@szklanka_w_polowie_pusta jestem z Ciebie dumna szklaneczko ![]()
depresja i uzależnienia
#21
Napisano 29 marca 2023 - 17:51
- szklanka_w_polowie_pusta lubi to
#22
Napisano 29 marca 2023 - 18:11
ale najbardziej to chciałbym wytrzymać te 90 dni bez porno żeby po prostu zobaczyć jak to na mnie wpłynie, niestety zazwyczaj znienacka po prostu dostaję impuls i zaczynam oglądać, robię coś i nagle zaczynam odczuwać niekontrolowany przymus jakbym to nie był ja
#23
Napisano 29 marca 2023 - 18:13
za prawdę powiadam wam - wiele razy upijałem się w trupa i mimo tego nie jestem uzależniony mogę nie pić w ogóle i ogólnie może ileś tam tygodni temu byłem pijany ale nie ciągnie mnie do alkoholu bo zawsze przypominam sobie ostatniego kaca który trwa wiele godzin, tak samo z narkotykami które próbowałem kilka razy wiele lat temu i wcale mnie nie wciągnęły, jak media podają że narkotyki są straszne i uzależniają to nie prawda, nie wiem ile trzeba ćpać żeby uzależnić się od nich? popęd który kanalizuję w pornografii i masturbacji jest gorszym narkotykiem, bo jest za darmo i szeroko dostępna a mnie czasami jednak ciągnie do tego i ciężko z tym walczyć, z własnym popędem.
Użytkownik abnegat edytował ten post 29 marca 2023 - 18:15
#24
Napisano 29 marca 2023 - 18:13
#25
Napisano 29 marca 2023 - 18:46
Do zobaczenia.
trochę jestem sceptycznie nastawiony do psychologów
Chłopie ratuj się! Żyjesz w 21 wieku. Sceptyczny do terapii?
Walcz o siebie!
- szklanka_w_polowie_pusta lubi to
#26
Napisano 29 marca 2023 - 18:51
Do zobaczenia.
Ja już powiedziałem osobom którym ufam że jestem uzależniony, byłem u księdza ale nic konkretnego mi nie poradził, psycholog powiedział że to normalne jak nie mam dziewczyny tylko żebym to robił na wieczór, ja mogę uważać i być czujny ale przyjdzie po prostu taki dzień że jakby coś przejmuje nade mną kontrolę i koniec nie jestem w stanie się z tego wyrwać. Teraz udało mi się zejść do średnio raz na tydzień ale i tak oglądam bardzo intensywnie straszny syf, przeskok z filmu na film, wiem że na pewno to wpływa na mnie bo po tygodniu czy czasem dwóch jak się uda to czuję się o wiele lepiej, znikają lęki, więcej siły, mniej śpię, jestem dużo bardziej otwarty na ludzi i nowe rzeczy.
#27
Napisano 29 marca 2023 - 18:54
#28
Napisano 29 marca 2023 - 19:06
@rafson98, są różni księża, ale akurat ksiądz to ostatnia osoba, do której szedłbym z takim problemem. Dlaczego masz rezerwę do psychologów? Jeśli to coś z czasów szkolnych, to warto wiedzieć, że szkolni psychologowie w większości nie są elitą tego zawodu. : ) Nic lepszego ze swojej strony nie doradzę niż położenie sobie celu wytrzymania doby, później znowu i znowu, a jeśli się nie uda, to trudno. 90 dni to jakieś szaleństwo. Nie wiem, czy narzucasz sobie post tylko od porno czy też od masturbacji, ale ta druga jest całkowicie normalnym sposobem rozładowywania napięcia. Oczywiście wszystko dla ludzi i z umiarem. W odróżnieniu od alkoholu potrzeby seksualne (z wyjątkiem różnych szkodliwych parafilii) są potrzebami w stu procentach naturalnymi i nie warto z nimi walczyć tak, jak z pragnieniem upicia się w przypadku alkoholizmu.
Użytkownik szklanka_w_polowie_pusta edytował ten post 29 marca 2023 - 19:09
- Znudzonajaja lubi to
#29
Napisano 29 marca 2023 - 19:50
Ja jestem kobietą i powiem Ci, że dla mnie oglądanie porno nie jest odpychające ale 8h to szaleństwo
i to przez te 8 godzin cały czas machając ręką, ale to było kiedyś, teraz już jest lepiej
@rafson98, są różni księża, ale akurat ksiądz to ostatnia osoba, do której szedłbym z takim problemem. Dlaczego masz rezerwę do psychologów? Jeśli to coś z czasów szkolnych, to warto wiedzieć, że szkolni psychologowie w większości nie są elitą tego zawodu. : ) Nic lepszego ze swojej strony nie doradzę niż położenie sobie celu wytrzymania doby, później znowu i znowu, a jeśli się nie uda, to trudno. 90 dni to jakieś szaleństwo. Nie wiem, czy narzucasz sobie post tylko od porno czy też od masturbacji, ale ta druga jest całkowicie normalnym sposobem rozładowywania napięcia. Oczywiście wszystko dla ludzi i z umiarem. W odróżnieniu od alkoholu potrzeby seksualne (z wyjątkiem różnych szkodliwych parafilii) są potrzebami w stu procentach naturalnymi i nie warto z nimi walczyć tak, jak z pragnieniem upicia się w przypadku alkoholizmu.
Mam taką rezerwę do psychologów bo mam strasznie niską samoocenę , boję się oceniania przez innych ludzi, kreują mi się w głowie takie myśli że jak ktoś mnie zobaczy to mnie wyśmieje zanim otworzę usta dlatego też boję się podejmować nowe kroki w znalezieniu lepszej pracy, pewnie tak się stało ponieważ w domu była przemoc słowna i czasami fizyczna a w szkole średniej niestety byłem strasznie wycofany co zaowocowało tym że średnio sobie radzę z ludżmi w dorosłym życiu i też jest dużo psychologów którzy mierzą wizytę z zegarkiem w ręku żeby cię tylko skasować za wizytę i dowidzenia.
Użytkownik rafson98 edytował ten post 29 marca 2023 - 19:51
#30
Napisano 29 marca 2023 - 19:54
@rafson98, nawet, jeśli psycholog jakoś tam będzie sobie oceniał klienta, to wie doskonale, jak to ukryć, a do myśli mu nie zajrzysz.
Szybciej oceniać zacznie ksiądz, a skoro nie boisz się księdza, to nie ma sensu bać się psychologa. Patrzenie na zegarek to też nie reguła, szczególnie jeśli nie chodzisz na wizyty w ramach NFZ.
- Znudzonajaja lubi to
#31
Napisano 29 marca 2023 - 21:01
i to przez te 8 godzin cały czas machając ręką, ale to było kiedyś, teraz już jest lepiej
Mam taką rezerwę do psychologów bo mam strasznie niską samoocenę , boję się oceniania przez innych ludzi, kreują mi się w głowie takie myśli że jak ktoś mnie zobaczy to mnie wyśmieje zanim otworzę usta dlatego też boję się podejmować nowe kroki w znalezieniu lepszej pracy, pewnie tak się stało ponieważ w domu była przemoc słowna i czasami fizyczna a w szkole średniej niestety byłem strasznie wycofany co zaowocowało tym że średnio sobie radzę z ludżmi w dorosłym życiu i też jest dużo psychologów którzy mierzą wizytę z zegarkiem w ręku żeby cię tylko skasować za wizytę i dowidzenia.
A możesz sobie zrobić takie wyzwanie, że zapiszesz się do psychologa. Spróbujesz i ocenisz?
Poprostu spróbuj to zrobić. Zrób to. Nie rozkminiaj tego. A to A tamto A siamto. Narszie to wiesz, że nie radzisz sobie i trwonisz czas.
Pójdziesz do psychologa i wtedy nam napiszesz czy było źle.
- Willow47 lubi to
#32
Gość_anche_*
Napisano 29 marca 2023 - 21:48
Podobne tematy
| Temat | Forum | Autor | Podsumowanie | Ostatni post | |
|---|---|---|---|---|---|
Dyskryminacja mężczyzn a depresja
|
Swobodnie, rozmownie | ginocentryzm |
|
|
|
depresja psychotyczna |
Inne zaburzenia: borderline, schizofrenia, nerwice | Maleństwo |
|
|
|
Wyjazd do pracy za granicę, a depresja. |
Swobodnie, rozmownie | Gość_z innego świata_* |
|
|
|
Depresja/ nadwrażliwość na krytykę |
Pokój zapoznawczy | AmyLou99 |
|
|
|
Praca a depresja |
Rozwój osobisty | abnegat |
|
|
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #depresja, #samotność, #pornografia, #beznadzieja, #prawictwo, #lenistwo
Na luzie →
Pokój zapoznawczy →
Cześć wszystkimNapisany przez Hondziara , 11 cze 2023 |
|
|
||
Depresja i nerwice →
Depresja - pytania i rozmowy →
Depresja i pracaNapisany przez Zołza , 25 mar 2023 |
|
|
||
Depresja i nerwice →
Depresja - pytania i rozmowy →
Jak radzicie sobie z depresją?Napisany przez Mefi , 19 lut 2023 |
|
|
||
Na luzie →
Swobodnie, rozmownie →
rodzaje tortur mogących być przyczyną depresji ...Napisany przez salty80 , 30 wrz 2022 |
|
|
||
Na luzie →
Swobodnie, rozmownie →
Samotność będąc nie samotnymNapisany przez blackbutterfly , 14 lis 2021 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych






