Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 7 głosy

Test - czy to jest depresja ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
476 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 12:39

A chcesz? :P

#82 mac79

mac79

Napisano 25 listopad 2008 - 12:40

I po co żyć?

Może na początek po to,żeby wyleczyć się z depresji.A potem się zobaczy... :D

Od dwóch miesięcy próbuje i nic :(

Towarzysz: wiem co czujesz mam to samo
Gdyby miało nie być jutra...

#83 Towarzysz

Towarzysz

Napisano 25 listopad 2008 - 12:41

Jane pewnie że chce

#84 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 12:43

Nie zawsze jest łatwo.W zasadzie prawie nigdy.I w zasadzie nie udaje się po 2 miesiącach.Dlatego najważniejsze to się nie poddawać. :)

#85 Towarzysz

Towarzysz

Napisano 25 listopad 2008 - 12:44

Nie zawsze jest łatwo.W zasadzie prawie nigdy.I w zasadzie nie udaje się po 2 miesiącach.Dlatego najważniejsze to się nie poddawać. :)

Ale nie poddawać się jest cholernie trudno...

#86 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 12:49

Ale nie poddawać się jest cholernie trudno...

Uwierz mi,wiem o tym doskonale.Kiedy trafiłam na to forum nie wiedziałam,czy dam radę wstać następnego dnia z łóżka.Ale dzięki wam zdobyłam więcej siły.Co nie znaczy,że już teraz mam z górki.Niestety,mam jeszcze sporo do przejścia.Ale staram się. :D

#87 mac79

mac79

Napisano 25 listopad 2008 - 12:52

Jeżeli nie ma się żadnego wsparcia to jest to bardzo trudne. Żeby się nie poddać trzeba mieć siłę a sama nie przyjdzie

#88 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 12:57

Jeżeli nie ma się żadnego wsparcia to jest to bardzo trudne. Żeby się nie poddać trzeba mieć siłę a sama nie przyjdzie

Póki co,to ja mam wsparcie jedynie na tym forum.A jeśli żyjesz i jakoś funkcjonujesz,to znaczy,że masz siłę,tylko może na razie niewiele.Wzmacniasz ją,gdy realizujesz cele.To może być cokolwiek,nawet wypicie herbaty,byle tylko ją wypić,tak jak się zaplanowało.A potem robisz coraz większe i trudniejsze rzeczy-ale nie rzucając się od razu na głęboką wodę.Trzeba czasu.

#89 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 13:02

Jane pewnie że chce

Więc mów,czego Ci trzeba :D

#90 Gość_iweta_*

Gość_iweta_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 13:06

Wiem,że teraz cierpisz,ale czy Twoja była dziewczyna naprawdę jest warta tego,żeby się tak zadręczać i myśleć o śmierci?

NIE BYŁA WARTA, Towarzyszu NIE BYŁA

#91 Towarzysz

Towarzysz

Napisano 25 listopad 2008 - 13:06

To czego chcę i tak nie dostane :(

#92 mac79

mac79

Napisano 25 listopad 2008 - 13:09

A jeśli żyjesz i jakoś funkcjonujesz,to znaczy,że masz siłę,tylko może na razie niewiele.Wzmacniasz ją,gdy realizujesz cele.To może być cokolwiek,nawet wypicie herbaty,byle tylko ją wypić,tak jak się zaplanowało.A potem robisz coraz większe i trudniejsze rzeczy-ale nie rzucając się od razu na głęboką wodę.Trzeba czasu.

Nazwał bym to bardziej wegetacja niż życiem, przez 2 miesiące jakoś dawałem rady teraz coraz gorzej. Cel - święta prawda ale trudna do realizacji.

#93 andrzej1980

andrzej1980

Napisano 25 listopad 2008 - 13:09

Dwa lata temu napisałbym 10 odpowiedzi na Tak (zresztą lekarz wtedy dał mi podobny test do wypelnienia)

Na chwile obecną 3 odpowiedzi na Tak :)

#94 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2008 - 13:13

Nazwał bym to bardziej wegetacja niż życiem, przez 2 miesiące jakoś dawałem rady teraz coraz gorzej. Cel - święta prawda ale trudna do realizacji.

Moje życie przez ostatni rok wyglądało mniej więcej tak:wstawałam,jadłam coś,błąkałam się po mieście,przychodziłam do domu,włączałam telewizor i tak do nocy.I rano znowu to samo.A potem zaczęłam o siebie walczyć i nawet zaczynam w tym tygodniu pracę.Cholernie się boję,ale spróbuję.Więc na pewno się da.
Co do celu,to przecież może być na razie cokolwiek...

#95 Guest

Guest

Napisano 25 listopad 2008 - 13:19

Często określam iż sytuacja trudna,nie jest sytuacja bez wyjścia.To pomaga, a wręcz dopinguje mnie do dalszego działania.

#96 Towarzysz

Towarzysz

Napisano 25 listopad 2008 - 13:48

Często określam iż sytuacja trudna,nie jest sytuacja bez wyjścia.To pomaga, a wręcz dopinguje mnie do dalszego działania.

A ja mam wręcz przeciwnie , mnie to zniechęca,,,

#97 nemo2

nemo2

Napisano 26 listopad 2008 - 01:41

ja mam 10 tak zreszta i coz niema pomocy i niebedzie nikt niezrozumie mnie skoro rodzina niechce jestes niepotrzebny swoje zrobiles teraz jak jestes stary dzieci dorosle to odejdzi . widocznie tak mialo wygladac moje zycie .

#98 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2008 - 17:45

ja mam 10 tak zreszta i coz niema pomocy i niebedzie nikt niezrozumie mnie skoro rodzina niechce jestes niepotrzebny swoje zrobiles teraz jak jestes stary dzieci dorosle to odejdzi . widocznie tak mialo wygladac moje zycie .

Dzieci odchowane,swoje zrobiłeś,teraz możesz zająć się sobą.Uzależnianie swojego samopoczucia od innych jest łatwe,trudniej się tego pozbyć,ale się da.Więc zajmij się teraz tym,co lubisz robić,albo lubiłeś i odkładałeś na później,bo zajmowałeś się rodziną.Twoje życie wcale nie musi "tak" wyglądać.

#99 Guest

Guest

Napisano 26 listopad 2008 - 18:14

Niech mnie ktoś dobije

#100 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2008 - 18:18

Niech mnie ktoś dobije

Słucham??? :o