Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leki a alkohol

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Zmiennokształtny

Zmiennokształtny

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 70 postów
  • Imię:Damian

Napisano 21 marzec 2018 - 09:24

Przy wenlafaksynie pije czasami piwo i nie czuję objawów obecnie, choć na początku były to bóle głowy. Pytałem się psychiatry to powiedział, że lek nie miesza się z alkoholem i na sorze nie wyląduje, ale alkohol może wzmacniać lub tłumić jego działanie w zależności od organizmu więc nie poleca picia.

#22 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 15838 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 21 marzec 2018 - 19:46

Ja nie biorę leków i nie piję alkoholu. (czasem tylko rzadko hydroksyxinum na uspokojenie ale już nie regularnie jak 2 lata temu). Ale nigdy z alkoholem... Lepiej myślę nie łączyć jakiegokolwiek leku z alkoholem.
  • Complicated_85 lubi to

#23 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8268 postów
  • Imię:Willow

Napisano 21 marzec 2018 - 21:29

Tak jak Zmiennokształtny przyjmuję wenlafaxynę i właściwie nie widziałam większych problemów. Ale zauważyłam, że po kilku dniach mam jednak obniżony nastrój. Nie saą to może jakieś mega doły ale mimo wszystko nie chcę ich. Dlatego kiedy mogę rezygnuję z alku zupełnie.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#24 Nofretette

Nofretette

Weteran forum

• Bywalec
  • 1242 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 21:38

Tak jak Zmiennokształtny przyjmuję wenlafaxynę i właściwie nie widziałam większych problemów. Ale zauważyłam, że po kilku dniach mam jednak obniżony nastrój. Nie saą to może jakieś mega doły ale mimo wszystko nie chcę ich. Dlatego kiedy mogę rezygnuję z alku zupełnie.

Ja nie piję alkoholu, ale przy wenlafaksynie i tak na początku miałam doły. To ponoć charakterystyczne dla tego leku. 

• Willow47 lubi to