Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Znani lub mniej znani artyści dziwacy samobójcy -propozycię :p

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 legwanek

legwanek

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 433 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 15:06

Syd Barrett (Pink Floyd), psychoza maniakalno-depresyjna

Nazwijmy rzecz po imieniu - zawieszenie kwasa;( Myslal, ze narkotyki zbliza go do Boga, biedak...

"Wszyscy poeci sa mistrzami smierci:
jedni dlugiej i powolnej, czasem
dostojnej agonii, drudzy krotkiej,
gwaltownej i zaskakujacej"
Slawomir Matusz

Ja bym zamienila przymiotnik "gwaltowna" na "spektakularna"... no ale to chyba dlatego Slawek nie dopuscil, by ukazala sie moja recenzja jego wierszy ;)
Jak - tu, gdzie mieszkam, ktos mnie pyta skad jestem, nie ma znaczenia, czy odpowiem, "z Polski", czy z "K-Pax"... i tak reakcja jest ta sama, nikt nie wie gdzie to jest...

#22 TrevorReznik

TrevorReznik

Bywalec

• Bywalec
  • 644 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 00:31

Magik, właściwie Piotr Łuszcz legenda polskiego rapu
Ernest Hemingway
"Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"

#23 karolina1906

karolina1906

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 408 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 18:51

Z tego co mi przychodzi na myśl to Borowski, cierpiący na syndrom KZ, charakteryzujący byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Już ktoś wspomniał, Magik, wirtuoz, legenda, twórca Paktofoniki...Witkacy popełnił samobójstwo 17 IX 1939 roku po wkroczeniu Sowietów, chyba rok temu było głośno o samobójstwie Heatha Ledgera, aktora, który grał m.in w Batmanie i Zakochanej Złośnicy

#24 AWIATOR

AWIATOR

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 24 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 12:38

Jeden z muzyków mej młodości i teraz.Phil Lynott[Thin Lizzy] Znaleziony został zacnego dnia 25 grudnia nieprzytomny w swiom domu.Zmarł 4.01 1986 r.Bezpośrednia przyczyna zgonu:zatrucie krwi i zakażenie organizmu.Czytałem nieco wcześniej jego wywiad.Mówił że mimo sukcesów i kariery czuje się samotny,przegrany i uzalerzniony.Jednak kariera jego trwa nadal.Oprócz faktu słuchania tamtej muzyki posiada okazały pomnik w Dublinie.

#25 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5235 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 16:22

Edie Sedgwick
szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm

#26 dominika

dominika

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 54 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 14:03

prawda jest ,mnie przez jakis czas w sposob wyjatkowy interesowali ludzie wybitni dotknieci ta choroba, moze dlatego ,ze wydawalo mi sie ,ze potrafie dzieki mojej chorobie wyczuc specyficzny niejednokrotnie mroczny klimat ich prac(patrz np.Beksinski),lub inaczej,ogladajac ich dziela czulam sie tak jakbym mogla wejsc na chwile do swiata ,ktory moge ogarnac i pojac,nie tak jak z tym czasem zupelnie nie zrozumialym dla mnie realem

#27 hamline

hamline

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 18 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 20:49

Hej
Zdzisław Beksiński(malarz,rzeźbiarz) został zamordowany w swoim mieszkaniu, a jego syn Tomasz Beksiński(dziennikarz muzyczny) popełnił samobójstwo.
Taka mała korekta.

Użytkownik hamline edytował ten post 18 marzec 2010 - 20:50

#28 Sofi

Sofi

Zosia

• Bywalec
  • 666 postów

Napisano 01 czerwiec 2010 - 13:22

Ian Curtis - ostatnio słucham znowu non stop Joy Division.

#29 Keira

Keira

...

• Bywalec
  • 866 postów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 16:03

Johanna Sällström aktorka ze Szwecji grająca w Wallanderze

Przeżyła tsunami z 26.12.2004r., przebywając na wakacjach w Tajlandii. Prawdopodobnie od tych przeżyć rozpoczęły się jej problemy psychiczne, zakończone samobójczą śmiercią w 2007 roku.

miała 33 lata rok wcześniej w wywiadzie w którym wspominała tsunami powiedziała że zawsze myślała że umrze w wieku 30 lat.
W chwili śmierci jej córka miała 6 lat ponoć wyszła ze szpitala wzięła tabletki na receptę i zabiła się w swoim mieszkaniu w Malmo.

Dla mnie to szczególna rzecz- ten Szwecki serial kończy się samobójczą śmiercią jednego z głownych bohatera. Ona z odcinka na odcinek jest grubsza-po twarzy widać.Teraz będzie drugi odcinek serii na polsacie

W ucieczce ginie zawsze więcej wojowników, niż w walce.
Czytajcie książki... zapomnijcie o życiu.

Polska jest jedna i jest Twoja. :)

#30 Gość_dale_*

Gość_dale_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2010 - 21:56

Mirosław Nahacz, jeden ze zdolniejszych polskich prozaików młodego pokolenia.

Dokument o nim:

Klik

#31 Teresa88

Teresa88

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów

Napisano 21 czerwiec 2010 - 22:31

Dołączona grafika

#32 A.S

A.S

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 9 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 10:52

Ingo Schwichtenberg perkusista Helloween rzucił się pod pociąg w Hamburgu
Jeszcze przychodzi mi na myśl Bon Scott pierwszy wokalista Ac/Dc

Użytkownik A.S edytował ten post 07 sierpień 2010 - 10:54

#33 Deli

Deli

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 16 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 14:48

Rozz Williams - wokalista Christian Death
nieodżałowani Ian Curtis i J. Morrison
No i oczywiscie bożyszcze gotów - T.Beksiński
Dead z Mayhem'a .

#34 bax

bax

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 4 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 16:20

+ Jacek Olter - polski muzyk jazzowy, perkusista, związany ze środowiskiem yassu.

Współpracował m.in. z zespołami Miłość, Kury, Łoskot, Trupy, NRD, The Users i Groovekojad.

Przez ostatnie cztery lata życia Jacek Olter cierpiał na psychozę maniakalno-depresyjną. Zginął śmiercią samobójczą.

+ Dee Dee Ramone (właść. Douglas Colvin) - basista i autor większości utworów protopunkowej kapeli The Ramones.

Dee Dee Ramone został znaleziony martwy wieczorem 5 czerwca 2002 przez żonę Babrarę Zampini w swoim apartamencie w Hollywood. Autopsja wykazała przedawkowanie heroiny

+ Jimi Hendrix - wiadomo...

+ Brian Jones - brytyjski muzyk, wokalista i kompozytor. Współzałożyciel angielskiego zespołu The Rolling Stones. Jones był multiinstrumentalistą: grał na gitarze, fortepianie, harmonijce ustnej, mandolinie, organach, klawesynie, sitarze, saksofonie, flecie, cytrze, oboju, klarnecie i różnych instrumentach perkusyjnych.

Nocą z 2 na 3 lipca 1969 Brian Jones utonął w swoim basenie, znajdującym się na posiadłości Cotchford Farm.

+ Keith Moon - brytyjski muzyk, perkusista zespołu The Who. W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 2. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych wg Stylus Magazine

Policyjne śledztwo wykazało, Keith Moon zmarł podczas snu po zażyciu 32 tabletek (z czego 26 nie zostało nawet wchłoniętych) Clomethiazolu (Heminevrin), leku, który był częścią programu wyjścia z alkoholizmu. Tabletki te miały osłabiać głód alkoholowy, Keith natomiast popił je alkoholem Zmarł późnym popołudniem 7 września 1978 w pokoju numer 9 na 12 Curzon Place, London.

+ Sid Vicious - basista Sex Pistols.

#35 Thora

Thora

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów

Napisano 15 wrzesień 2010 - 22:43

Virginia Woolf - miała prawie 60 lat, kiedy utopiła się, obciążając kieszenie kamieniami. Przez całe życie chorowała psychicznie. Stała się znana dzięki filmowi "Godziny".

#36 Funeral

Funeral

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 90 postów

Napisano 11 listopad 2010 - 22:55

Warto wspomnieć o DS/SD Blackowej scenie muzycznej

#37 ZIELONOOKA

ZIELONOOKA

w pogoni za nieznanym

• Bywalec
  • 1945 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 11:54

Maupassant-odczuwal paniczny strach przed samotnoscia w ktorej przesladowalo go widmo zlosliwego sobowtora.po nieudanej probie samobojczej po roku w domu dla oblakanych

Prus- cierpial na tak silny lek przestrzeni ze wchodzac np. na 3-cie pietro zawiazywal sobie oczy

i moze na koniec taka osobliwa ciekawostka

Fryderyk Schiller by móc cokolwiek napisac "podniecal sie" zapachem zgnilych jablek :o
DOKĄD ZAPROWADZI MNIE PRZESZŁOŚĆ...

czynić dobrze innym służy sobie samemu

z niedostrzegania dobra w dobrym rodzi się smutek...

#38 hilda

hilda

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2311 postów

Napisano 13 listopad 2010 - 02:00

Hans Christian Andersen
A to było tak: bociana kopnął szpak. A potem była zmiana i szpak kopnął bociana.

Dołączona grafika

#39 ludzkiluk

ludzkiluk

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3085 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 18:05

A Rysiek Riedel z Dżemu?
czy jego ostatnie parę lat nie było samobójem.
Np tekst "Modlitwy" czy to nie wołanie o pomoc?
A "List do M"...
smutno mi
Dołączona grafika
Bycie "zawiasem" nie mija z czasem...

#40 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5862 postów

Napisano 01 styczeń 2011 - 11:07

Magik, właściwie Piotr Łuszcz legenda polskiego rapu
Ernest Hemingway

Magik, niesledzę zyciorysów artystów, wykonawców ale spodobało mi sie kilka kawałków Pfk, i dowiedziałem śie że Magik popełnił samobójstwo, skoczył z okna
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....