Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

DDA /DDD i współuzależnienie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#21 legwanek

legwanek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 433 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 03:37

U mnie nie bylo problemu alkoholu... ale byly inne problemy, zakamuflowane pod parasolem 'normalnej rodziny'... za ktore obwiniam siebie, choc to nie byla moja wina, bo bylam przeciez dzieckiem. Jednak poczucie winy we mnie jest tak silne, ze odbiera mi chec do zycia i uniemozliwia podejmowanie decyzji... jestem DDD...
Jak - tu, gdzie mieszkam, ktos mnie pyta skad jestem, nie ma znaczenia, czy odpowiem, "z Polski", czy z "K-Pax"... i tak reakcja jest ta sama, nikt nie wie gdzie to jest...

#22 legwanek

legwanek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 433 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 03:41

"bo wiesz, ja to bym chciała, żebyś Ty..."

To jest straszne stwierdzenie, doslownie nie ma nic gorszego dla mnie niz te pier***** slowa...
Dobrze, ze w zwiazku z tym, ze mieszkam daleko slysze je coraz rzadziej;( Choc... jesli padaja z ust moich dziadkow to przybieraja inna forme, ale ja znam ich sens...czuje tzw "pismo nosem"...
Jak - tu, gdzie mieszkam, ktos mnie pyta skad jestem, nie ma znaczenia, czy odpowiem, "z Polski", czy z "K-Pax"... i tak reakcja jest ta sama, nikt nie wie gdzie to jest...

#23 legwanek

legwanek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 433 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 04:01

A co do ocen - jak bylam w piatej klasie moja mama zobaczyla oceny na polrocze i zaczela plakac, krzyczec i grozic, ze 'jesli dalej sie bede tak uczyc, to nie zdam do liceum', a potem szeptem do ojca 'wiesz, kocham ja, ale mnie w***** przez te oceny'... Mialam srednia 4,6.....

#24 Pimpek

Pimpek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4326 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 06:20

Nic dodać nic ująć...
"Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy - nie ma człowieka, nie ma problemu." - Józef Stalin

#25 legwanek

legwanek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 433 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 06:26

Teraz jest tak - nawet jak mi moja mama cos sugeruje i ma dobre intencje, to mi w glowie dudni "jestes do dupy, nie spelniasz oczekiwan", to przez dziecinstwo...

#26 Pimpek

Pimpek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4326 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 06:31

Jak bardzo nasze dzieciństwo ma wpływ na naszą dorosłość...ech
"Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy - nie ma człowieka, nie ma problemu." - Józef Stalin

#27 legwanek

legwanek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 433 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 06:43

To prawda... u mnie w domu bylo bardzo dziwnie. Moi rodzice nie sa zlymi ludzmi, ale oblali egzamin z rodzicielstwa ;(

Tzn oboje maja problemy emocjonalne i to sie na mnie strasznie odbilo... moja mama jest (z racji wykonywanego zawodu) potwornie znerwicowana. Zal mi jej, bo nie umie sie cieszyc z tego co ma, tylko wyolbrzymia kazdy problem...

#28 Ananake

Ananake

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 24 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 11:44

kurde, przestancie sie oszukiwać..
Ale ja nie tęsknie za tatusiem czy mamusią i nie odczuwam już potrzeby bycia takim, żeby oni byli zadowoleni.

Mistrzostwo świata, tylko jak to zrobić, jak odciąć się od wszystkiego co wpajano mi od urodzenia, jak pozbyć się poczucia winy, strachu i wstydu?

W sumie jesteśmy ranieni na własne życzenie, sami na to pozwalamy, sami łudzimy się nadzieją, że może tym razem będzie ok, aż do następnej pijackiej burdy...
W D.... to mieć i IŚĆ na przód...
Turn On The Bright Lights

#29 Madziulina

Madziulina

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 28 postów

Napisano 16 październik 2009 - 12:52

Poczytałam sobie te linki, które podała Kalina..... O matko jedyna.....!!! Słów brakuje.... Dramat i tyle..... w sobie samej.

#30 attagga

attagga

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 10 postów

Napisano 21 październik 2009 - 19:29

Dzisiaj mój tata powiedział mojej mamie, że możliwe że to brak wzorca ojca może być przyczyną mojej depresji. Nie wiem czy pogratulować mu refleksu. Teraz mam wrażenie że mam skopane całe życie.

#31 Kalina

Kalina

Kalina

• Junior Admin
  • 11624 postów

Napisano 22 październik 2009 - 14:59

Poczytałam sobie te linki, które podała Kalina..... O matko jedyna.....!!! Słów brakuje.... Dramat i tyle..... w sobie samej.

Warto po prostu wziąć się za siebie swoje żcyie, wziąć za swoje życie odpowiedzialność i pójść na terapię :)
"I jeśli posiadacie ten rodzaj niezniszczalnego rdzenia, nie tylko pozostanie on z wami na zawsze, ale w waszych najczarniejszych momentach także inni go w was dostrzegą i pomogą wam wyjść cało z opresji[...]"

"Wszystko sprowadza się do tego, żeby stanąć prosto, spojrzeć ludziom prosto w oczy, błysnąć zabójczym uśmiechem i powiedzieć: "Spierdalajcie. Jestem boska."

"Smutek to stan umysłu gotowy przyjąć nieograniczoną porcję radości." :)

#32 Kalina

Kalina

Kalina

• Junior Admin
  • 11624 postów

Napisano 22 październik 2009 - 15:02

Dzisiaj mój tata powiedział mojej mamie, że możliwe że to brak wzorca ojca może być przyczyną mojej depresji. Nie wiem czy pogratulować mu refleksu. Teraz mam wrażenie że mam skopane całe życie.

pogratulować reflekcji, teraz pytanie tylko co z tym zrobić? Ojciec może nic nie zrobi, a moze pomoże Ci w terapii?
"I jeśli posiadacie ten rodzaj niezniszczalnego rdzenia, nie tylko pozostanie on z wami na zawsze, ale w waszych najczarniejszych momentach także inni go w was dostrzegą i pomogą wam wyjść cało z opresji[...]"

"Wszystko sprowadza się do tego, żeby stanąć prosto, spojrzeć ludziom prosto w oczy, błysnąć zabójczym uśmiechem i powiedzieć: "Spierdalajcie. Jestem boska."

#33 Wloczykijka

Wloczykijka

Mocująca się z zacumowaniem do portu

• Bywalec
  • 722 postów

Napisano 22 październik 2009 - 20:03

To prawda... u mnie w domu bylo bardzo dziwnie. Moi rodzice nie sa zlymi ludzmi, ale oblali egzamin z rodzicielstwa ;(

Tzn oboje maja problemy emocjonalne i to sie na mnie strasznie odbilo... moja mama jest (z racji wykonywanego zawodu) potwornie znerwicowana. Zal mi jej, bo nie umie sie cieszyc z tego co ma, tylko wyolbrzymia kazdy problem...

To tak jak u mnie , no i wlasnie odbilo... mi tak troche... ktos tu pomogl mi znalezc miejsca gdzie moge sie udac na terapie dla DDA , mysle ze warto... Niby się trzymałam ale jak straciłam kontakt z chlopakiem którego kochalam a do którego balam sie zblizyc... coś we mnie pękło.
Po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój tylko dlaczego tyle czekania ?

#34 Wloczykijka

Wloczykijka

Mocująca się z zacumowaniem do portu

• Bywalec
  • 722 postów

Napisano 30 październik 2009 - 21:15

Bycie DDA jest do dupy... Jak to cholernie utrudnia życie.... a terapeuta tylko patrzył na mnie pytając to jakie jeszcze niepokojące stany lub zachowania Pani u siebie zauważa...( i jeszcze jutro mam jechać do rodziców... )
Po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój tylko dlaczego tyle czekania ?

#35 Kalina

Kalina

Kalina

• Junior Admin
  • 11624 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 21:03

Bycie DDA jest do dupy... Jak to cholernie utrudnia życie.... a terapeuta tylko patrzył na mnie pytając to jakie jeszcze niepokojące stany lub zachowania Pani u siebie zauważa...( i jeszcze jutro mam jechać do rodziców... )

Słonko, oswoisz się z terapeutą i powinno być lepiej...jak nie, to zawsze możesz go w tej poradni zmienić...

Przytulam ciepło, bo wiem jak trudne jest dla Ciebie dzisiejsze spotkanie z rodzicami

#36 tadam

tadam

z dźwigu skoczył nie podskoczył :-) skoczył z dachu i do piachu

• Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 17189 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 03:32

Znalazlem na GoldenLine ogloszonko i wrzucam tutaj, bo moze komus z Wawki sie ta informacja przyda.

Zapraszamy na kolejne bezpłatne spotkanie w ramach kampanii na rzecz leczenia alkoholizmu „Leczmy-alkoholizm.org”. Tym razem tematem przewodnim będzie „Kim są Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych” ponieważ z szacunków wynika, że w Polsce żyje około 1,5 miliona dzieci alkoholików.

A więc jeśli:

- masz trudności z przeprowadzeniem swoich zamiarów do końca,
- masz kłopoty z przeżywaniem radości i z zabawą,
- traktujesz siebie bardzo poważnie,
- masz trudności z nawiązywaniem bliskich kontaktów i okazywaniem uczuć,
- bezustannie poszukujesz potwierdzenia i uznania,
- jesteś nadmiernie odpowiedzialny/a albo całkowicie nieodpowiedzialny/a,
- czujesz się winny/a, stając w obronie własnych potrzeb, i często ustępujesz innym,
- boisz się ludzi, zwłaszcza przedstawicieli wszelkiego rodzaju władzy i zwierzchników,
- boisz się cudzego gniewu i awantur,
- bardzo boisz się porzucenia i utraty,

Zapraszamy na bezpłatny wykład „Kim są Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych” oraz spotkanie z osobami, które przeszły własną terapię i cieszą się życiem. Opowiedzą, jak podjęły terapię, czego się dowiedziały i nauczyły, z czym było im najtrudniej.

Wykład jest bezpłatny, prowadzi go specjalista Ośrodka „Polana”. Spotkanie odbędzie się dnia 23.01.2010 roku w sobotę godz. 11.00 - 13.30 w Ośrodku „Polana” ul. Oleandrów 5 lok. 8 00-629 Warszawa.

Prosimy o telefoniczną rejestrację. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 20.00 pod numerem telefony (022) 825 00 45.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na naszym portalu www.leczmy-alkoholizm.org.

najbardziej chciałbym być po prostu zwykłym pudełkiem po butach
mamy tylko jedno ciało, które wymaga od nas, abyśmy go nie oszukiwali alice miller

...........................................................................................................

Baza adresów Ośrodków Interwencji Kryzysowej

#37 leon

leon

Bywalec

• Bywalec
  • 503 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 10:29

To jest problemem. Nie Ojciec a postawa związana z tym i zrzucanie winy na innych.
Oczywiście,że sytuacja domowa ma znaczenie w naszym życiu dorosłym, ale po uświadomieniu sobie tego faktu można wiele rzeczy zmieniać.
Przyznaję samemu nie da się rady. Trzeba przejść terapię, ale i wziąć odpowiedzialność za własne życie.

#38 MP

MP

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 01:13

bez przesady, dlaczego od razu całe..."ojciec to nie wyrok" ;)

#39 Kalina

Kalina

Kalina

• Junior Admin
  • 11624 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:17

Może warto go tu wrzucić...

na razie podaję linka
http://www.depresja....=168495#p168495

-----------------------------

w sumie moge na ten wątek zaglądać, może coś dopisywać :)
  • Ruda78 lubi to

#40 tadam

tadam

z dźwigu skoczył nie podskoczył :-) skoczył z dachu i do piachu

• Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 17189 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:44

kilka postow wyzej juz wisi ta informacja :)

najbardziej chciałbym być po prostu zwykłym pudełkiem po butach
mamy tylko jedno ciało, które wymaga od nas, abyśmy go nie oszukiwali alice miller

...........................................................................................................

Baza adresów Ośrodków Interwencji Kryzysowej