Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 8 głosy

Malarstwo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
917 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 18 maj 2011 - 21:00

Już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem założenia tego wątku, ale jakoś brakowało mi odwagi. Kocham malarstwo, jednak nie znam się na nim na tyle, by wypowiadać się profesjonalnie na temat jakiegokolwiek obrazu. Odbieram je bardzo intuicyjnie. Mam swoich faworytów wśród twórców. Wyjątkową słabość odczuwam do kobiecych portretów Modiglianiego, uwielbiam płótna Degasa i innych impresjonistów, więc Moneta, Renoira, Pissarra, Berty Morisot. Lubię van Gogha i Maneta, Toulouse Lautreca, fascynuje mnie też twórczość Klimta, Wyspiańskiego, Witkacego...Tych malarzy jest wielu, wymieniłam najważniejszych dla mnie. Jeśli chcielibyście podzielić się swoimi zachwytami w tej dziedzinie, zapraszam :)
Chciałabym, aby zamieszczone obrazy opatrzone były zawsze autorem i tytułem (byśmy mogli się wzajemnie edukować :))

Pozostawiam dowolność prezentacji. Może to być sam obraz ze wspomnianą metryczką, ale mile widziane są także jakieś ciekawostki na temat autora czy jego dzieła.

Ja dzisiaj proponuję Wam mój ukochany obraz :rolleyes:

Dołączona grafika

- Edgar Degas, Błękitne tancerki (1898-99)

Do Edgara Degasa zwrócił się pewien człowiek:

- Proszę mi wybaczyć, ale pańska twarz wydaje mi się znajoma. Musiałem ją widzieć już w innym miejscu.
- Niemożliwe - odpowiedział Degas - swoją twarz noszę zawsze na tym samym miejscu.

Użytkownik Nuria Monfort edytował ten post 18 maj 2011 - 21:00

„Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną – reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem.”
Robert Frost

#2 Zuzkclaa

Zuzkclaa

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5014 postów

Napisano 18 maj 2011 - 21:50

Rowniez przedstawie moj ukochany obraz

Dołączona grafika

Claude Monet (1840-1926)

Ogród w Vertheuil - z cuklu Lilie Wodne (1881)

.............

……Claude Monet uznawany jest za najwybitniejszego impresjonistę i chyba tak jest w istocie. Zresztą to od tytułu jego obrazu Impresja. Wschód słońca pochodzi nazwa całego kierunku. Jako pierwszy określenia impresjonizm użył krytyk Louis Leroy atakując i wyśmiewając w swojej recenzji obraz Moneta, wystawiany na pierwszej wystawie impresjonistów w 1874 roku, która spotkała się z miażdżącym przyjęciem. Musiało minąć wiele lat, aby określenie impresjonizm straciło negatywny wydźwięk. Jednak rewolucyjny sposób malowania Moneta i grupy impresjonistów zatryumfował wreszcie nad skostniałym akademizmem i pozwolił na dynamiczny rozwój nowoczesnej sztuki w końcu XIX i w XX wieku

Użytkownik Zuzkclaa edytował ten post 18 maj 2011 - 21:52

#3 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 19 maj 2011 - 07:39

Dołączona grafika

Amadeo Modigliani (1884- 1920), Kobieta z rudymi włosami

Dołączona grafika

Amadeo Modigliani, Portret Luni Czechowskiej, 1919

Właśnie znalazłam piosenkę Marka Grechuty zainspirowaną tym obrazem, więc dodaję... :)

http://www.youtube.com/watch?v=DXgA15nqx08

"Dla Dedo wszystko po prostu dążyło w kierunku czystości w sztuce. Jego nieznośna duma, nieugięta niewdzięczność, arogancja. Wszystko to wyrażało nic innego jak jego tęsknotę za krystaliczną czystością, całkowitą szczerością w stosunku do samego siebie w życiu i sztuce, a to nie wykluczało zaufania, jakie w nim pokładano. Był cięty, lecz także delikatny jak szkło i, żeby tak rzec, tak nieludzki, jak szkło. I było to bardzo charakterystyczne dla tej epoki, która mówiła wyłącznie o czystości w sztuce."
- Max Jacob

Polecam Wam świetną książkę "Amedeo Modigliani. Skrzydlaty wędrowiec" Corrado Augiasa. To nie tylko ambitna biografia słynnego artysty przeklętego. Ale też świetny i sugestywny obraz paryskiej bohemy z początku XX wieku. Bardzo poruszył mnie także film o tym artyście pt. "Modigliani- pasja tworzenia" Micka Davisa. W roli głównej Andy Garcia.

