Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Jak radzić sobie z depresją

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
477 odpowiedzi w tym temacie

#421 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 15:30

Im szybciej to zrobisz tym lepiej dla Ciebie.Na wizytę też się czeka,więc zamów sobie już niech termin leci.

#422 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 932 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:19

Trzeba żyć dalej, nawet jeśli obiektywnie wydaje się to być trudne. Mnie się kiedyś udało przetrwać w ten sposób bardzo trudny okres.
Dzisiaj wydaje mi się, że zrobiłbym więcej, aby być bardziej aktywnym. Aby samemu sobie pomóc, zmienić swoją sytuację.
Ale z drugiej strony pamiętam, jak to jest, gdy nie widzi się już żadnej przyszłości.

Użytkownik Tawak edytował ten post 01 styczeń 2015 - 22:20

#423 Gość_Marcin20.04_*

Gość_Marcin20.04_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2015 - 23:46

Nie wiem jak radzić sobie z depresją. Na pewno nie lekami.

#424 Helen

Helen

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 9 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 03:26

Wiekszosc konkursow polegajaca na upolowaniu zwierzecia o jak najwiekszej punktacji opiera sie o rodzaj sesjidobra albo zla i lut szczescia. Doswiadczeni gracze wiedza gdzie i kiedy moga spodziewac sie wysoko punktowanych osobnikow, jednak mlodzi gracze nie maja szans w konkursach nie potrafia rozroznic sesji, i nie znaja dobrych ‘miejscowek’. Dlaczego czesto widzimy w tych samych zawodach te same osoby na podium? Wygrywaja je kilka / kilkanascie razy podrzad, i oczywiscie przeszkadza to ‘tylko’ graczom. Jezeli przypadkiem sie nie natkniemy na wysoko punktowanego zwierza, to zazwyczaj i tak, ktos upoluje wiekszego. Konkursy na ilosc wygrywaja osoby, ktore maja juz swoje miejsca, taktyki i duzo czasu lub sa grane przez kilka osob na jednym koncie. Konkursy na odleglosc – niewielu graczy wie jak mozna wykonac mega dlugi strzala potrzeba do tego miejscowki i taktyki. Gracz musi znalezc sobie miejscowke na jakiejs gorze wzniesieniu a w miejscu gdzie chce strzelac psiknac uryna i jest to zazwyczaj znane juz miejsce, ktore graniczy na maksimum ‘widocznosci’. Wtedy gracz strzela pod katem, co wydluza strzal. Nie jest latwo wygrac konkurs.

#425 annanugaj

annanugaj

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:22

Cześć!
Depresja towarzyszyła mi przez pół roku. Myślałam, że już nigdy jej nie pokonam, traciłam wszelkie nadzieje, a mimo to wciąż nie chciałam udać się do psychoterapeuty. Znalazłam serwis pokonajsmutek.pl. Czy ktoś z Was może korzystal? Jeśli nie, to szczerze polecam! Byłam sceptyczna, terapia online.. nie słyszałam nigdy o czymś takim. Jak się okazuje, na zachodzie to bardzo popularny sposób terapii. Spróbowałam i nie żałuję! Dzięki metodom zaproponowanym przez serwis, dziś jestem zupełnie nowym człowiekiem! Szczęśliwa i uśmiechnięta!
Pozdrawiam,
Anka

#426 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:30

Witaj.Bardzo pozytywny post-jesteś szczęśliwa i uśmiechnieta.Mam nadzieje że to nie prima aprilis.

#427 Gość_nigdy_*

Gość_nigdy_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2015 - 18:30

Nie prima aprilis, tylko ukryta reklama serwisu :- P

#428 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 18:44

Chyba te psychotropy żle na mnie działaja-nie domyśliłam się :(

#429 Gość_Marcin20.04_*

Gość_Marcin20.04_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2015 - 15:49

Chyba te psychotropy żle na mnie działaja-nie domyśliłam się :(/>

Hmm... a jakie bierzesz?

#430 leocaddy

leocaddy

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 10 postów

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:36

może coś w tym jest i może pójdę... muszę się w sobie przełamać.

