ehh 25 lat, w sumie to nie pamiętam kiedy ostatnio szczerze się uśmiechałem, niestety ale dzieciństwo patologiczne bo tatko alkoholik, praca kołchoz i chyba uzależnienie od pornografii bo nie potrafię wytrzymać tych 30 magicznych dni , kurde nie jest tak bardzo tragicznie ale jednak przeważa beznadzieja, smutek i myśli tego najgorszego sortu o zakończeniu egzystencji, gdybym tylko mógł poświęcić czas na robienie pozytywnych dla mnie rzeczy życie było by inne ale niestety wolę się ciągle dołować a zrobienie najprostszej czynności przychodzi mi z wielkim trudem.
depresja i uzależnienia
#1
Napisano 27 marca 2023 - 17:11
#2
Napisano 27 marca 2023 - 17:53
ehh 25 lat, w sumie to nie pamiętam kiedy ostatnio szczerze się uśmiechałem, niestety ale dzieciństwo patologiczne bo tatko alkoholik, praca kołchoz i chyba uzależnienie od pornografii bo nie potrafię wytrzymać tych 30 magicznych dni , kurde nie jest tak bardzo tragicznie ale jednak przeważa beznadzieja, smutek i myśli tego najgorszego sortu o zakończeniu egzystencji, gdybym tylko mógł poświęcić czas na robienie pozytywnych dla mnie rzeczy życie było by inne ale niestety wolę się ciągle dołować a zrobienie najprostszej czynności przychodzi mi z wielkim trudem.
Jeśli będziesz dołować się ciągle, to mam złe wieści dla ciebie, twój stan będzie pogarszał się, dojdziesz do takiego dna z którego będzie ciężko wyjść, wiem co piszę bo ja w takim miejscu jestem i uwierz nie chciałbyś tu być. Funkcjonuję tylko dzięki lekom, inaczej nawet nie pisałbym na tym forum. Radzę tobie właśnie zmuszać się do robienia najprostszych czynności bo prędzej czy później będziesz musiał, więc zacznij prędzej, sam pochwal się za to że coś zrobiłeś. Odrzuć całkowicie pornografię, bo niestety ja oglądam czasami i też z tym walczę a to jest ciężka walka, wygrać walkę z tym nałogiem jest trudno, czasami walkę przegrywam ale ostatnio wygrywam i myślę że w końcu wygram.
Użytkownik abnegat edytował ten post 27 marca 2023 - 17:58
#3
Napisano 27 marca 2023 - 19:00
Jeśli będziesz dołować się ciągle, to mam złe wieści dla ciebie, twój stan będzie pogarszał się, dojdziesz do takiego dna z którego będzie ciężko wyjść, wiem co piszę bo ja w takim miejscu jestem i uwierz nie chciałbyś tu być. Funkcjonuję tylko dzięki lekom, inaczej nawet nie pisałbym na tym forum. Radzę tobie właśnie zmuszać się do robienia najprostszych czynności bo prędzej czy później będziesz musiał, więc zacznij prędzej, sam pochwal się za to że coś zrobiłeś. Odrzuć całkowicie pornografię, bo niestety ja oglądam czasami i też z tym walczę a to jest ciężka walka, wygrać walkę z tym nałogiem jest trudno, czasami walkę przegrywam ale ostatnio wygrywam i myślę że w końcu wygram.
ja po prostu też chciałbym zobaczyć jak to jest po wytrzymaniu tych magicznych 90 dni bez porno ale dla mnie jest to nie wykonalne, musieli by mnie zamknąć w lochu albo obciąć ręce, nie ma bata, nie mam na tyle ciekawego życia żeby mogło mnie od tego odciągnąć a myślę że jest to główna przyczyna mojego stanu bo po zakończonej sesji bardzo boli mnie głowa i generalnie żle się czuję, w szczycie nałogu jechałem 8 godzinne maratony z przerwą na toaletę, nawet nie musiałem jeść ani pić i oczywiście nudne życie też jest przyczyną mojego stanu, ostatnio dłużej niż minutę gadałem z dziewczyną ze 4 lata temu.
#4
Napisano 28 marca 2023 - 13:39
Trzeba dopamine zapewnić że zdrowego źródła.
Siedzisz w domu zamknięty? Czemu z dziewczynami nie idzie Ci? Jesteś nieatrakcyjny zewnetrznie? O co chodzi? Pozdrawiam
#5
Napisano 28 marca 2023 - 13:48
Nie minie kilkanaście dni, a sam organizm sobie poradzi z tą przymusową wstrzemięźliwością.
#6
Napisano 28 marca 2023 - 14:54
Po wytrzymaniu 90 dni pewnie będziesz miał ochotę skompensować sobie te dni bez "przyjemności". Bo to będą dni wytrzymane. Wytrzymane. Porno zapewnią Ci skok dopaminy ale, że oglądasz tego tak dużo to mózg już nie może się zaspokoić i pragnie więcej.
Trzeba dopamine zapewnić że zdrowego źródła.
Siedzisz w domu zamknięty? Czemu z dziewczynami nie idzie Ci? Jesteś nieatrakcyjny zewnetrznie? O co chodzi? Pozdrawiam
Pracuję pon-pt 6-14, myślę że jestem w miarę atrakcyjny bo też chodzę na siłownię, zrobiłem sobie w domu, jestem taki wycofany chyba przez to że gdzieś do 23 roku życia miałem straszną patologię w domu przez ojca alkoholika, wyzywał mnie od szczurów i poniżał, myślę że to on jest głównie odpowiedzialny za moją niską samoocenę, mamę ciągle poniżał i w sumie to nie pamiętam za bardzo nic dobrego z tamtego okresu, przełożyło się to też niestety na szkołę średnią gdzie też średnio mi szło bo na ten okres przypadał najgorszy czas z pornografią gdzię potrafiłem oglądać to kilka razy w tygodniu po 4-8 godzin naraz, na ten moment jestem nieufny do ludzi i nie przepadam za nimi za bardzo, jak jest jakaś impreza rodzinna to nie idę a jak jest w domu to siedzę w pokoju albo idę do lasu, wcześniej często mnie gdzieś zapraszano ale odmawiałem i wolałem siedzieć w domu.
#7
Napisano 28 marca 2023 - 15:15
Pracuję pon-pt 6-14, myślę że jestem w miarę atrakcyjny bo też chodzę na siłownię, zrobiłem sobie w domu, jestem taki wycofany chyba przez to że gdzieś do 23 roku życia miałem straszną patologię w domu przez ojca alkoholika, wyzywał mnie od szczurów i poniżał, myślę że to on jest głównie odpowiedzialny za moją niską samoocenę, mamę ciągle poniżał i w sumie to nie pamiętam za bardzo nic dobrego z tamtego okresu, przełożyło się to też niestety na szkołę średnią gdzie też średnio mi szło bo na ten okres przypadał najgorszy czas z pornografią gdzię potrafiłem oglądać to kilka razy w tygodniu po 4-8 godzin naraz, na ten moment jestem nieufny do ludzi i nie przepadam za nimi za bardzo, jak jest jakaś impreza rodzinna to nie idę a jak jest w domu to siedzę w pokoju albo idę do lasu, wcześniej często mnie gdzieś zapraszano ale odmawiałem i wolałem siedzieć w domu.
Miałem podobnie - ojciec alkoholik, psychiczne znęcanie się, poniżanie i wieszczenie, że skończę w kryminale. Cały dom, trójka dzieci na głowie Matki do której zwracał się nie inaczej niż "stara". Długo się bałem tego gnoja, ale kiedy miałem 17 lat i podczas kolejnej awantury nie wytrzymałem i mu ********oliłem. Oczywiście potem ucieczka do lasu, Matka go musiała udobruchać, żebym mógł wrócić i po tym w domu zapanowała nienawistna cisza. Potem lepiej nie było.
#8
Gość_anche_*
Napisano 28 marca 2023 - 15:50
Z uzależnieniami bardzo rzadko udaje się pracować indywidualnie w sensie samemu ze sobą.
To nie jest tak, że uzależnia samo porno czy sam alkohol czy sam papieros. Nie każdy kto ma styczność z tymi czynnikami staje się uzależniony.
Uzależnienie zawsze daje namiastkę czegoś do czego prawdziwy dostęp wymaga od nas wysiłku, do czego dostęp jest utrudniony.
Samo odstawienie czynnika uzależniającego nie jest wystarczające, bo uzależnienie to sposób myślenia i działania, a nie tylko dane coś.
Samemu można jedynie uzależnienie zamienić- np. z porno na sport, na malowanie obrazów, na działania aktywistyczne.
Na swój sposób to pomaga uporać się z uzależnieniem od danego czegoś, ale nie zmienia jako tako głównej przyczyny- niezaspokojenia własnych potrzeb.
Nawet w przypadku porno przyczyny są dużo głębsze niż sama gratyfikacja wyładowaniem impulsu seksualnego. To może być interakcja z kobietą, to może być poczucie męskości, to może być potrzeba władzy, to może być ucieczka od problemów codzienności, to może być spotykanie się z mroczną częścią siebie, mogłabym tak wymieniać długo.
Do tego co tam jest i jak mieć do tego dostęp w zdrowy sposób jest terapia indywidualna i grupowa.
Teraz też jest festiwal męski w tym roku Consious Man to też może być super okazja dla mężczyzn do ustawienia w sobie energii męskiej i dobry start na zmianę.
- szklanka_w_polowie_pusta lubi to
#9
Napisano 28 marca 2023 - 15:58
@rafson98 Widzę że jesteś bardziej uzależniony ode mnie, ja nie robię maratonów po 8 godzin, gdy nachodzi mnie taka chuć że nie mogę wytrzymać wtedy włączam szukam filmu i podczas szukania czuję się jak transie, wtedy świat realny nie istnieje, trwa to zaledwie 1-2 godzin gdy znajdę odpowiedni film wtedy "zaczynam", cały czas jestem w transie i nie mogę przerwać oraz wyjść z tego stanu, gdy rozładuję się, dopiero budzę się z tego transu i odczuwam gniew na siebie że znowu upadłem, zawsze obiecuję sobie że to ostatni raz i mam nadzieję wytrzymać.
#10
Napisano 28 marca 2023 - 16:21
@rafson98 Widzę że jesteś bardziej uzależniony ode mnie, ja nie robię maratonów po 8 godzin, gdy nachodzi mnie taka chuć że nie mogę wytrzymać wtedy włączam szukam filmu i podczas szukania czuję się jak transie, wtedy świat realny nie istnieje, trwa to zaledwie 1-2 godzin gdy znajdę odpowiedni film wtedy "zaczynam", cały czas jestem w transie i nie mogę przerwać oraz wyjść z tego stanu, gdy rozładuję się, dopiero budzę się z tego transu i odczuwam gniew na siebie że znowu upadłem, zawsze obiecuję sobie że to ostatni raz i mam nadzieję wytrzymać.
teraz mi się udało zejść do średnio 1 raza na tydzień po 1 -2 godziny na sesję, też jestem w takim transie tylko że ja już nie jestem w stanie znaleść tego odpowiedniego filmu
#11
Napisano 28 marca 2023 - 17:31
ehh 25 lat, w sumie to nie pamiętam kiedy ostatnio szczerze się uśmiechałem, niestety ale dzieciństwo patologiczne bo tatko alkoholik, praca kołchoz i chyba uzależnienie od pornografii bo nie potrafię wytrzymać tych 30 magicznych dni , kurde nie jest tak bardzo tragicznie ale jednak przeważa beznadzieja, smutek i myśli tego najgorszego sortu o zakończeniu egzystencji, gdybym tylko mógł poświęcić czas na robienie pozytywnych dla mnie rzeczy życie było by inne ale niestety wolę się ciągle dołować a zrobienie najprostszej czynności przychodzi mi z wielkim trudem.
Skoro uważasz, że jesteś uzależniony od porno, to może spróbuj metody stosowanej np. w AA: 24 godziny bez porno, później znów 24, później znów, a jeśli się nie uda, to trudno - spróbujesz jeszcze raz 24 godziny i tak dalej.
#12
Napisano 28 marca 2023 - 17:47
Skoro uważasz, że jesteś uzależniony od porno, to może spróbuj metody stosowanej np. w AA: 24 godziny bez porno, później znów 24, później znów, a jeśli się nie uda, to trudno - spróbujesz jeszcze raz 24 godziny i tak dalej.
tu prędzej chodzi o to że mam za dużo wolnego czasu i nie jestem w stanie nic z nim zrobić bo po prostu wszystko jest dla mnie nudne i nieatrakcyjne, jak byłem w Holandii to miesiąc bez porno nawet nie wiedziałem kiedy mi zleciał
#13
Napisano 28 marca 2023 - 18:15
tu prędzej chodzi o to że mam za dużo wolnego czasu i nie jestem w stanie nic z nim zrobić bo po prostu wszystko jest dla mnie nudne i nieatrakcyjne, jak byłem w Holandii to miesiąc bez porno nawet nie wiedziałem kiedy mi zleciał
To może spróbuj jeszcze raz gdzieś wyjechać? Rozumiem, że byłeś tam tak pochłonięty pracą?
#14
Napisano 28 marca 2023 - 18:57
#15
Napisano 28 marca 2023 - 19:04
To może spróbuj jeszcze raz gdzieś wyjechać? Rozumiem, że byłeś tam tak pochłonięty pracą?
tak
#16
Napisano 28 marca 2023 - 20:20
#17
Napisano 28 marca 2023 - 20:43
Pracuję pon-pt 6-14, myślę że jestem w miarę atrakcyjny bo też chodzę na siłownię, zrobiłem sobie w domu, jestem taki wycofany chyba przez to że gdzieś do 23 roku życia miałem straszną patologię w domu przez ojca alkoholika, wyzywał mnie od szczurów i poniżał, myślę że to on jest głównie odpowiedzialny za moją niską samoocenę, mamę ciągle poniżał i w sumie to nie pamiętam za bardzo nic dobrego z tamtego okresu, przełożyło się to też niestety na szkołę średnią gdzie też średnio mi szło bo na ten okres przypadał najgorszy czas z pornografią gdzię potrafiłem oglądać to kilka razy w tygodniu po 4-8 godzin naraz, na ten moment jestem nieufny do ludzi i nie przepadam za nimi za bardzo, jak jest jakaś impreza rodzinna to nie idę a jak jest w domu to siedzę w pokoju albo idę do lasu, wcześniej często mnie gdzieś zapraszano ale odmawiałem i wolałem siedzieć w domu.
Tak pewnie dzieciństwo mogło mieć wpływ, że nie prawidłowo regulujesz nastrój. Znaczenie ma to, że jesteś tego świadomy. I znaczenie będzie miało to jakie kroki podejmiesz w walce z uzależnieniem i wejścia w zdrową rzeczywistość.
#18
Napisano 29 marca 2023 - 16:13
Różne są sposoby walki z uzależnieniami, ja np. jestem właśnie między detoksem i terapią indywidualną (%) i z tego, co się nauczyłem, to na tym etapie wszystko, od czego nie jestem uzależniony, a co zapewni mi wyrzut dopaminy pozwalający zapomnieć o tym, co tygrysek lubi najbardziej jest dobre. Nawet junkfood, byle się nie napić alko. Noszę przy sobie wszędzie pełną butelkę z tlenkiem diwodoru, żeby w razie silnego ciśnienia zalać je wodą w większej ilości (PET 1,5 l) - na razie nie było takiej potrzeby. Piję piwo bezalkoholowe, choć tego podobno nie powinienem robić, ale to jednak też zamiennik. Kawa, herbata - też OK. Myślę, że przy większości uzależnień da się znaleźć takie zamienniki, choć nie wiem, co by mogło nim być w przypadku uzależnienia od pornografii. Nie wyznaczaj sobie celów typu miesiąc bez porno. Wystarczy sposób na wielbłąda: doba, później znów doba, później znów i tak dalej, tak jak w AA.
- hawwa lubi to
#19
Napisano 29 marca 2023 - 16:52
Nie piję alkoholu od trzech i pół roku.
- szklanka_w_polowie_pusta lubi to
#20
Napisano 29 marca 2023 - 17:45
U mnie skuteczna okazała się terapia uzależnień.
Nie piję alkoholu od trzech i pół roku.
trochę jestem sceptycznie nastawiony do psychologów
Podobne tematy
| Temat | Forum | Autor | Podsumowanie | Ostatni post | |
|---|---|---|---|---|---|
Dyskryminacja mężczyzn a depresja
|
Swobodnie, rozmownie | ginocentryzm |
|
|
|
depresja psychotyczna |
Inne zaburzenia: borderline, schizofrenia, nerwice | Maleństwo |
|
|
|
Wyjazd do pracy za granicę, a depresja. |
Swobodnie, rozmownie | Gość_z innego świata_* |
|
|
|
Depresja/ nadwrażliwość na krytykę |
Pokój zapoznawczy | AmyLou99 |
|
|
|
Praca a depresja |
Rozwój osobisty | abnegat |
|
|
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #depresja, #samotność, #pornografia, #beznadzieja, #prawictwo, #lenistwo
Na luzie →
Pokój zapoznawczy →
Cześć wszystkimNapisany przez Hondziara , 11 cze 2023 |
|
|
||
Depresja i nerwice →
Depresja - pytania i rozmowy →
Depresja i pracaNapisany przez Zołza , 25 mar 2023 |
|
|
||
Depresja i nerwice →
Depresja - pytania i rozmowy →
Jak radzicie sobie z depresją?Napisany przez Mefi , 19 lut 2023 |
|
|
||
Na luzie →
Swobodnie, rozmownie →
rodzaje tortur mogących być przyczyną depresji ...Napisany przez salty80 , 30 wrz 2022 |
|
|
||
Na luzie →
Swobodnie, rozmownie →
Samotność będąc nie samotnymNapisany przez blackbutterfly , 14 lis 2021 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych






