z obecnych tutaj Aciprex 10 mg?

#45 Gość_Teona_*

Gość_Teona_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2013 - 16:19

Ja biorę leki o innej nazwie, ale to jest to samo, jest dużo zamienników. W czymś pomóc? ;)

#46 passion flower

passion flower

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 19 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 14:25

jeśli mozna... :) chciałam spytać, po jakim czasie zazwyczaj pojawia się poprawa?

#47 Gość_miasiczew_*

Gość_miasiczew_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2013 - 15:48

Jestem niezmiernie ciekawy pierwszego okresu przyjmowania leku. Wśród Waszych opinii przeważa uwaga, że Escitalopram powoduje senność. Po doświadczeniach ze sertraliną (SSRI; Asertin, Setaloft) założyłem, że będę przyjmował ten lek rano. Sertralina, która podobnie jak Escitalopramum jest inhibitorem, dlatego wrzucam je do jednego worka. Ale po sertralinie miałem poważne problemy z zaśnięciem. Założyłem, że tak będzie również przy ASRI, ale znajduję sprzeczne informacje.

Jestem już wystarczająco przymulony w ciągu dnia :) , dlatego tak istotna jest dla mnie pora, o której powinienem przyjmować tabletki.

Nadmienię, że lekarz na pytanie o porze przyjmowania leku odniósł się tak, jakby to było nieistotne.
  • Marek65 lubi to

#48 Gość_Teona_*

Gość_Teona_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2013 - 20:51

jeśli mozna... :)/> chciałam spytać, po jakim czasie zazwyczaj pojawia się poprawa?

Nie da się tego dokładnie określić. Poprawa może być widoczna po 4 tygodniach, czasami trzeba poczekać dłużej, czasami trzeba zmienić lek.
Ja biorę już ponad rok. Nie wiem, kiedy się zaczęło poprawiać. Nie widziałam tego.
Teraz, patrząc wstecz, widzę poprawę.
Ale te zmiany dokonywały się powoli, nie wiem nawet jak duży wkład w to miały leki, a jaki terapia.
Kluczowa jest terapia, leki mają wspomagać.
Mówię z własnego doświadczenia i tego, co słyszałam od innych ludzi.
Na każdego lek działa inaczej.
Nie oczekuj na zmianę z dnia na dzień, pracuj nad sobą i staraj się być dobrej myśli :)
  • molenka i Marek65 lubią to

#49 Gość_Teona_*

Gość_Teona_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2013 - 20:57

Jestem niezmiernie ciekawy pierwszego okresu przyjmowania leku. Wśród Waszych opinii przeważa uwaga, że Escitalopram powoduje senność. Po doświadczeniach ze sertraliną (SSRI; Asertin, Setaloft) założyłem, że będę przyjmował ten lek rano. Sertralina, która podobnie jak Escitalopramum jest inhibitorem, dlatego wrzucam je do jednego worka. Ale po sertralinie miałem poważne problemy z zaśnięciem. Założyłem, że tak będzie również przy ASRI, ale znajduję sprzeczne informacje.

Jestem już wystarczająco przymulony w ciągu dnia :)/> , dlatego tak istotna jest dla mnie pora, o której powinienem przyjmować tabletki.

Nadmienię, że lekarz na pytanie o porze przyjmowania leku odniósł się tak, jakby to było nieistotne.

U mnie przez pierwszych kilka dni bolała mnie głowa, kręciło mi się w głowie, miałam nudności. Cały czas jak na kacu, niemiłe wspomnienia...
Escitalopram ma podbijać w górę, a nie przymulać raczej ;) Nie byłam po tym senna, problemy z zasypianiem miałam wcześniej, teraz ich nie mam. Nie wiem, czemu zawdzięczam tę zmianę, ale może esci ;)
Nie słyszałam nigdy o innych porach przyjmowania esci jak zaraz po wstaniu. Moim zdaniem(i moich lekarzy itd itp) - koniecznie rano!

#50 molenka

molenka

Molly

• Administrator
  • 14409 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:30

ja też jestem na escitalopramie
działa na mnie najlepiej z dotychczasowych, nie czuję żadnych skutków ubocznych, przeszłam na ten lek po fluoksetynie i odbyło się to bez jakichkolwiek nieprzyjemności
biorę rano, swego czasu dobierałam jeszcze połóweczkę w południe, nie mam problemów z sennością ani też bezsennością
ogólnie dla mnie to lek na 5+
Dołączona grafika

#51 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 21:34

Ja biore escitalopran ponad 2 lata, ogulnie chyba działa dobrze, nie zauważam już tego. Na początku czyli powiedzmy pierwszy miesiąc czułem znaczną poprawę nastroju. Niestety zauważyłem u siebie skutki uboczne i przy okazji kolejnej wizyty spróbuję z moim lekarzem albo odstawić ten lek pozostając tylko przy miansecu albo zastąpić innym jeżeli będzie taka potrzeba.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#52 iza1111

iza1111

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 16:30

co bierzecie na noc do citalu?