Użytkownik Nuria Monfort edytował ten post 19 maj 2011 - 09:30

„Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną – reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem.”
Robert Frost

#4 Gość_Kirac_*

Gość_Kirac_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2011 - 08:57

Juliusz Martwy

Wiosna

Dołączona grafika

Dwa trupy w lesie

Dołączona grafika

Wylało się

Dołączona grafika

Użytkownik Kirac edytował ten post 20 maj 2011 - 11:57

• anche i Drzeworyt lubią to

#5 Gość_nika g_*

Gość_nika g_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2011 - 10:27

nieco inaczej,zainteresowało mnie
Piotr Mateusiak
Dołączona grafika

#6 Gość_nika g_*

Gość_nika g_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2011 - 10:27

e mało widać <_<

#7 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 19 maj 2011 - 10:52

Dołączona grafika

A teraz może być? :rolleyes:

Użytkownik Nuria Monfort edytował ten post 19 maj 2011 - 10:53

• Mother Chucker lubi to
Robert Frost

#8 Gość_nika g_*

Gość_nika g_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2011 - 10:55

o to to!
:)

#9 Zuzkclaa

Zuzkclaa

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5014 postów

Napisano 19 maj 2011 - 11:51

Dołączona grafika

Frida Khalo (1907-1954)

W ubiegłym roku podczas pobytu w Berlinie miałam okazję zobaczyc wystawę tej meksykanskiej artystki ,której tworczosc zrobiła na mnie ogromne wrazenie .
  • anche lubi to

#10 odsłona

odsłona

Najszybsza wkrętarka na świecie .

• Bywalec
  • 2206 postów

Napisano 19 maj 2011 - 12:16

kurde super wontek nurenko a swoje moge tu umieścić tzn to co narysowałam lub namalowałam.
” Wady mają przedmioty i jak mają wady to się je wyrzuca, a więc człowiek nie może mieć wad”- ANI BYĆ PRZEDMIOTEM.

#11 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 19 maj 2011 - 12:32

Odsłonko, czekam na nie z niecierpliwością :rolleyes:
Robert Frost

#12 odsłona

odsłona

Najszybsza wkrętarka na świecie .

• Bywalec
  • 2206 postów

Napisano 19 maj 2011 - 13:21

no to przyłanczam sie do klubu artystycznych nawiedzenów heee heee fajny watek
” Wady mają przedmioty i jak mają wady to się je wyrzuca, a więc człowiek nie może mieć wad”- ANI BYĆ PRZEDMIOTEM.

#13 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 19 maj 2011 - 20:11

Dołączona grafika

Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stworzenie świata

Dołączona grafika

Stanisław Ignacy Witkiewicz, Maria Kasprowiczowa

"Artysta musi być bezwzględnie szczery. To co czuje i jak czuje w pewnej chwili, w której w jego umyśle powstaje
obraz – to musi on wypowiedzieć bez żadnych zastrzeżeń, żadnych zboczeń, z całą żywiołową bezwzględnością – cynicznie i naiwnie, jak mówił Nietzsche."
- Witkacy

Użytkownik Nuria Monfort edytował ten post 19 maj 2011 - 20:25

Robert Frost

#14 kompass

kompass

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 343 postów

Napisano 20 maj 2011 - 11:02

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rene Magritte
Nazywany "autorem słów i rzeczy", lubił zmieniać nazwy przedmiotów, czego przykładem mógłby być obraz Zdradliwość obrazów. Obrazy jego szokowały i wzbudzały kontrowersje, wyróżnia je poetycka nastrojowość oraz znakomity, precyzyjny rysunek. Artysta, który przedstawiał świat zuniformizowany, odbity w kolejnych powieleniach, wpłynął mimowolnie na sztukę drugiej połowy XX w., przede wszystkim na pop-art.
  • Drzeworyt lubi to

#15 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 20 maj 2011 - 11:36

Vincent van Gogh :rolleyes:

Kolor u Vincenta van Gogha był środkiem do wyrażenia wewnętrznych przeżyć w stopniu o wiele większym niż u innych artystów...

Nie mogłam się zdecydować, uwielbiam tak wiele jego obrazów...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

"Moim zdaniem to niczego nie jestem pewien, jednak widok gwiazd sprawia, iż zaczynam marzyć."

— Vincent van Gogh
Robert Frost

#16 kompass

kompass

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 343 postów

Napisano 20 maj 2011 - 11:51

Hej Nuria! A ja lubię te trzy obrazy Vincenta.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 20 maj 2011 - 12:00

Hej Kompass!

Też je lubię. I jeszcze te:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Robert Frost

#18 kompass

kompass

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 343 postów

Napisano 20 maj 2011 - 12:20

A z polskich lubię ten obrazek, Jan Stanisławski, Ule na Ukrainie.

Dołączona grafika

#19 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 20 maj 2011 - 12:26

Śliczny :)

Mnie bardzo się podoba też ten:

Dołączona grafika

Leon Wyczółkowski, Las w Zakopanem w słońcu, 1905

Użytkownik Nuria Monfort edytował ten post 20 maj 2011 - 12:27

Robert Frost

#20 Nuria Monfort

Nuria Monfort

Zadomowiony

• Bywalec
  • 11865 postów

Napisano 20 maj 2011 - 12:31

Zachwyca mnie też Wyspiański:

Dołączona grafika

Stanisław Wyspiański, Nasturcje

Użytkownik Nuria Monfort edytował ten post 20 maj 2011 - 12:31

Robert Frost

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych