Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

LECZENIE FARMAKOLOGICZNE DEPRESJI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 EwciaT

EwciaT

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Imię:Ewa

Napisano 20 listopad 2018 - 12:01

Biorę  Escipram od jakiegoś czasu i cały czas zastanawiam się nad zmianą psychiatry.Może jest tu ktoś z Kielc i mógłby mi kogoś polecić??

Ja w Kielcach mogę polecić Ci dobrego psychoterapeutę pana Michała Matyjaszkiewicza :) 

#42 irminna

irminna

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Irmina

Napisano 29 marzec 2019 - 18:46

Jakie macie doświadczenia z lekami? Często trzeba było je zmieniać i dostosowywać dawki, zanim zaczęła się popraw? Czytam właśnie o różnych typach leków i widzę że teoretycznie wybór jest spory - https://www.olej.edu.pl/depresja/. Ciekawi mnie metodologia ich wyboru, bo przecież nie ma testów laboratoryjnych na depresję, które mogły by wskazać konkretne rozwiązania i dawki. Wszystko na chybił trafił?

Użytkownik irminna edytował ten post 29 marzec 2019 - 18:47

#43 Wanda37

Wanda37

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów
  • Imię:Wanda

Napisano 16 maj 2019 - 17:48

witam, powiedzcie mi prosze, czy orientujecie się o antydepresantach, które można stosowac podczas starań o dziecko?

#44 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2188 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 16 maj 2019 - 17:53

@Wanda37 takie rzeczy najlepiej konsultować z lekarzem. 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#45 Wanda37

Wanda37

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów

Napisano 16 maj 2019 - 17:55

@Wanda37 takie rzeczy najlepiej konsultować z lekarzem. 

tak zamierzam zrobić, ale do wizyty jeszcze parę dni, boję się, że nie pójdę, bo nie chce brać leków, ale z drugiej strony wiem, że inaczej sobie nie poradzę :( 

#46 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2188 postów
  • Imię:Natalia

Napisano 16 maj 2019 - 17:56

@Wanda37 wytrzymasz te parę dni, z pewnością :) DObrze, że się tutaj zjawiłaś, przeczekamy z Tobą ten ciężki czas.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#47 Wanda37

Wanda37

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów

Napisano 16 maj 2019 - 18:00

@Wanda37 wytrzymasz te parę dni, z pewnością :) DObrze, że się tutaj zjawiłaś, przeczekamy z Tobą ten ciężki czas.

Mówisz? no gadać to ja lubię faktycznie, więc może akurat to pomoże. Choć wygadana to ja jestem , problemy przewałkowane po wielokroć, a to i tak nie przynosi zbytniej ulgi. Chwilę jest dobrze, a potem jedna sytuacja i znowu totalne załamanie i czarna rozpacz mnie ogarnia. Tak bym chciała , zeby tego nie było.

#48 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2109 postów
  • Imię:Daniela

Napisano 16 maj 2019 - 18:49

witam, powiedzcie mi prosze, czy orientujecie się o antydepresantach, które można stosowac podczas starań o dziecko?

@Wanda37, nie wiem, czy taki nerwicowy stan, złe samopoczucie, to dobry okres starania się o dziecko (?) Może jednak najpierw podkuruj sobie te nerwy, wycisz organizm, dojdź do stabilizacji pod kontrolą lekarza psychiatry.

Przyszłej matce potrzebny jest spokój wewnętrzny, radosny nastrój i pozytywne myślenie, wówczas zdrowiej znosi się okres ciąży i okres wczesnego macierzyństwa.

Przemyśl to, przedyskutuj z lekarzem i dopiero podejmij stosowną decyzję.

Leczenie farmakologiczne może bardzo Ci pomóc by uzyskać spokój wewnętrzny i spojrzysz na swe życie zupełnie inaczej, bardziej racjonalnie i realnie, a przede wszystkim spokojnie.

A tymczasem pisz na forum, wylewaj wszelkie bolączki. Wysłuchamy. :)

#49 Wanda37

Wanda37

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów

Napisano 16 maj 2019 - 19:04

@Wanda37, nie wiem, czy taki nerwicowy stan, złe samopoczucie, to dobry okres starania się o dziecko (?) Może jednak najpierw podkuruj sobie te nerwy, wycisz organizm, dojdź do stabilizacji pod kontrolą lekarza psychiatry.

Przyszłej matce potrzebny jest spokój wewnętrzny, radosny nastrój i pozytywne myślenie, wówczas zdrowiej znosi się okres ciąży i okres wczesnego macierzyństwa.

Przemyśl to, przedyskutuj z lekarzem i dopiero podejmij stosowną decyzję.

Leczenie farmakologiczne może bardzo Ci pomóc by uzyskać spokój wewnętrzny i spojrzysz na swe życie zupełnie inaczej, bardziej racjonalnie i realnie, a przede wszystkim spokojnie.

A tymczasem pisz na forum, wylewaj wszelkie bolączki. Wysłuchamy. :)

oczywiśccie, że nie jest, ale ja nie mam wyjścia, mam 37lat.  Co do leczenia to zakonczylam w sierpniu branie leków no i teraz po 10 ms wszystko wrócilo. Nie moge sobie pozwolic na połtorroczne leczenie teraz. Jestem w kropce

#50 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2109 postów

Napisano 16 maj 2019 - 19:13

@Wanda37 miej nadzieję, że lekarz poradzi sobie z Twoim problemem i zamiarem rodzicielstwa i da Ci coś łagodnego (być może), a psychoterapia wspomoże całość kuracji. Nie zamartwiaj się na zapas i nie nakręcaj się - to nie pomaga się wyciszyć.

A ziołowych leków próbowałaś?

• Wanda37 lubi to

#51 Wanda37

Wanda37

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów

Napisano 16 maj 2019 - 19:27

@Wanda37 miej nadzieję, że lekarz poradzi sobie z Twoim problemem i zamiarem rodzicielstwa i da Ci coś łagodnego (być może), a psychoterapia wspomoże całość kuracji. Nie zamartwiaj się na zapas i nie nakręcaj się - to nie pomaga się wyciszyć.

A ziołowych leków próbowałaś?

Pije czasem melisę, nic innego nie próbowałam, jakoś nie wydaje mi się, żeby takie leki mi pomogły skoro na mnie nawet realnium nie działa. Starałam sie (tak myśle), żeby się to nie rozwinęło, ale mnie pokonalo totalnie. Wiele miesiecy staran, ogrom wizyt lekarskich, grube tysiace zostawione u lekarzy i porazka bez perspektyw na lepsze jutro. Teraz przymusowa przerwa w staraniach, bo fizycznie sie wszystko pokomplikowalo. Myslalam, ze psycholog mi jakos bedzie w stanie pomco, doradzi cos, ze nie wiem wywywiesze sobie na lodowce madre sentencje, ale on tylko skwitowal, ze jestem skomplikowanym przypadkiem i po paru minutach rozmowy powiedzial ze PSYCHIATRA i leczeie depresji i nerwicy :(

• Daniela2018 lubi to

#52 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2109 postów

Napisano 16 maj 2019 - 19:34

@Wanda37 poszukaj nie psychologa, a dobrego psychoterapeutę. A na razie poczekaj cierpliwie na wizytę u psychiatry. Z ziołowych tabletek proponuję zwykłe "Tabletki uspokajające" i nalewkę Sedomix.

• molenka lubi to

#53 Wanda37

Wanda37

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 37 postów

Napisano 16 maj 2019 - 19:37

@Wanda37 poszukaj nie psychologa, a dobrego psychoterapeutę. A na razie poczekaj cierpliwie na wizytę u psychiatry. Z ziołowych tabletek proponuję zwykłe "Tabletki uspokajające" i nalewkę Sedomix.

wydawalo mi sie, ze znalazlam, ale jak mi po konslitacji podala cene (270 zl za 45 minut) to podziekowalam. Zreszta powiedziala mi, ze moim glowym probolemem jest zlosc (i ma racje) i ze musze sobie z tym poradzic...myslalam, ze ona jest od tego, zeby powiedziec mi jak.

Ta nalewke to w aptece kupie?

#54 Daniela2018

Daniela2018

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2109 postów

Napisano 16 maj 2019 - 20:12

Tak, w aptece.

large_1522423206apteka_internetowa_gemin