#53 jakub

jakub

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 285 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 21:50

Depakine, anafranil, Dipohergan :lol:

#54 Raye

Raye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 14 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 17:28

biore od ok 2 tygodni symescital (escitalopram) NA NOC! w polaczeniu doraznie z lexotanem przeciwlekowym. Masakra, nic nie dziala nie wiem czy mam czekac dalej czy blagac lekarza o fluoksetyne, ktora jak do tej pory jako jedyny lek dzialala i czulam wyrazna poprawe... Ile musimy tego zjesc zeby zyc normalnie ja juz nie wiem ;(

Użytkownik Raye edytował ten post 11 listopad 2013 - 17:31

#55 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 21:14

Zastanawiam się dlaczego lekarz zmienił Ci lek jeżeli poprzedni działał dobrze?

W moim przypadku jest tak że mam lek który biorę 4-5 lat a inny od 2,5 roku, temat zmiany leku wyszedł z mojej inicjatywy bo pojawił sie skutek uboczny. Do tej pory byliśmy zgodni z lekarzem co do tego że jeżeli działa nie ma sensu kombinować.

#56 Heimdall

Heimdall

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 63 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 02:38

Przez 5 lat czasami wychodza nowsze wersje leku. Nie wiem o jakich mowa, ale tak tylko pisze.. sam się przejechałem trochę.
Żyję sobie żyję, z niefajnym skutkiem ubocznym, milion rzeczy na głowie, wszystko próbuję ogarnąć. Pewnego dnia rozmawiam ze znajomym o nowym typie leków na migrenę. Wymieniamy informację, ja taki zadowolony z siebie, mówię że wreszcie sporo się zmieniło i coś ruszyło w tym beznadziejnym biznesie. Ja nie biorę leków na migrenę wcale.
Nagle taka błyskawica...... sam biore jedno stare ustrojstwo od 5ciu lat i nawet się nie zainteresowałem czy jest coś innego. Smuteczek.

Użytkownik Heimdall edytował ten post 19 listopad 2013 - 02:39

#57 iza1111

iza1111

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 13:06

Paweł1983 co bierzesz na na sen?

#58 Pawel92

Pawel92

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 43 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 listopad 2013 - 21:21

Ja brałem aciprex najpierw 10mg potem 20mg i na noc. Gdy brałem rano cały dzień byłem senny. Jednak teraz biore prefaxine.

#59 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6383 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 20:52

Paweł1983 co bierzesz na na sen?

Miansec ale teraz mniej bo raz na 3 dni :)

#60 Raye

Raye

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 14 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 15:00

Zastanawiam się dlaczego lekarz zmienił Ci lek jeżeli poprzedni działał dobrze?

W moim przypadku jest tak że mam lek który biorę 4-5 lat a inny od 2,5 roku, temat zmiany leku wyszedł z mojej inicjatywy bo pojawił sie skutek uboczny. Do tej pory byliśmy zgodni z lekarzem co do tego że jeżeli działa nie ma sensu kombinować.

no nie chca dawac fluoksetyny. ja uslyszalam ze mimo ze super dziala na mnie fluoksetyna ( andepin ) to nie bede jej dostawac i koniec. podobno uzaleznia i moze moj entuzjazm co do tego leku byl juz spowodowany wlasnie uzaleznieniem nie wiem jak to lekarz odebral, powiedzial ze sa lepsze nowsze leki a przy fluoksetynie jak bede chciala zajsc w ciaze kiedys ( nie zanosi sie nawet nie mam z kim ;)/> narzeczony nie wytrzymal ze mna i z moja choroba heh... )to dlugo schodzi z organizmu... w efekcie nie biore NICZEGO... Odstawilam symescital ( escitalopram) to byla tragiczna zamiana dla mnie, spadlo mi masakrycznie cisnienie ekg mialam straszne i bardzo zle sie czulam plus dostalam uczulenia ktore lecze juz 3 tygodnie. Takze trudno nie ma fluoksetyny nie ma niczego. Moze dam rade... Musze... Teraz jest ok bez lekow...

Użytkownik Raye edytował ten post 01 grudzień 2013 - 15:04

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych