Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Muzyka moją największą pasją...(moje wlasne kompozycje oraz moi ukochani idole)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2020 - 18:31

@Wisienka770330, naprawdę fajnie się Ciebie słucha <3 

• molenka i Wisienka770330 lubią to

#82 beatkaok

beatkaok

Napisano 19 czerwiec 2020 - 19:25

Zostawiam namiastkę ,,siebie" na pamiątkę.

Nooo, doczekałam się, pięknie dziękuję.

Melancholijnie, troszkę z pazurem jak należy (w finale aż się prosi o dobrego "bębniarza"). Dobrze brzmią też te odstępstwa od oryginału, ciekawie.
Wyobraźnia podpowiadała mi, że jesteś bardziej mezzosopranowa ( pewnie przez Twą wrażliwość) a tu proszę, czysty alt, ale dzięki temu mogłam pośpiewać z Tobą w oktawie wyżej :)
Bardzo ciepło brzmisz.

Kasiu, podkręćmy level. Pełen energii "Aborygen" (!)
(Dasz radę, tam w ref'ie są praktycznie "tylko" dwa akordy)
Trzymam kciuki.

Nieee, no teraz to muszę znaleźć dla Ciebie dobrego bębniarza ;)

"Aborygen, Aborygen niech tańczy na niebie..."

Użytkownik beatkaok edytował ten post 19 czerwiec 2020 - 19:47

• molenka i Wisienka770330 lubią to

#83 Wisienka770330

Wisienka770330
  • Imię:Kasia

Napisano 19 czerwiec 2020 - 19:53

@beatkaok znam oczywiście Aborygena 😊 . I gram go w kilku wersja również na gitarze elektrycznej. Ale kolejne nagrania do pokazywania ,,światu" jak będzie to choć w 50 % dobre. Póki co w skali od 1 do 10 to zaledwie 2 punkty.
Dziękuję za dobre słowo 💙 . Dziś nagrywam akompaniament na pianinie dla odmiany do 2 piosenek Michaela Jacksona oraz trochę Bethovena ukochanego.
  • beatkaok lubi to

#84 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 19 czerwiec 2020 - 22:04

Gram z tym Panem 😉 . Przypominam sobie oryginalne nuty. Dawniej grałam to oczywiście i sporo pamiętam ale chcę to opracować na nowo. Żeby bardziej w połączeniu z moim aranżem przypominało oryginalne brzmienia. Póki co rozgrzewam się grając jak ten Pan i jest dobrze.
Już cisza nocna w bloku więc dalszy ciąg treningu cicho przy wyłączonym piecu.
Edit: Ten pokój jest dla mnie stwierdziłam dobrym dziennikiem do zapisywania codziennych zaplanowanych treningów 😉 . Kartki w domu bywa że mi się gubią i czasem zapominam gdzie dane notatki położyłam 😉 a tu będę miała wszystko co najważniejsze odnotowane i nie pogubię się w tym co już w miarę opracowałam a co czeka w kolejce do dalszych opracowań .
Jutro dalszy ciąg dopracowania Lady Pank (gitara) , dopieszczenie Modlitwy Nalepy oraz 2 utworu na pianinie jak sił starczy 😉 wieczorem po ciężkim dniu innych zajęć które mam na jutro zaplanowane. Pewnie starczy bo jak gram to zapominam o świecie i tracę poczucie czasu 😉 . Dopiero jak kończę grać po ok 5 godzinach bo stwierdzam że wypada pójść spać żeby jakoś żyć następnego dnia, dopiero wtedy czuję zmęczenie.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 20 czerwiec 2020 - 00:11

• molenka lubi to

#85 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 21 czerwiec 2020 - 23:47

Po 2 dobach pracy z krótkimi przerwami na odpoczynek nowy aranż do Wciąż bardziej obcy gotowy. Każda nuta i wszystkie ozdobniki solówkowe dopieszczone i tak już zostanie. Nuty zapisane, nic mi nie ucieknie. Najdłuższy wstęp solo jaki stworzyłam plus ozdobniki między zwrotkami. Misz masz oryginału, kilku coverów i mojego wyobrażenia wewnątrz. Dobra robota. Jestem z siebie zadowolona. Troszkę bo ja z natury jestem zbyt perfekcyjna. Teraz tzn od jutra poćwiczyć to aby technicznie dobrze to grać. Lubię trudne aranże wymyślać a potem to grać. Do nauki dla uczniów zaawansowanych w przyszłości te nuty będą idealne więc dobra robota i dla mnie i z myślą o przyszłym powrocie do nauczania.
Jutro kolejne wyzwania do opracowania. Trochę Nirwany, zmiana aranżu dla TSA 51.
  • molenka lubi to

#86 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 22 czerwiec 2020 - 11:03

@Wisienka770330 Koniecznie umieść tutaj. Kocham w oryginale ten moment od 4:00 - można odpłynąć myślami daleko :).

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#87 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 22 czerwiec 2020 - 11:26

@Complicated_85 51?? TSA? Czy Lady Pank? 😊

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 22 czerwiec 2020 - 11:27

#88 Complicated_85

Complicated_85

Napisano 22 czerwiec 2020 - 11:32

"Wciąż bardziej obcy" Lady Pank.

• Wisienka770330 lubi to

#89 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 22 czerwiec 2020 - 12:01

@Complicated_85 przyjmuje wyzwanie tzn już przyjęłam 😀 . Dostaje codziennie maile od przyjaciół z Kamienia Pomorskiego z piosenkami które dawniej grałam dla nich i wszystkie stopniowo po latach na nowo opracowuje. Zmieniam aranż na lepszy aby każda piosenka jak lubię przypominała w brzmieniu oryginał ale była w niej też jednocześnie cząstka mnie - mojego stylu grania.
I akurat jestem w trakcie Wciąż bardziej obcy. Wczoraj skończyłam pracę nad aranżem. Potrzebuję z dzień dwa aby to pograć poćwiczyć żeby palce bez błędów wszystko zagrały a potem nagram to z wokalem 😊 .
Nie mam jeszcze sprzętu do nagrywania żeby było to w lepszej jakości, nagrywam na telefon i komputer korzystając z mikrofonu z komputera żeby wokal nie był zagłuszony przez piec od gitary. I tak trochę jest cichy w porównaniu z gitarą co słyszę na wszystkich nagraniach.
Jak kupię mikrofon normalny to będzie dużo lepiej i będę mogła wreszcie nagrywać z gitarą elektryczną. Wszystko wtedy będę nagrywać jeszcze raz. Mam roboty na 40 lat 😀 .
Ale wracając do Twojej prośby, na dniach dodam Lady Pank tutaj i na FB dla paczki w wersji akustycznej podobnej do Beniamina. A później nagram jeszcze raz.
Jak gram bez nagrywania nigdy nie mylę się. A jak mam świadomość że nagrywam się zawsze przynajmniej raz nie trafię w strunę jak trzeba 😀 albo głos mi zadrży.. Zawsze jest ok 30 podejść aż nagranie mi wyjdzie 😀 . Beniamin miał 28 podejść. Niektórzy słyszeli te podejścia z jednym fałszem 😀 . Wreszcie udało mi się przeponą złapać ten jeden dźwięk. I do końca nagrania modliłam się żeby nie pomylić się w graniu bo już wiedziałam że to nagranie będzie w miarę dobre.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 22 czerwiec 2020 - 12:04

• molenka i SmacznyKeksik lubią to

#90 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 22 czerwiec 2020 - 19:45

@Complicated_85 wyślę Ci na maila lub priw link z tym nagraniem z YouTube lub plik MP3 jak poprzednie nagrania na maila 😊 .
  • Complicated_85 lubi to

#91 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 23 czerwiec 2020 - 12:08

@Complicated_85 nagrałam to wczoraj 😉 . Oczywiście zrobię jeszcze kilka podejść ale to pierwsze już dałam koleżance Patrycji bo nie odpuściłaby mi 😉 . W swoim akustycznym wykonaniu. Aranż wstępu przypominający delikatnie oryginalne nuty w połączeniu z moim aranżem a reszta część wykonania bardziej moja i podobna do tej wersji akustycznej tego Pana której wykonanie tu dodałam. Myślę jeszcze nad wydłużeniem tego wykonania aby dodać coś na koniec jak się kończy ostatni refren ale nie mam jeszcze koncepcji w głowie. Póki co jest to dobra wersja akustyczna dla mojej paczki do grania na spotkaniach z nimi aby wszyscy mogli śpiewać jak lubią i czuć lekko klimat Lady Pank.
Nie ma w moim wykonaniu tego momentu od 4 minuty w oryginale który najbardziej podoba Ci się (mój aranż jest trochę inny) - jeśli ułoże to zakończenie instrumentalnie to dodam do aktualnego nagrania i wtedy się ,,pochwałę" . Póki co to wykonanie do wspólnego śpiewania 😊 . Nie wiem czy chciałabyś taką moją wersję na maila? Oddającą klimat moich spotkań na żywo przy gitarze z przyjaciółmi. Jeśli tak to chętnie Ci wyślę. Na YouTube dodam jak zrobię kilkanaście nagrań i wybiorę to najlepsze po przesłuchaniu wszystkich. Dziś biorę się wieczorem ostro do pracy jak w przypadku poprzednich nagrań. Najważniejsze że grę wczoraj już opanowałam 😉 i wiem jak chce to grać.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 23 czerwiec 2020 - 12:28

