Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki lek jeśli SSRI nie pomaga? Może Abilify?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beksa

Beksa

Napisano 04 grudzień 2008 - 22:49

Witam. Od dłuższego czasu męczy mnie depresja, niestety leki typu SSRI (brałem sertralinę i fluoksetynę) na mnie nie działają. Jak miałem tragiczne samopoczucie przed braniem leków tak mam po ich braniu. Najpierw przed kilka miechów jadłem fluoksetynę, potem przez kolejne kilka miechów sertralinę. Aktualnie jestem na dużej dawce sertraliny 200mg na dobę i nic nie pomaga. Zastanawiam się czy ktoś był w takiej sytuacji, że leki tego typu na niego nie działają i co w takim wypadku przepisał im lekarz, co w końcu mogłoby pomóc. Dobre opinie czytałem o abilify albo solianie. Ponoć w małych dawkach leki te mają działanie antydepresyjne. Może to by w końcu pomogło?
Jutro będe miał wizytę u psychiatry, zobaczymy co on na to powie. Ja postaram się mu zasugerować aby wypisał mi abilify.
I Choose Life

#2 Luc

Luc

Napisano 05 grudzień 2008 - 16:20

Może wenlafaksyna (Alventa, Venlectine itp.)? Solian (i abilify chyba też) to neuroleptyk, jak nie masz urojeń, myśli samobójczych czy omamów to lepiej nie pakować się w neuroleptyki. Najlepiej pogadaj o tym z lekarzem.

Mój blog: Luckrownia

dodaj luckru
z plazmy białek,
pudru cukru

#3 Beksa

Beksa

Napisano 05 grudzień 2008 - 17:32

Pogadałem i dzisiaj dostałem efectin. Zobaczymy czy podziała.
Luc nie wiem czy słyszałeś ale małe dawki niektórych neuroleptyków jak abilify solian czy sulpiryd u niektórych osób są skutecznymi lekami na nerwice i depresje.

Czytałem w necie opinię pewnej osoby która dostała depresji po odstawieniu benzodiazepin i alkocholu. Lek abilify przywrócił ja do życia, dał taką witalność i spokój. U tej osoby brane wcześniej leki ssri nie działały tak jak i u mnie nie działają. Dlatego myślałem nad Abilify albo solianem i nawet dziś zasugerowałem to lekarzowi ale nie chciał mi tego przepisać. Jak wyżej wspomniałem dostałem lek efectin.
I Choose Life

#4 Xardas

Xardas

Napisano 05 grudzień 2008 - 19:08

Ja biorę Alventę - odpowiednik Efectinu na łagodną depresję i mnie bardzo szybko postawił na nogi. Ma on podobne działanie jak SSRI ale jeszcze wpływa na noradrenalinę. Może ci ten lek pomoże. Mi osobiście SNRI na razie bardzo pomógł.

#5 Luc

Luc

Napisano 05 grudzień 2008 - 23:43

Efectin, czyli wenlafaksyna.

Spróbuj tego.

dodaj luckru
z plazmy białek,
pudru cukru

#6 Beksa

Beksa

Napisano 06 grudzień 2008 - 13:32

Tak zrobiłem przyjmuje ten efectin co mi przepisał lekarz zobaczymy czy cos pomoże
I Choose Life

#7 Beksa

Beksa

Napisano 25 grudzień 2008 - 17:56

dziś podjąłem decyzje ze odstawiam efectin. mam dość trucia się tym gówienkiem który w ogóle nie pomaga. Teraz będę starał się zdobyć abilify i to będzie ostatni lek jaki spróbuje. jeśli abilify też okaże się klapą to kończę swoją przygodę z lekami całkowicie.
I Choose Life

#8 Luc

Luc

Napisano 25 grudzień 2008 - 21:28

Zbyt szybko się poddajesz.

dodaj luckru
z plazmy białek,
pudru cukru

#9 Xardas

Xardas

Napisano 25 grudzień 2008 - 21:32

Absolutnie nie można rezygnować z leków. Jeżeli nie one to co cię wyciągnie z tego? Próbuj dalej, któryś musi pomóc.

#10 figa

figa

Napisano 26 grudzień 2008 - 00:20

Beksa, nie mozesz po 2 -3 tyg brania leku odstawic go sam! Troche cierpliwosci. on musi zaczac działac, rozpanoszyc sie wsrod Twoich szarych komoreczek. Na kazdego roznie leki działaja, raz szybciej, raz wolniej, albo wcale, albo odwrotnie do oczekiwanych efektów. Niestety , tak jest i tego nie zmienisz.Miesiac to minimum oczekiwania. Przed zrezygnowaniem idz, prosze, do lekarza i powiedz mu o tym.
Trzymaj sie dzielnie i jeszcze troszke cierpliwosci. Effectin bierzesz dopiero od 5.12., dzis jest 20dzien.

#11 Beksa

Beksa

Napisano 27 grudzień 2008 - 18:12

posłuchałem figi i biorę dalej, za jakieś 2 tygodnie sie zdecyduje czy brać czy odstawić może jeszcze ten efectin się rozkręci
I Choose Life

#12 figa

figa

Napisano 29 grudzień 2008 - 21:38

Cieszę sie, ze dalej bierzesz leki.
Kilka lat temu brałam seronil i wtedy po jakims czasie pomógł. Potem była długa przerwa i od połowy lipca zaczęłam brać zoloft, ale po krótkiej poprawie było potem tak zle jak w momencie, gdy zaczynałam go brać.

W pierwszym tyg. grudnia zaczełam po raz pierwszy effectin i na wieczór jakies dwa inne, bo mam ogromne kłopoty z zaśnięciem. A tak w ogóle to sypiam max.5 g/dobe, jesli jest to doba podczas ktorej spie.Jest tez tak, ze nie spie cała noc i ide do pracy. No, bo cały czas chodzę do pracy, wiec widzisz, Bekso kochany, ze wyjatkowo szczesliwie nie jest.

Naprawde trzeba byc cierpliwym. sama chciałabym czuć sie dobrze, ale lek chyba jeszcze we mnie nie zaaklimatyzował się we mnie. Na poczatku stycznia ide do lekarza, bo mam powiedziec jak czuje sie. Nie wiem jaki jest Twoj lekarz, ale moj swietny. Swojemu powiedz, ze jestes niecierpliwy itp. moż e znajdzie cos na chwilowe wyciszenie tych emocji, jesli nie mozesz sam sobie z nimi poradzic. Rozmawiaj szczerze a bedzie dobrze. Trzymam kciuki.

#13 Beksa

Beksa

Napisano 29 grudzień 2008 - 23:18

byłem u lekarza i skończyło się tak że dalej mam brać efectin tyle że zwiększoną dawke o 37,5mg i do tego 3 razy dziennie 0,5mg leku fluanxol (jakis neuroleptyk) który ma mnie dodatkowo pobudzać.
zobaczymy jak bedzie
I Choose Life

#14 figa

figa

Napisano 30 grudzień 2008 - 05:43

Bedzie dobrze, tylko wciąż trzeba cwiczyc tą przekletą cierpliwosć.

U mnie pewnie tez nie obedzie sie bez zwiekszenia dawki, ale to dopiero za tydzien.

No, to trzymajmy sie dzielnie i zobaczymy jak bedzie.

#15 basior

basior

Napisano 30 grudzień 2008 - 17:28

Beksa -efectinu nie da sie zwiekszyc o 37,5 mg(nie ma takich dawek tego leku) poleceam Venlactine 37,5 mg o przedłuzonym działaniu

#16 Luc

Luc

Napisano 12 luty 2009 - 14:23

Beksa, jak tam?

dodaj luckru
z plazmy białek,
pudru cukru