Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Choroba afektywna dwubiegunowa.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 przygodowa567

przygodowa567

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 22 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 16:29

jak to jest zyc z ChAD-em? czy to tylko manie i depresje czy cos pomiedzy jeszcze wystepuje???

Moim zdaniem wszystko zależy od przypadku i stanu zaawansowania w chorobę. Niektórzy mają jakiś czas prawie z ustabilizowanym nastrojem , a potem nagle dół lub mania. CHAD t obardzo nieprzewidywalna choroba.

#42 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 4165 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 17:25

czy osoba z Chad'em ma manię, że np. ugotowane ziemniaki są za twarde mimo iż są jak pure? Albo że chleb jest za twardy a nie jest bo był pieczony dzien wcześniej wieczorem...

Juz nie wyrabiam

Użytkownik hawwa edytował ten post 13 styczeń 2020 - 20:18

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#43 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6840 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:14

@hawwa nie wiem ale wydaje mi się, że powinnaś z mężem (domyślam się, że o niego chodzi) na spokojnie porozmawiać. No chyba da się mu przemówić do rozsądku?

"Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych,lecz mocnych,którzy nie potrzebują źle traktować innych,by czuć się ważnymi "💕💕💕💕

#44 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 4165 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:29

@hawwa nie wiem ale wydaje mi się, że powinnaś z mężem (domyślam się, że o niego chodzi) na spokojnie porozmawiać. No chyba da się mu przemówić do rozsądku?

@Liana Nie tym razem chodzi mi o syna, ktoremu zdiagnozował dwubiegunówkę lekarz w Polsce ale tu mają to w dupie...

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#45 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6840 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:50

@hawwa jejciu faktycznie...przepraszam.
"Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych,lecz mocnych,którzy nie potrzebują źle traktować innych,by czuć się ważnymi "💕💕💕💕

#46 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5029 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 22:50

@hawwa

czy osoba z Chad'em ma manię, że np. ugotowane ziemniaki są za twarde mimo iż są jak pure? Albo że chleb jest za twardy a nie jest bo był pieczony dzien wcześniej wieczorem...

Juz nie wyrabiam

Bezpośredni objaw manii to raczej nie jest, ale czasem łapie się takie fazy, że bez powodu wszystko wkur.za, przeszkadza i człowiek staje się pobudzony i drażliwy. Może też chodzi o realną złość która jest tłumiona i wychodzi w takiej opryskliwości. Dobrze jakby znalazł się sposób na okazanie/ wyładowanie tej złości i nadmiaru energii. Może jakaś  aktywność fizyczna(?) Worka bokserskiego nie proponuję bo jak się podszkoli to różnie może być ;)

Użytkownik titanic edytował ten post 13 styczeń 2020 - 22:52

CHAD- ...i wszystko jasne...?
Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#47 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 4165 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 12:49

@hawwa

Bezpośredni objaw manii to raczej nie jest, ale czasem łapie się takie fazy, że bez powodu wszystko wkur.za, przeszkadza i człowiek staje się pobudzony i drażliwy. Może też chodzi o realną złość która jest tłumiona i wychodzi w takiej opryskliwości. Dobrze jakby znalazł się sposób na okazanie/ wyładowanie tej złości i nadmiaru energii. Może jakaś  aktywność fizyczna(?) Worka bokserskiego nie proponuję bo jak się podszkoli to różnie może być ;)

u niego to jest raczej jakby jadłowstręt są produkty, których nie jadł ale uważa, że są bardzo paskudne... Ale niby jakim cudem? 

Ale jest, że jest pobudzony i opryskliwy, mówi się do niego spokojnie a on odniesionym tonem odpowiada... Ostatnio czyli w niedzielę jak się popłakałam to podszedł i gadał " nie płacz mamo przepraszam, ale coś w głowie mi daje rozkazy, że mam być nerwusem", do tego ta jego fantazja, że będzie sławny, gdy wyłączę ruter wieczorem to mówi, że gdy będzie sławny to kupi swój internet by mógł po nocy siedzieć i tworzyć...  Stwarza konta z obrazem ludków, podobnych do demonów, diabła... Sam mówi o sobie, że jest Lucyfer....

Kiedy dostane list z terminem wizyty u lekarza... Już mnie irytuje ta służba zdrowia...

gdy ma urodziny chce zawsze czarne torty z czerwoną polewą, która ma wyglądać jak krew i jakichś swoich dziwnych muzyków... zresztą on sam tworzy psychodeliczną muzykę

Załączony plik  tort b.jpg   206,57 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  66194064_686367431810820_5954683873404125184_o.jpg   141,23 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik hawwa edytował ten post 14 styczeń 2020 - 12:58

#48 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5702 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 14 styczeń 2020 - 12:55

@hawwa To takie psychozowe z lekka objawy..

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#49 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 4165 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 12:59

@hawwa To takie psychozowe z lekka objawy..

czyli to nie musi być wcale dwubiegunówka jak kiedyś wskazał lekarz?

dzisiaj nie zgasił światła w kuchni i nie zamknął drzwi głównych z domu...

Użytkownik hawwa edytował ten post 14 styczeń 2020 - 13:00