#92 Complicated_85

Complicated_85

Napisano 23 czerwiec 2020 - 12:44

@Wisienka770330 Jasne, bardzo chcę :).

• Wisienka770330 lubi to

#93 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 23 czerwiec 2020 - 12:46

@Complicated_85 dobrze. Wieczorem wyślę 😊 .To wczorajsze nagranie pierwsze. Teraz szykuję się na kroplówkę z kociakiem.
Może popołudniu uda mi się wcześniej wysłać.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 23 czerwiec 2020 - 12:48

• Complicated_85 lubi to

#94 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 25 czerwiec 2020 - 12:34

Od zawsze i na zawsze w moim sercu Michael 💙💙💙💙💙💙💙💗💗.
Dziś będę grać na pianinie tylko Twoje piosenki.

4 czerwca była też rocznica Agaty Mróz.. Nie wspomniałam o tym jak co roku nie wiem czemu. Dla Was kochani Idole oraz dla pewnego skarba mój filmik sprzed kilku lat.

Załączone pliki

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 25 czerwiec 2020 - 12:49

#95 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 29 czerwiec 2020 - 00:50

• d z i k a lubi to

#96 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 29 czerwiec 2020 - 12:12

Chcę się podzielić z Wami Kochani słowami do jednej z moich pierwszych kompozycji . Kocham tą piosenkę całą sobą i jestem szczęśliwa że po latach mogę znowu ją grać i uszczęśliwiać siebie i swoich przyjaciół 💙💙 .
Powstała w 1997 roku 😊 . Jest to najbliższa mojemu sercu piosenka 💙 i też najukochańsza moich przyjaciół z miasta 😊 . Inne też lubią 😉 ale ta cieszy się największą szczególną sympatią. Na każdym spotkaniu jest śpiewana kilkanaście razy i nigdy nie mają dość 😁 . Piosenka nie jest tylko o miłości jak może wynikać z tekstu ale jest przede wszystkim o przyjaźni - o tym że nie ma nic piękniejszego w życiu od świadomości że są ludzie których na dłużej w naszym sercu zatrzymuje czas mimo upływu lat i zmian w życiu każdego z nas. To jest ukryty przekaz tej piosenki 😊 . Oczywiście jest też o miłości, tęsknocie za kimś kto w latach młodości był całym moim światem.
Zostawiam namiastkę siebie z lat młodości i z czasów obecnych bo moja wrażliwość mimo upływu tych 23 lat jest wciąż taka sama. Niestety choć cały czas próbuje to w sobie zmienić, zabić 😢 .
Kto chce muzykę - link do filmu wysyłam na priw. To nie jest pokój prywatny i nie chce aby osoby niezalogowane wiedziały /słyszały wszystko 😉 . Wielu z Was słyszała muzykę 😊 a kto jeszcze nie a chciałby chętnie się podzielę 😀 .A jest to zbyt ogromna i ważna część mnie dlatego mogłabym tylko w pokoju prywatnym więcej siebie ,, pokazać" .
Ze szczególną dedykacją dla Molenki 💙💙💙, Reni 💙💙💙, Marka dzięki któremu ta piosenka jest na YouTube (dziękuję raz jeszcze kochany Marku z całego serca za pomoc pół nocy w walce z konwertowaniem pliku), Dominiki, Małgosi, Tosi, Ewy, Oli Milky, Beatki, dla Was wszystkich💙 . Nie chcę nikogo pominąć, każdy będzie wiedział 😊 .
Kocham Was na swój sposób wisienkowy 💙 .

Załączone pliki

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 12:28

#97 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 29 czerwiec 2020 - 22:50

Z dziś wieczora żeby nie pogubić się w tym co mam każdego dnia dopracować ze wszystkich zaplanowanych na każdy dzień piosenek:
1. 14 podejść do nagrania,,Zawsze tam gdzie Ty" Lady Pank na prośbę ekipy w nowym aranżu akustycznym i wszystke niestety z jednym drobnym błędem czy przytłumioną struną w jednym miejscu.. Więc jutro kolejne podejście do nagrania. Jedno nagranie poszło do koleżanki Patrycji bo bardzo chciała już teraz ale jutro i tak będę próbować jeszcze raz. Niestety nie jestem dziś w formie wyjątkowo do nagrania. Być może to zmęczenie i efekty dodatkowo wcześniejszej kłótni w domu co zawsze kilkanaście godzin odchorowuje nerwicą. Ale nie rezygnuje w takich chwilach z codziennego treningu. Zawsze mniej niż zwykle ale cokolwiek się nauczę, przypomnę swoim palcom co robiły dawniej w zaplanowanej na dany dzień piosence.
2. Kilka podejść do nagrania ,, Moja i Twoja nadzieja" i też do poprawki. Ale bez nagrywania wychodzi mi super.. Tradycja..
3. Dopracowanie kolejnego etapu (jednego z wielu) aranżu na gitarę Dla Elizy.. To wstępne przygotowania do programu do nauczania jeśli trafi się jakiś miłośnik muzyku poważnej. Z reguły wszyscy chcą muzykę rockową się uczyć ale na wszystko chcę być przygotowana. Kiedyś grałam to na pianinie (wciąż gram) i na gitarze też ale wymaga to dokładnego przypomnienia i nowej rozpiski w nutach.
4. Ciąg dalszy ćwiczeń wstępnych TSA 51. Póki co wstęp solo. Trudne ale do opanowania za kilka dni. Kiedyś grałam to inaczej a teraz chcę aby każda piosenka Choć trochę przypominała oryginalne nuty w każdym wstępie.
A co jutro to zobaczymy jak uporam się z tym co dziś nie wyszło do końca.
Teraz jeszcze godzinę poćwicze 2 kwestie bez presji nagrywania, skończę zaplanowany na dziś program treningowy. Może jutro będzie lepiej.. Dziś dałam ciała.

#98 Wisienka770330

Wisienka770330

Napisano 30 czerwiec 2020 - 22:08

Zaryczanym głosem chyba najbardziej emocjonalnym w moim wydaniu, z zamkniętymi oczami (trafię lub nie trafię w każdą nutę jak w nutach żeby nie myśleć o tym że się nagrywam) nagrałam Zawsze tam gdzie Ty Lady Pank i jest lepiej niż wczorajsze 14 podejść do nagrania. Słyszę jedno tylko lekkie przytłumienie jednego akordu ale ogólnie jest przyjemna całość w odsłuchu biorąc pod uwagę moje domowe póki co warunki do nagrywania bez mikrofonu zewnętrznego.
Nie wiem czy to skutek silnej sytuacji wczorajszej i potrzebuje się dowartościować ale szczerze jestem zadowolona. Oczywiście będę wciąż ćwiczyć technicznie ten kawałek. Zwłaszcza wstęp trudny z solówką.. Na ten moment słyszę postęp i to mnie cieszy. Nie mogę się doczekać jak zagram to na gitarze elektrycznej z przesterem brzmień gdzie mam brzmienie gitary podobne do Borysewicza.
To były piękne czasy. Te wesela i inne imprezy okolicznościowe jak mogłam się wyżyć na gitarze elektrycznej. Moje palce z uwagi na rany nie są jeszcze gotowe na struny od gitary elektrycznej. Według mojej dermatolog to jeszcze zbyt ryzykowne i zbyt bolesne. Chyba raz posłucham jej i nie będę robić więcej niż mogę. A to co robię teraz od 3 miesięcy grając póki co na gitarze klasycznej - jest cudem. I też bolesnym ale wolę czuć szczęście i trochę ból niż czuć się niespełniona nie grając w ogóle.
Edit: strasznie podoba mi się to nagranie 😉. Oddaje całą mnie .Najbardziej prawdziwe ze wszystkich do tej pory. Tylko wstęp z solówką mogłabym ciut lepiej zagrać. Lepiej podkręcić struny przy wibrato. (bez literki r na końcu 😉 ) .
Będę ćwiczyć!

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 23:24