Skocz do zawartości

* * * * * 1 głosy

Narzekalnia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1964 odpowiedzi w tym temacie

#1881 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1070 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 listopad 2019 - 02:20

Czuję się senny, ale nie chcę zasypiać na samą myśl, że jutro znów się obudzę :( 

#1882 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Bywalec

• Bywalec
  • 523 postów
  • Imię:Magda

Napisano 16 listopad 2019 - 10:31

"Ty" z wielkiej :)

Szacunek obowiązuje wyłącznie w obie strony. I jeszcze to "z wielkiej"... Prawie jak "z bańki", panie purysto :D
  • Complicated_85 i Spectrum lubią to

#1883 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5420 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 16 listopad 2019 - 10:33

W tym momencie uświadomiłam sobie, jak wkurza mnie, gdy ludzie mówią "dużą" bądź "z dużej" :).

Użytkownik Complicated_85 edytował ten post 16 listopad 2019 - 10:33

• Spectrum lubi to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#1884 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Bywalec

• Bywalec
  • 523 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 10:36

A mnie tam nie razi to wcale, sama nie trzymam się zbyt rygorystycznie czystości języka na forum, bo często piszę w pośpiechu i wystarczy mi jako tako zrozumiale przekazać myśl i nie zawsze o wszystkim się pomyśli - jedynie razi mnie, kiedy "miszcz" kultury języka poprawia innych, samemu sadząc przy tym babole :P
  • beatkaok, Complicated_85 i Spectrum lubią to

#1885 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5420 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 16 listopad 2019 - 10:44

Można rzec: "źdźbło w oku bliźniego widzi, a belki w swoim nie" :).

• beatkaok, SmacznyKeksik i Spectrum lubią to

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#1886 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3345 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 10:49

Wielką/dużą lub od wielkiej/od dużej - te formy są poprawne. Z wielkiej/z dużej niestety nie.

Użytkownik WhiteBlankPage edytował ten post 16 listopad 2019 - 10:50

• beatkaok i Spectrum lubią to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#1887 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6337 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 12:07

Ale cisza :( Boję się włączyć radio :(

#1888 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13364 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 12:12

@Liana skrzyp skrzyp zawiasy, wchodzi klient z dużą kasą!
  • Liana lubi to

#1889 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6382 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 21:51

. Wielką lub od wielkiej. ;)

Jak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#1890 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3345 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 21:54

@Paweł 1983 no tu chodziło o to, że poprawiasz kogoś, a sam popełniasz błędy. ;)
  • Complicated_85, SmacznyKeksik i Spectrum lubią to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#1891 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6382 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 22:00

ale jesteście beznadziejni, weśta sobie strzelta baranka o ścianę może sie polepszy.

Dno i wodorosty!

A Ty Smaczny Keksik naucz się kultury w momęcie kiedy się zwracasz do drógiej osoby, "Ty", "Tobie" piszę się z wielkiej litery, tego wymaga elementarna kultura podobnie jak imiona!

A reszta przydu..sów wturujących, żal że nie macie swojego życia i nie macie ciekawszych zajęc tylko jazda po mnie, mam w głębokim poważaniu Wasze kiszone gdzieś z tyłu głowy urazy.

@Paweł 1983 no tu chodziło o to, że poprawiasz kogoś, a sam popełniasz błędy. ;)

Błąd stylistyczny to nie to samo co brak szacunku, tym nikogo nie obrażam. Może porównaj wagę tematu i nie stawiej takich rzeczy w jednym rzędzie.

To forum staje się gniazdem zakompleksionych zawistnych osób wyładowujących swoje frustracje na innych.....

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#1892 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3345 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 22:25

@Paweł 1983 ja nie mówiłam o braku szacunku, tylko ktoś inny. Ja odniosłam się do błędu. Przeczytaj jeszcze raz posty wyżej. ;)
@Paweł 1983 ja tylko zwróciłam uwagę na poprawność. Warto czasem wyciągać naukę z tego, a nie atak. Nie jestem złośliwa- człowiek uczy się całe życie.
  • Wisienka770330 i Spectrum lubią to

#1893 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8258 postów
  • Imię:Willow

Napisano 16 listopad 2019 - 23:49

@Paweł 1983 Ostrzeżenie słowne tym razem. Proszę o zaprzestanie kłótni. Byłoby miło z Twej strony gdybyś przeprosił @WhiteBlankPage i zakończył niepotrzebny spór.

Poza tym Pawle czym forum jest a czym nie jest to subiektywna ocena każdego z nas.

Proszę o więcej szacunku dla innych użytkowników.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#1894 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6382 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 03:57

@Paweł 1983 Ostrzeżenie słowne tym razem. Proszę o zaprzestanie kłótni. Byłoby miło z Twej strony gdybyś przeprosił @WhiteBlankPage i zakończył niepotrzebny spór.

Poza tym Pawle czym forum jest a czym nie jest to subiektywna ocena każdego z nas.

Proszę o więcej szacunku dla innych użytkowników.

Willow rozumiem, pisałem już do WhiteBlankPage i mówiłem że moja wypowiedz nie była skierowana do Niej.

Bo nie była, koleżanka WhiteBlankPage nic mi nie zrobiła, to "Smaczny Keksik" I "Complikated" maja jakieś "bóle brzucha" cze czego tam jeszcze i wypowiedz była w Ich kierunku.

W odróżnieniu od niektórych nie wchodzę tutaj żeby się z kimś kłucić czy kogoś zaczepiać bez powodu.

Wchodzę żeby sympatycznie pogadać z sympatycznymi ludzmi ale jak ktoś po mnie jedzie to niestety do pokornego baranka mi daleko.

#1895 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13364 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 08:39

ale jesteście beznadziejni, weśta sobie strzelta baranka o ścianę może sie polepszy.
Dno i wodorosty!
A Ty Smaczny Keksik naucz się kultury w momęcie kiedy się zwracasz do drógiej osoby, "Ty", "Tobie" piszę się z wielkiej litery, tego wymaga elementarna kultura podobnie jak imiona!
A reszta przydu..sów wturujących, żal że nie macie swojego życia i nie macie ciekawszych zajęc tylko jazda po mnie, mam w głębokim poważaniu Wasze kiszone gdzieś z tyłu głowy urazy.

Błąd stylistyczny to nie to samo co brak szacunku, tym nikogo nie obrażam. Może porównaj wagę tematu i nie stawiej takich rzeczy w jednym rzędzie.To forum staje się gniazdem zakompleksionych zawistnych osób wyładowujących swoje frustracje na innych.....

Paweł jest różnica między byciem niepokornym, a chamskim. Nic tutaj nie usprawiedliwia tak obraźliwego ataku. Masz szczęście, że była Willow, a nie ja, bo byś otrzymał punkt, tym bardziej, że niedawna sytuacja ze Spectrum nie nauczyła Cię niczego.
Poza tym pisanie "ty" nie jest wyrazem braku szacunku tylko ogólna postawa wobec kogoś. Ja piszę często z małej litery i nikogo to nie razi, a wobec Ciebie są permanentne zarzuty o brak szacunku. Naucz się może w końcu pewnych zasad panujących na tym forum.
  • Complicated_85, SmacznyKeksik i Spectrum lubią to

#1896 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6382 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 09:54

Paweł jest różnica między byciem niepokornym, a chamskim. Nic tutaj nie usprawiedliwia tak obraźliwego ataku. Masz szczęście, że była Willow, a nie ja, bo byś otrzymał punkt, tym bardziej, że niedawna sytuacja ze Spectrum nie nauczyła Cię niczego.
Poza tym pisanie "ty" nie jest wyrazem braku szacunku tylko ogólna postawa wobec kogoś. Ja piszę często z małej litery i nikogo to nie razi, a wobec Ciebie są permanentne zarzuty o brak szacunku. Naucz się może w końcu pewnych zasad panujących na tym forum.

Cieniu jestem na tym forum 10 lat, sporo widziałem, w pewnych sytuacjach pewnie jestem bardziej impulsywny niż by wypadało ale może właśnie przez to że niedawno miałem nieprzyjemność w sytuacji z uzytkownikiem o którym wspomniałeś.

Jeżeli na forum ma być więcej takich ludzi z którymi mam ostatnio nieprzyjemność dyskutować rezygnacja z forum może to nie takie złe rozwiązanie, ludzie kiszą gdzieś pod czuprynka dawne lub mniej dawne urazy i tylko czekają na okazję żeby ten badziew na kogoś wysypać.

Znam tu wielu fajnych i wartościowych ludzi, z cześcią poznałem się osobiście i chyba tylko dlatego tutaj jeszcze jestem.

Bezrozumne dyskusje jakie przypadają mi ostatnio w udziale to ostatnie czego oczekuję od tego forum.

#1897 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 13364 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 10:01

@Paweł 1983 być może są jakieś zaszłości i dawne konflikty, nie wiem. Ale nie może być tak, że wpływają one na regularne psucie atmosfery na forum. Nikt nie każe się przyjaźnić ze wszystkimi ale forum nie może być ringiem gdzie osobiste animozje okazywane są za pomocą obrażania, ataków, pogardy. Prosiłem Cię już raz o wstrzemięźliwość emocjonalną i dobór adekwatnych do sytuacji sposobów reakcji.

#1898 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15755 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 17 listopad 2019 - 11:42

@Paweł 1983 słowa że jesteśmy beznadziejni, ,,dno i wodorosty", bezrozumne dyskusje, gniazdo zakompleksionych zawistnych osób - to mocno obraźliwe.
Czasem lepiej ugryźć się w palec niż pisać cokolwiek w nerwach.
Taka rada ode mnie bo lubię Cię bardzo.
Dziewczynom należą się przeprosiny.
Powiem od siebie że mimo że mam osobiście totalnego fisia na punkcie ortografii u siebie (nie u innych), sama wobec siebie w wielu kwestiach jestem bardzo wymagająca i praca dorywcza dla prawnika dodatkowo od kilku lat uczy mnie większej poprawności pisania bo pisma procesowe idą do sądu.., sama czasem robię błędy ortograficzne i stąd każdy post często edytuje jak sama uchwyce własny błąd.
Jeśli chodzi zaś o pisanie Ty z dużej litery to mimo że znam zasadę że powinno się pisać z dużej, sama pisząc smsy do przyjaciół chcąc szybko przekazać swoje myśli emocje często pisze ,,ty". Ale moi znajomi przyjaciele wiedzą że nie jest to zamierzone, brak mojego szacunku, po bardzo ich szanuję, tylko kwestia pisania szybko.
Zalecam Ci na dziś wyciszenie się i przemyślenie wszystkiego.
Pamiętaj proszę że słowa mogą bardzo zranić drugą osobę.
Czasem mocniej niż nam się wydaje.
Wiem coś o tym bo od tygodnia z trudem dochodzę do siebie po innej sytuacji i niestety nie zanosi się abym szybko poczuła się lepiej.
Potraktuj mój post proszę jako wsparcie dla Ciebie i jednocześnie zimny prysznic dla Ciebie. I jeszcze jedno jak wspomniała Natalia - uczymy się całe życie. Ja tu nie raz pytam innych jak się pisze poprawnie dane słowo jak robię korektę pism procesowych i nie mogę znaleźć w internecie poprawnej pisowni. Pytając innych uczę się. To żaden wstyd.
I ogólnie całe życie uczymy się na wielu płaszczyznach. Ja mam tyle do nauki a zwłaszcza w kwestiach terapii nad sobą np mimo że 8 lat pracuje nad sobą, że nie wiem czy mi życia wystarczy.
I zalecam przyjazd nad morze do mnie, wsparcie obecność ludzi mogłaby mnie uratować szybciej.
Wracam wyciszać się.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 17 listopad 2019 - 11:53

• szmaragd, cień wiatru, SmacznyKeksik i 1 inna osoba lubią to

#1899 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Bywalec

• Bywalec
  • 523 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 13:15

Jeżu, ależ emocje tu wybuchły, uspokójmy się już może, bo przecież to wszystko nie jest tego warte.

Mówiłam, że siarczyste ogniste to forum, ale taki może właśnie jego czar :D

I ponownie zalecam wrzucanie do ignorowanych użytkowników, których sposób pisania nas drażni. Dla spokoju ducha, po prostu :)

• Willow47, cień wiatru i Spectrum lubią to

#1900 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6337 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 13:49

Nowa opryszczka w trzech miejscach mi wylazla wokół ust...zaraz mnie popierpapier.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych