Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wody pijecie dziennie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dogr

dogr

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 13 postów
  • Imię:Damian

Napisano 27 marca 2024 - 13:36

Jak w temacie. 

#2 Adram

Adram

Bywalec

• Bywalec
  • 999 postów
  • Imię:Adam

Napisano 27 marca 2024 - 13:56

Jak w temacie. 

Piję wtedy, gdy odczuwam pragnienie. Sumarycznie wyjdzie z litr dziennie. W okresie letnim drugie tyle. 

#3 anche

anche

anche

• Moderator
  • 7 219 postów

Napisano 27 marca 2024 - 14:09

Dobry temat, ja od jakiegoś czasu za mało, ale pracuje nad tym od tygodnia i teraz udaje mi się pić ok.1,5l

U mnie by się takie kierowanie pragnieniem nie sprawdziło o jakim pisze @Adram. Realnie to jednak 1l to w teorii zdecydowanie za mało.
Powinno się jednak co kilka godzin siusiać, siuśki powinny być przezroczyste.
A w okresach stresu, wyrzutów adrenaliny nerki, kora nadnerczy to wszystko pracuje bardzo intensywnie i warto to wspierać.

Jest taka metoda z medycyny chińskiej żeby sobie w ogóle radzić ze spadkami nastroju czy nagłym sfrustrowaniem, że pije się duszkiem szklankę przegotowanej wody- oczywiście nie zawsze, ale obserwuje, że dość często to pomaga, ciało może być napięte z różnych powodów, ale odwodnienie jest jednym z nich. A na pewno nie zaszkodzi.
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#4 zelinda

zelinda

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów

Napisano 27 marca 2024 - 14:51

Około 3 litry, ale to dlatego że nie pije ani kawy ani herbaty odkąd dowiedziałam się że herbata wypłukuje żelazo, a mam niski poziom ferratyny.
W sama noc potrafię wypić z pół litra, co siku i muszę się napić, suszy mnie stresznie ;)
Mąż chodzi co dwa dni po zgrzewke wody

Zerknij sobie na stronę https://zdrowa-ona.pl/ Jest tutaj sporo informacji na temat zdrowego stylu życia.

Użytkownik zelinda edytował ten post 10 kwietnia 2024 - 10:43

#5 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10 900 postów
  • Imię:Willow

Napisano 27 marca 2024 - 15:08

Za maŁo. Zdecydowane za mało piję. Wiem. I nie potrafię w siebie wlać więcej niż te zalecane 1,5 litra a i to nie codziennie.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#6 Magd@

Magd@

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 159 postów
  • Imię:Magdalena

Napisano 30 marca 2024 - 20:59

Zazwyczaj ludzie mają problem z piciem za mało, a ja mam ten problem, że mam wrażenie, że wpadłam w nawyk i piję za dużo :P staram się pilnować w tym zakresie bo czytałam, że picie za dużych ilości wody może źle wpływać na nerki i wypłukiwać potrzebne składniki z organizmu :(

#7 fox

fox

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 56 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwietnia 2024 - 07:52

@Magd@raczej to sciema. wydaje mi sie ze nie mozna Pic za duzo

ja pine duzo kawy I herbaty a jak mam to oranzade

#8 Magd@

Magd@

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 159 postów
  • Imię:Magdalena

Napisano 01 kwietnia 2024 - 17:16

Może tak się wydawać. Ale pierwszy lepszy wynik na ten temat z google:

Nerki w ciągu godziny są w stanie przefiltrować do 1 litra płynów, a więc nie więcej niż 3-4 szklanki. Wypicie większej ilości może spowodować spadek poziomu sodu we krwi do niebezpiecznie niskiego stanu, który objawia się zmęczeniem, splątaniem, bólami głowy i wymiotami.

https://imed24.pl/bl...mat-picia-wody/
  • anche lubi to

#9 RenyaL

RenyaL

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 82 postów

Napisano 04 kwietnia 2024 - 09:45

Bardzo różnie .... Czasami jest tak, że piję tylko 1,5 l a czasami tak, że te 2l .Staram się pić jak najwięcej, bo jak nie piję wystarczajacej ilości wody, to potem mnie głowa boli, chodze rozdrażniona itd. Jeszcze w dodatku mam coś problem ostatnio z glutenem :/ Też nie miało co mi się przyczepić. Przy okazji podrzucam Wam artykuł https://kedzierzynko...c-bezglutenowo/ Może przyda się komuś. Ogólnie mam juz dosyć tych biegunek i bolu brzucha :(

• Willow47 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych