Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Czy ktoś tu maluje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 elmatt

elmatt

    Nowy uczestnik

  • Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Leszek
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano 25 kwietnia 2026 - 14:37


:) 


Tako rzecze elmatt


#2 NoHope

NoHope

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 155 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maja 2026 - 19:59

Niestety nie mam talentu do malowania. Ale za to nie mam też talentu do niczego innego.



#3 elmatt

elmatt

    Nowy uczestnik

  • Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Leszek
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano 15 maja 2026 - 14:04

Niestety nie mam talentu do malowania. Ale za to nie mam też talentu do niczego innego.

Myślę, że każdy ma do czegoś talent.


Tako rzecze elmatt


#4 NoHope

NoHope

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 155 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 maja 2026 - 00:39

Myślę, że każdy ma do czegoś talent.

No niestety są wyjątki...



#5 Mary Jane

Mary Jane

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 254 postów
  • Imię:Maria.
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 maja 2026 - 15:17

Podobno u chińczyków nie ma czegoś takiego, jak talent - jest ciężka praca.


  • Tawak i elmatt lubią to

#6 elmatt

elmatt

    Nowy uczestnik

  • Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Leszek
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano 16 maja 2026 - 15:28

Talent nie jest czymś, co można logicznie wytłumaczyć u dzieci.

Jak to nie? Przecież talent nie świadczy o pamięci do jakichś konkretnych czynności czy o doświadczeniu, lecz o "Bożej iskrze"; o pewnej ponadprzeciętnej predyspozycji. Np. artysta kojarzy i lączy bodźce w nietypowy sposób (coś mniej więcej jak synestezja). No ale sam talent jeszcze nie wystarczy, bo trzeba go rozwinąć i utrzymywać. Trzymając się dalej przykładu twórczości artystycznej, to niemal każdy taki artysta powie, że talent to tylko mały procent ostatecznej zdolności; w przeważającej mierze jest rezultatem ciężkiej pracy..


Podobno u chińczyków nie ma czegoś takiego, jak talent - jest ciężka praca.

No ale gdyby ktoś tak ciężko studiował muzykę jak Mozart, to by i tak drugim Mozartem nie został bez tej pierwotnej iskry. Co się tyczy Chińczyków, to doceniam bardzo ich etykę pracy, ale mimo że jest tam dziesiątki tysięcy niesamowitych np. pianistów, to nie ma raczej wybitnych kompozytorów. Sama praca i ubóstwianie Chopina nie wystarczą...


Użytkownik elmatt edytował ten post 16 maja 2026 - 15:30

Tako rzecze elmatt


#7 elmatt

elmatt

    Nowy uczestnik

  • Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Leszek
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano 17 maja 2026 - 01:14

Tylko jednego nie mogę zrozumieć, po co to życie i talenty.

Nie wiem... Ale nagle przypominają mi się słowa Dostojewskiego (o ile jeszcze w Polsce jest legalne przytaczać kulturę rosyjską..): "Im ciemniejsza noc, tym jaśniejsze gwiazdy". Chaos nie byłby dla nas chaosem, gdybyśmy nie wiedzieli co to porządek, harmonia, itd. Światem rządzi Szatan, ale jest upadłym aniołem który myśli, że czyni dobrze..


Tako rzecze elmatt






Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych