Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Wojna?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fenix01

Fenix01

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 174 postów
  • Imię:Fenix01

Napisano 19 marca 2024 - 22:28

Nie broni z Zachodu, tylko broni ze Stanów Zjednoczonych. I Amerykanie mądrze stawiają Ukrainców granice.

Świat bardzo kocha Amerykanów, co było widać po "powszechnym" potępieniu ataku na Ukrainę. Gdyby kilka tysięcy rosyjskich dzieci zginęło od amerykańskich rakiet wystrzelonych przez Ukraińców, mieszkańcy Ameryki Łacińskiej, krajów arabskich, Afryki Subsaharyjskiej i Indochin na pewno kochaliby Amerykanów jeszcze bardziej.

Powiedz to Ukraińcom gdzie rosyjscy zwyrodnialcy mordują,zabijają i gwałcą co się da. Mówiłem to wszystko przez termin mediów gdzie nazywają coś "ofensywą Ukraińców" czy "kontrofensywą gdzie oni przecież jedyne co robią to się bronią,bo nie mogą atakować obcych terenów. To też bardzo ogranicza manewry Ukraińcom, gdzie atakując ich cele wojskowe czy ich terytoria mogliby wywrzeć większy wpływ na Rosjan. To jest tylko i wyłącznie z korzyścią dla Ameryki. Wydaje mi się, że jakby ktoś mnie zaatakował to ja bym się bronił też go uderzając, a tutaj jest tak, że Ukraina jest bita jak małe dziecko przez kogoś i nie może oddać bo tak nie wolno.

Swoją drogą to trochę śmieszne, że zabrania się ukraińcom używania broni z Zachodu do atakowania terenów rosyjskich. Oczywiście oficjalnie. 

Czyś ty zgłupiał ? Przecież stale uderzają w rosyjskie miasta polskimi Krabami, czy czeskimi Wampirami. Uważasz, że uderzanie w miasta pełne cywili jak np. Biełgorod, gdzie codziennie giną zwykli ludzie jest ok ? Przez 8 długich lata ukraińskie skurwysyny napieprzali w miasta i wsie Donbasu jak Donieck, Ługańsk, Gorłówka, Jasinowata, Zajcewo i dziesiątki pomniejszych miejscowości mimo, że podpisali Mińsk-2 zobowiązując się do przestrzegania rozejmu. Widzę, że masz takie pojęcie o tym konflikcie jak wilk o gwiazdach. 

Dlatego napisałem, że oficjalnie nie mogą uderzać, a to robią nieoficjalnie. Do wielu ataków Ukraińcy się nie przyznają. I nie wymądrzaj się tak, bo skoro masz taką wiedzę to po co się tak marnujesz? Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Wszyscy wiedzą, że politycy kradną a i tak nikt z tym nic nie robi. Twoja wiedza jest na takiej zasadzie.

Użytkownik Fenix01 edytował ten post 19 marca 2024 - 22:30

#22 VvvV

VvvV

Bywalec

• Bywalec
  • 603 postów
  • Imię:P.

Napisano 19 marca 2024 - 22:31

Temat o wojnie na Ukrainie zaraz wywoła wojnę polsko-polską na tym forum....

"Nie wierzę w miłość ani w to że można być szczęśliwym. Gdybym kiedyś uwierzył to musiałbym się powiesić"

#23 Fenix01

Fenix01

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 174 postów

Napisano 19 marca 2024 - 22:33

Ja się jedynie trzymam faktów. Oko za oko, ząb za ząb. Skoro ruscy mogą popełniać takie zbrodnie wojenne, to druga strona może to samo. W przypadku tej wojny tak nie jest.

Użytkownik Fenix01 edytował ten post 19 marca 2024 - 22:34

#24 Adram

Adram

Bywalec

• Bywalec
  • 999 postów
  • Imię:Adam

Napisano 19 marca 2024 - 22:34

Powiedz to Ukraińcom gdzie rosyjscy zwyrodnialcy mordują,zabijają i gwałcą co się da. Mówiłem to wszystko przez termin mediów gdzie nazywają coś "ofensywą Ukraińców" czy "kontrofensywą gdzie oni przecież jedyne co robią to się bronią,bo nie mogą atakować obcych terenów. To też bardzo ogranicza manewry Ukraińcom, gdzie atakując ich cele wojskowe czy ich terytoria mogliby wywrzeć większy wpływ na Rosjan. To jest tylko i wyłącznie z korzyścią dla Ameryki. Wydaje mi się, że jakby ktoś mnie zaatakował to ja bym się bronił też go uderzając, a tutaj jest tak, że Ukraina jest bita jak małe dziecko przez kogoś i nie może oddać bo tak nie wolno.

I wiesz to skąd ? Z mediów głównego ścieku ? Gdzie jest tylko jednostronny przekaz z wiadomej strony. Zasada sprawiedliwości i rzetelnej oceny wymaga, np. w sądzie, żeby obie strony mogły się wypowiedzieć i jasno określić swój punkt widzenia. W Polsce i na zachodzie jest tylko jednostronny przekaz i każde odstępstwo czy nawet wyrażenie wątpliwości powoduje doklejenie łatki "ruskiego agenta". Media to tylko ściek kłamstw i wymyślonych bzdur tak niedorzecznych, że tylko zagubiony człowiek się się na to nabierze.  Kiedykolwiek słuchałeś ludzi mieszkających na Donbasie ? Czy nie zastanowiło Cię nigdy dlaczego nikt nie daje im możliwości wypowiedzenia się w BBC, CNN lub w jakimkolwiek innym znaczącym medium ? Bo zniszczyłoby to narrację jaką ludzie są ogłupiani po to, aby takich jak Ty zniewolić, zastraszyć, a następnie wysłać na wojnę o interesy panów tego świata. 

Poszukaj sobie informacji o ukraińskim Centers for Information and Psychological Operations (CIPsO). Może wtedy przejrzysz na oczy. 

#25 VvvV

VvvV

Bywalec

• Bywalec
  • 603 postów

Napisano 19 marca 2024 - 22:39

Ja się jedynie trzymam faktów. Oko za oko, ząb za ząb. Skoro ruscy mogą popełniać takie zbrodnie wojenne, to druga strona może to samo. W przypadku tej wojny tak nie jest.

Ja tak ogólnie stwierdzilem z tą wojną polsko-polska na tym forum. To nie przytyk w Twoją stronę.

Odpalając temat wojny w obrębie mej nihilistyczno-fatalistycznej natury, a niech już będzie ta wojna,ale teraz, zaraz. Niech spadnie atom na PL, na Moskwę a potem na cały świat. Za 10 000 lat może ludzkosć się odrodzi. Lepsze to niz czekać i dywagować. Będzie-nie będzie. Wejdą-nie wejdą. Coś jak w pierwszym kwartale 2020 roku w PL. Jak czekaliśmy na pierwszy przypadke koronki w naszym kraju. To wyczekiwanie było najgorsze...

"Nie wierzę w miłość ani w to że można być szczęśliwym. Gdybym kiedyś uwierzył to musiałbym się powiesić"

#26 Adram

Adram

Bywalec

• Bywalec
  • 999 postów

Napisano 19 marca 2024 - 22:46

Stwierdzam tylko, że mamy niesprawiedliwy i jednostronny przekaz na temat konfliktu, który trwa nie od 2022 tylko od 2014 roku (a nawet wcześniej, bo represje wobec rosyjskojęzycznych Ukraińców na południowym wschodzie zaczęły się nasilać po tzw. Pomarańczowej Rewolucji). Po drugie nie pochwalam żadnej wojny, ale znam genezę tego konfliktu i rozumiem powody dlaczego do tego doszło. Jest to wina tylko i wyłącznie władz ukraińskich wykonujący polecenia zachodnich mocodawców, którym zależy na ciągłym jątrzeniu przy rosyjskich granicach zwalając winę na innych. Chciałbym zobaczyć miny tych samych wariatów, gdyby Rosja przeniosła broń do granic USA.  To byłby dopiero ryk.

Bo USA może, ale inni już nie, taka to hipokryzja samozwańczego szeryfa zza oceany. Czas światowej dominacji USA trwający od zakończenia II wojny światowej się skończył i tępe łby tego jeszcze nie pojmują, ale w końcu i do nich to dotrze. 

Po trzecie gówno nas obchodzić powinna Ukraina. Ten sztuczny twór miał najlepszą gospodarkę po rozpadzie ZSRR. Rozbudowany przemysł hutniczy, lotniczy, atomowy, rolnictwo i górnictwo. Wszystko to rozpieprzyli w niespełna 30 lat. Wszystko to co dostali w spadku po ZSRR zmarnowali i rozkradli doprowadzając kraj do ruiny i to jest fakt. Zachciało się im banderowskich zbrodniarzy na piedestał stawiać i czcić jako bohaterów narodowych i wmówiono im, że mogą ruskim podskoczyć wzmacniając skrajnie nacjonalistyczne organizacje jak Prawy Sektor, OUN, UPA. UNA/UNSO i wiele innych. Te same które katowały Polaków na Kresach Wschodnich i nigdy nie zadośćuczynili rodzinom pomordowanych ani nawet za te zbrodnie nie przeprosili. Pierdolę taką Ukrainę. 

• anche lubi to

#27 Fenix01

Fenix01

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 174 postów

Napisano 19 marca 2024 - 22:52

I wiesz to skąd ? Z mediów głównego ścieku ? Gdzie jest tylko jednostronny przekaz z wiadomej strony. Zasada sprawiedliwości i rzetelnej oceny wymaga, np. w sądzie, żeby obie strony mogły się wypowiedzieć i jasno określić swój punkt widzenia. W Polsce i na zachodzie jest tylko jednostronny przekaz i każde odstępstwo czy nawet wyrażenie wątpliwości powoduje doklejenie łatki "ruskiego agenta". Media to tylko ściek kłamstw i wymyślonych bzdur tak niedorzecznych, że tylko zagubiony człowiek się się na to nabierze.  Kiedykolwiek słuchałeś ludzi mieszkających na Donbasie ? Czy nie zastanowiło Cię nigdy dlaczego nikt nie daje im możliwości wypowiedzenia się w BBC, CNN lub w jakimkolwiek innym znaczącym medium ? Bo zniszczyłoby to narrację jaką ludzie są ogłupiani po to, aby takich jak Ty zniewolić, zastraszyć, a następnie wysłać na wojnę o interesy panów tego świata. 

Poszukaj sobie informacji o ukraińskim Centers for Information and Psychological Operations (CIPsO). Może wtedy przejrzysz na oczy. 

Powtórzę ostatni raz, czytaj ze zrozumieniem. Skąd wziąłeś informację, jakie wiadomości czytam i skąd czerpię wiedzę? Tak dla ścisłości wiem o tym, że na wschodzie Ukrainy jest dużo ludzi którzy posługują się językiem rosyjskim i o referendach. Mogę się jedynie zaśmiać z tych Twoich wypocin bo zarzucasz mi coś na co nie masz dowodów, a piszesz o jakimś sądzie,ogłupieniu i sprawiedliwości. Możemy się tak w nieskończoność przerzucać oskarżeniami tylko po co?

#28 Adram

Adram

Bywalec

• Bywalec
  • 999 postów

Napisano 19 marca 2024 - 22:57

Powtórzę ostatni raz, czytaj ze zrozumieniem. Skąd wziąłeś informację, jakie wiadomości czytam i skąd czerpię wiedzę? Tak dla ścisłości wiem o tym, że na wschodzie Ukrainy jest dużo ludzi którzy posługują się językiem rosyjskim i o referendach. Mogę się jedynie zaśmiać z tych Twoich wypocin bo zarzucasz mi coś na co nie masz dowodów, a piszesz o jakimś sądzie,ogłupieniu i sprawiedliwości. Możemy się tak w nieskończoność przerzucać oskarżeniami tylko po co?

Chociażby dlatego, że mam znajomego w Doniecku. Nawet dwóch, ale z jednym mam stałą długoletnią znajomość i wiem z pierwszej ręki co naprawdę się tam działo i nadal dzieje. To co Ty napisałeś to to jak dzwonienie w kościele, tylko nie wiadomo w którym. Mieszają Ci się nieliczne fakty z bzdurami. W strącanie dronów słoikami z ogórami też uwierzyłeś ? Albo w "ducha kijowa" ? Wszystko to były fejki, tak samo jak brednie o rzekomych gwałtach popełnianych przez Rosjan. To są bzdury. Gwałtów to dokonywali Azowcy, Ajdarowcy czy zwyrodnialcy z "Tornado". Tych ostatnich nawet do paki wsadzili z racji na skalę bestialstwa, a potem kijowski narkoman ich wypuścił. Na porządku dziennym były gwałty, porwania dla okupu, kradzieże i tortury zwykłych ludzi tylko dlatego że byli rosyjskojęzyczni. 

Użytkownik Adram edytował ten post 19 marca 2024 - 22:59

• Tawak lubi to

#29 Tawak

Tawak

blackpill

• Bywalec
  • 3 042 postów
  • Imię:Anon

Napisano 19 marca 2024 - 23:09

Powiedz to Ukraińcom gdzie rosyjscy zwyrodnialcy mordują,zabijają i gwałcą co się da.

Ukraińcy dobrze wiedzą, po której stronie stanęli. Arestowycz twierdzi, że opowiedzenie się po stronie globalistów było błędem i Ukraina stoi po złej stronie.

A kalki z moralnych pryknięć cynicznych elit zachodu już nie działają. Po pierwsze dlatego, że elity te z entuzjazmem przyjęły bombardowania Strefy Gazy, w których zginęło już 17.000 dzieci (kilkanaście razy więcej niż od rozpoczęcia rosyjskiej agresji w Ukrainie). Po wtóre, są to elity w większości ateistyczne, a zatem pozbawione moralności.

Użytkownik Tawak edytował ten post 19 marca 2024 - 23:16

#30 VvvV

VvvV

Bywalec

• Bywalec
  • 603 postów

Napisano 19 marca 2024 - 23:30

Stwierdzam tylko, że mamy niesprawiedliwy i jednostronny przekaz na temat konfliktu, który trwa nie od 2022 tylko od 2014 roku (a nawet wcześniej, bo represje wobec rosyjskojęzycznych Ukraińców na południowym wschodzie zaczęły się nasilać po tzw. Pomarańczowej Rewolucji). Po drugie nie pochwalam żadnej wojny, ale znam genezę tego konfliktu i rozumiem powody dlaczego do tego doszło. Jest to wina tylko i wyłącznie władz ukraińskich wykonujący polecenia zachodnich mocodawców, którym zależy na ciągłym jątrzeniu przy rosyjskich granicach zwalając winę na innych. Chciałbym zobaczyć miny tych samych wariatów, gdyby Rosja przeniosła broń do granic USA.  To byłby dopiero ryk.

Bo USA może, ale inni już nie, taka to hipokryzja samozwańczego szeryfa zza oceany. Czas światowej dominacji USA trwający od zakończenia II wojny światowej się skończył i tępe łby tego jeszcze nie pojmują, ale w końcu i do nich to dotrze. 

Po trzecie gówno nas obchodzić powinna Ukraina. Ten sztuczny twór miał najlepszą gospodarkę po rozpadzie ZSRR. Rozbudowany przemysł hutniczy, lotniczy, atomowy, rolnictwo i górnictwo. Wszystko to rozpieprzyli w niespełna 30 lat. Wszystko to co dostali w spadku po ZSRR zmarnowali i rozkradli doprowadzając kraj do ruiny i to jest fakt. Zachciało się im banderowskich zbrodniarzy na piedestał stawiać i czcić jako bohaterów narodowych i wmówiono im, że mogą ruskim podskoczyć wzmacniając skrajnie nacjonalistyczne organizacje jak Prawy Sektor, OUN, UPA. UNA/UNSO i wiele innych. Te same które katowały Polaków na Kresach Wschodnich i nigdy nie zadośćuczynili rodzinom pomordowanych ani nawet za te zbrodnie nie przeprosili. Pierdolę taką Ukrainę. 

Co do stronniczego przekazu - zgoda. Na obecna chwilę z Ukrainą mamy najgorsze stosunki spośród wszystkich sąsiadów. Zawsze kryzys czy wojna to zapalona zapałka w stronę nacjonalistycznego stosu a wystarczy iskra, Czy jest sens robić im wywody o UPA/OUN w czasie gdy maja wojnę? Co zrobiła PL przed wojną aby troszkę ukrócić nacjonalistyczną czy niech będzie naziolską hucpę na ulicach Kijowa, Lwowa i innych miast tego kraju ? 

Prawdą jest to co piszesz też o marnotrastwie potencjału Ukrainy po rozpadzie ZSRR. W 1992 startowali z większym potencjałem niż my w 1989r. Oni przespali dekadę lat 90tych my nie.
U nich był podział, raz rządziły rządy prozachodnie, raz prorosyjskie. Była to pewna niestabilność polityczna. Ruscy też namieszali w tym i to nie tylko Putin, chociaż on najwięcej. Ta niestabilność polityczna była nam na rękę. Ukraina słaba, podzielona ale w miarę niezależna i niepodległa stanowiła bufor pomiędzy nami a ruskimi z jednej strony a ich nacjonalzim był tępiony przez rządy prorosysjkie z drugiej strony. Pojechał do nich nasz były prezydent B.Komorowski, dostał jajkiem w obojczyk, za to w ich parlamencie się pouśmiechał, a jak tylko wyjechał ichni parlament uchwalił odnzaczenie Bohatera Ukrainy dla S.Bandery. Brawo nasze służby specjalne. Żeby jednak w niewielkim stopniu nas usprawiedliwić to z wikileaks dowiedzilśmy się, że amerykanie po aneksji Krymu w 2014 naciskali na PL abyśmy nie podnosili tematu ludobójstwa na Wołyniu, ewentaunych przeprosin za to i zadośćuczynienia.

Proszę pamiętać co ginie na wojnie jako pierwsze

• anche lubi to

#31 Tawak

Tawak

blackpill

• Bywalec
  • 3 042 postów
  • Imię:Anon

Napisano 19 marca 2024 - 23:33

A jeszcze nic nie napisano w tym temacie o polskim papieżu!

#32 VvvV

VvvV

Bywalec

• Bywalec
  • 603 postów

Napisano 19 marca 2024 - 23:34

A jeszcze nic nie napisano w tym temacie o polskim papieżu!

Był na Ukrainie , chciał do Rosji. Nie dane mu było. Chyba tyle 

#33 Fenix01

Fenix01

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 174 postów

Napisano 20 marca 2024 - 13:23

Chociażby dlatego, że mam znajomego w Doniecku. Nawet dwóch, ale z jednym mam stałą długoletnią znajomość i wiem z pierwszej ręki co naprawdę się tam działo i nadal dzieje. To co Ty napisałeś to to jak dzwonienie w kościele, tylko nie wiadomo w którym. Mieszają Ci się nieliczne fakty z bzdurami. W strącanie dronów słoikami z ogórami też uwierzyłeś ? Albo w "ducha kijowa" ? Wszystko to były fejki, tak samo jak brednie o rzekomych gwałtach popełnianych przez Rosjan. To są bzdury. Gwałtów to dokonywali Azowcy, Ajdarowcy czy zwyrodnialcy z "Tornado". Tych ostatnich nawet do paki wsadzili z racji na skalę bestialstwa, a potem kijowski narkoman ich wypuścił. Na porządku dziennym były gwałty, porwania dla okupu, kradzieże i tortury zwykłych ludzi tylko dlatego że byli rosyjskojęzyczni.

To świetnie,że masz takie informacje i możesz szerzej spojrzeć na ten konflikt tylko przestań już mówić w jaki sposób myślę i do jakiej grupy należe,bo po prostu sobie tego nie życze. Nie oglądam tv od ponad roku poza wyjątkami jak jestem u siostry,więc nawet nie ma sposobu by mnie zmanipulować. Jestem przeciwnikiem formy przemocy z powodu płci,koloru skóry,przekonań, tego kto jakiego języka używa. Oko za oko,ząb za ząb,tylko o to mi chodzi.

Ukraińcy dobrze wiedzą, po której stronie stanęli. Arestowycz twierdzi, że opowiedzenie się po stronie globalistów było błędem i Ukraina stoi po złej stronie.

A kalki z moralnych pryknięć cynicznych elit zachodu już nie działają. Po pierwsze dlatego, że elity te z entuzjazmem przyjęły bombardowania Strefy Gazy, w których zginęło już 17.000 dzieci (kilkanaście razy więcej niż od rozpoczęcia rosyjskiej agresji w Ukrainie). Po wtóre, są to elity w większości ateistyczne, a zatem pozbawione moralności.

Moim zdaniem to się dzieje to jest przez globalne rywalizację wielkich krajów. USA do świętych nie należy
  • anche lubi to

#34 anche

anche

anche

• Moderator
  • 7 219 postów

Napisano 27 marca 2024 - 17:54

https://scontent-waw...oeA&oe=6609CDFA

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych