Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

KILKA SŁÓW O LEKACH

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 alisson

alisson

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 29 postów
  • Imię:Ala

Napisano 31 sierpień 2015 - 21:36

A czy ktoś może łykał suplement o nazwie Revitasens? Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie- potrzebuję czegoś co pozwoli trzymac mi się w dni, kiedy mam wahania nastroju i nie mam ochoty wyjsc z lozka...

#22 Kabula

Kabula

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów
  • Imię:Martyna

Napisano 22 wrzesień 2015 - 17:58

ja tak, nawet ze trzy opakowania kupilam łącznie, działa, na poprawę nastroju na pewno, czuć różnicę po zazyciu, to chyba zasługa l-tryptofanu, jesli te twoje wahania nastroju nie sa jakies permanentne, mysle ze mozesz sprobowac, wiesz nikt nie powiedzial, ze na ciebie rowniez zadziala, nie sprobujesz- to sie nie dowiesz, a nie jest jakis strasznie drogi, kilkanascie zlotych za opakowanie na miesiac

#23 alisson

alisson

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 29 postów
  • Imię:Ala

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:17

ja tak, nawet ze trzy opakowania kupilam łącznie, działa, na poprawę nastroju na pewno, czuć różnicę po zazyciu, to chyba zasługa l-tryptofanu, jesli te twoje wahania nastroju nie sa jakies permanentne, mysle ze mozesz sprobowac, wiesz nikt nie powiedzial, ze na ciebie rowniez zadziala, nie sprobujesz- to sie nie dowiesz, a nie jest jakis strasznie drogi, kilkanascie zlotych za opakowanie na miesiac

tak, wlasnie widzialam ze nie kosztuje zbyt wiele, wiec w razie czego nie strace duzo. Masz racje- na kazdego dziala cos innego, chociaz jak patrze na sklad tego revitasensu to wydaje sie byc sensownym suplementem.

#24 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2016 - 17:13

wiekszosc lekow dermatologicznych na cere tradzikowa ma działanie zaburzajace skutecznosc psychotropow - do tej pory nie wiedziałam o tym

#25 paulix19

paulix19

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4370 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 10:25

Ja od pół roku biorę amizepin i setaloft na zaburzenie osobowości i muszę przyznać że w końcu przestałam mieć wahania nastroju a myslam że nigdy nie będę stabilna tylko góra dół i tak w kółko. Od 4 miesięcy nie mam myśli samobójczych a tym bardzie nie stosuje autoagresji. Przestałam płakać krzyczeć czuję się normalna choć troszkę zmęczona ale normalna. :)
  • molenka lubi to

#26 AloneInTheDark2

AloneInTheDark2

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 39 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 sierpień 2016 - 19:59

paulix19 Czyli zaburzenie osobowości u Cb przejawia sie wlasnie w tych hustawkach nastroju?? Bo u mnie tez to podejrzewali...z tym ze osobowosc borderline...ale to troche stare dzieje. Depresja polaczona z schizofrenia negatywna...to ostatnia diagnoza.. .P.S. Super ze u Cb w normie. Oby tak dalej!

#27 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2016 - 20:07

co to jest schizofrenia negatywna??

#28 Gość_Yann_*

Gość_Yann_*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2016 - 20:11

co to jest schizofrenia negatywna??

Może chodziło o schizofrenię prostą? Tą w której występują tylko objawy negatywne?

#29 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2016 - 20:12

tą znam z widzenia <_<

#30 AloneInTheDark2

AloneInTheDark2

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 39 postów

Napisano 11 sierpień 2016 - 20:45

Negatywna to przeciwienstwo pozytywnej. Nie ma objawow wytworczych typu (haluny,omamy i inne) ale czlowiek jakby coraz glebiej "zapadal sie w sobie",iolacja,utrta samoswiadomosci, wlasnie tez zaburzenia funkcji poznawczych,poczucie alienacji itd itd.

#31 Gość_Milkyway_*

Gość_Milkyway_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2018 - 21:58

Od dłuższego czasu szukam w kopalni wiedzy(internecie)

Jak po odstawieniu mózg sam zaczyna produkować niedobór tych substancji które żeśmy dostarczali.. Jakieś dowody naukowe,coś te rzeczy?Nic na ten temat się nie doszukałam,jak narazie tylko same negatywne opinie na temat rzekomych psychotropów.. 

Wg mnie to jakby efekt placebo..

Owszem wyprodukuje tyle ile potrzebuje by uzupełnić braki,ale nie na tyle by człowiek czuł się tak dobrze jak podczas brania chemii

Stąd wnioskuje,że te leki działają dlatego,że jakiejkolwiek substancji jest ponad norma(stąd czujemy się dobrze) a nasz mózg ma neuroprzekaźnikowy haj.. 

#32 Krzysiek11

Krzysiek11

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 71 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 23:01

Od dłuższego czasu szukam w kopalni wiedzy(internecie)

Jak po odstawieniu mózg sam zaczyna produkować niedobór tych substancji które żeśmy dostarczali.. Jakieś dowody naukowe,coś te rzeczy?Nic na ten temat się nie doszukałam,jak narazie tylko same negatywne opinie na temat rzekomych psychotropów.. 

Wg mnie to jakby efekt placebo..

Owszem wyprodukuje tyle ile potrzebuje by uzupełnić braki,ale nie na tyle by człowiek czuł się tak dobrze jak podczas brania chemii

Stąd wnioskuje,że te leki działają dlatego,że jakiejkolwiek substancji jest ponad norma(stąd czujemy się dobrze) a nasz mózg ma neuroprzekaźnikowy haj.. 

Mi przynajmniej pasuje ta teoria, ze dzięki lekom jest odpowiednia komunikacja w mózgu. Ja przynajmniej dzięki lekom uzyskałem jasność myślenia. Wcześniej  nawet proste sprawy wydawały mi się czasami bardzo skomplikowane. Leki zlikwidowały jakąś nieokreśloną blokadę w mojej głowie.

#33 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6074 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 10:24

Mechanizm jest podobny do tego jak działają inne leki. Uregulowanie poziomów danych substancji, a pozniej powolne zmniejszanie dawki stymuluje organizm do regulacji danych poziomow- takiego jaki został wymuszony lekami. Chodzi o przyzwyczajenie ciala do nowej normy.

Efekt placebo także się zdarza i skoro bywa efektywny to też myślę, że super ;)
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)