Spyro, myślę, że nie powinieneś tej decyzji odkładać - to jest problem który rośnie skokowo. Drzemie, drzemie, my sobie dzielnie radzimy, a potem nagle wyskakuje z wora i rozsmarowuje nas jak serek topiony na kanapce. Zbyt długie "noszenie się z myślą" jest w jakimś stopniu jego hodowaniem. Choroba już wprowadziła w Twoim życiu bardzo konkretny zamęt - piszesz o stracie pracy. Nie utwierdzaj się w przekonaniu, że "wyolbrzymiasz". Lepiej poszukać pomocy zanim coś się ostatecznie rypnie.
Jeśli czujesz jakiś dyskomfort w związku z pójściem do psychiatry czy psychologa, to pomyśl sobie, że przecież gdyby Cię "pobolewało" oko od jakiegoś czasu - wiesz, nic konkretnego, no widzisz w końcu, ale ciągle jednak boli - to byś już (tak zakładam) pędem zasuwał do okulisty.

#431 zagralo93

zagralo93

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 2 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 13:10

Depresja, to straszna choroba, z którą ktoś powinniem pomóc choremu walczyć. Najlepiej udać się do psychiatry.

#432 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2015 - 17:08

Reklama dźwignią handlu  :D

#433 incantation

incantation

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16559 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:29

Czy to znowu reklama?

• paulix19 lubi to

#434 paulix19

paulix19

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4365 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:34

tak też mi sie wydaje

#435 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13929 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:40

Już jej nie ma czary mary :P

• incantation lubi to

giphy.gif

#436 kruczonska

kruczonska

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 4 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 09:46

Jak radzić sobie z depresją? Wszystko zależy od stanu naszej choroby. Takimi podstawowymi rzeczami to: zadbaj o siebie, postaraj się wysypiać oraz regularnie i zdrowo odżywiać. Korzystaj ze spacerów na świeżym powietrzu. Uprawiaj sport. Udowodniono, że regularne uprawianie sportu zwiększa ilość endorfin odpowiedzialnych za wywoływanie uczucia szczęścia. Postaraj się czymś zainteresować lub wróć do swoich pasji. 

#437 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2015 - 10:05

Jak radzić sobie z depresją? Wszystko zależy od stanu naszej choroby. Takimi podstawowymi rzeczami to: zadbaj o siebie, postaraj się wysypiać oraz regularnie i zdrowo odżywiać. Korzystaj ze spacerów na świeżym powietrzu. Uprawiaj sport. Udowodniono, że regularne uprawianie sportu zwiększa ilość endorfin odpowiedzialnych za wywoływanie uczucia szczęścia. Postaraj się czymś zainteresować lub wróć do swoich pasji. 

Złote rady  ;) a Tobie co dolega bo nie widzę żebyś się przywitała na forum ?

#438 Gość_Yann_*

Gość_Yann_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2015 - 10:09

Złote rady  ;) a Tobie co dolega bo nie widzę żebyś się przywitała na forum ?

Ja się chyba domyślam co. ^_^

#439 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2015 - 13:23

Ja się chyba domyślam co. ^_^

No wiesz ja się w ogóle nie domyślam  :rolleyes:

Chciałabym żeby owa pani bez wkrętek o endorfinkach prosto z mostu określiła się po co tu zawitała.

#440 koziolek

koziolek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 152 postów
  • Imię:jarek

Napisano 16 grudzień 2015 - 14:16

tez mam takie przeswiadczenie jak atamina złote rady na dzień dobry  uleczy nas wszystkich bo my od pługa oderwani  i nie wiedzieli ciemniaki że tak mozna

Ale z drugiej strony bywa róznie ja też się nie przywitałem :)  a strażnicy tej twierdzy rowniez nie omieszkali mnie upomnąć..

Skrytykować

Nie kazdy widocznie wie jak się ,zachować.Ja wczesniej nie kozystalem z forum zadnego .Mysli człek że jest anonimowy a to miejsce zbliza ludzi w pewnym sensie

a takie wypowiedzi na dziendobry brzmia jak wrazesy.Ale  faktem jest że to podstawowe czynnosci pomocnicze.Ale nie zmienią nic pomoc moze intensywna praca nas sobą wsparcie rodziny,czasem prochy  a te rzeczy tez wszystko się składa na całokształt.Ale powiedz komuś to w silnej depresji lekowej  idz na siłownie jak ktoś nie jest w stanie ze strachu wyjsc przed dom. :mellow: ''''''''''nie jest w stanie zrobic 10 krokow

to wszystko indywidualne