Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wiem, jak Wam pomóc i napisałem o tym książkę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 21 listopad 2022 - 14:36

Witajcie,

Jestem parapsychologiem i miłośnikiem psychologii. Na początku poprzedniej dekady przeszedłem przez nerwicę lękową, której nabawiłem się w dość nietypowy sposób i z którą poradziłem sobie na tyle świetnie, iż byłem i jestem niezwykle szczęśliwy, że musiałem się z nią zmierzyć, i nie wyobrażam sobie życia bez tego, co dzięki niej zrozumiałem i czego się nauczyłem. W trakcie tej szalonej przygody otarłem się o depresję i poznałem również, czym ona jest i jak ją pokonywać. Wszystko to za sprawą swej osobliwej palety zainteresowań i duchowych doświadczeń. Postanowiłem podzielić się tym z Wami szczegółowo i napisałem książkę pt. „Urodzony wolny”. Liczę, że pomoże Wam ona rozwiązać problemy z depresją i sprawić, że przestaną one powracać.

Nic nie dzieje się przypadkiem i ani depresja, ani nerwica, ani kłopoty ze snem nie stanowią od tej reguły wyjątku. Kluczem do łatwej i skutecznej eliminacji tego typu trudności jest rozszyfrowanie, dlaczego w ogóle przychodzi nam się z nimi mierzyć, i ich wykorzystywanie. Wykorzystywanie po to, byśmy mogli osiągnąć mądrość, której bez nich osiągnąć byśmy nie potrafili. A zatem głowy do góry – poszerzając własną świadomość i afirmując swój rozwój pokonacie każdą życiową przeszkodę. Wierzcie mi, doskonale wiem, o czym mówię :).

Pozdrawiam i zapraszam Was na moją stronę internetową www.jakubgbur.com oraz na mój świeżo upieczony kanał na youtube www.youtube.com/@jakubgburzynski,

Jakub Gburzyński

• newpokemon lubi to

#2 szklanka_w_polowie_pusta

szklanka_w_polowie_pusta

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 24 listopad 2022 - 07:10

Kto to jest parapsycholog?

• grobowicz lubi to

#3 Givi

Givi

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:Adam

Napisano 24 listopad 2022 - 08:15

Zapewne coś całkowicie spoza oficjalnej nauki, więc pewnie jakiś samozwańczy "psycholog próbujący wciskać kit i na tym zarabiać. 

• grobowicz lubi to

#4 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6376 postów

Napisano 24 listopad 2022 - 11:32

Każdemu co innego pomoże, nauka to tylko jedna z form pomocowych, medycyna.

Ja typka nie czuję, ale może kogoś zainspiruje.

• grobowicz lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#5 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 listopad 2022 - 14:37

Dzięki za komentarze, możliwość pokazania się i nie zablokowanie mnie za odnośniki do zewnętrznych stron. Bardzo to doceniam.

Moi drodzy, jeśli dalej cierpicie na problemy z depresją czy nerwicą, to znaczy, że "oficjalna" - jak to zostało nazwane - nauka na niewiele się Wam póki co zdała. Parapsychologia jest w zasadzie niczym innym jak przedłużeniem psychologii, a nauka też niegdyś była uznawana za coś szalonego. Świadomość ludzka ma jednak to do siebie, że się rozwija i nie tkwi wiecznie w tym samym punkcie. Jeśli ktoś chce trwać uparcie w swoich przekonaniach i dalej mordować się z depresją czy nerwicą, proszę bardzo, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Jeśli ktoś natomiast jest bardziej otwarty na poznawanie i chciałby dowiedzieć się, co mam do przekazania i w jaki sposób ja poradziłem sobie ze swoimi problemami, proszę śmiało pytać tutaj albo napisać do mnie bezpośrednio. Chętnie pomogę. Kontakt do mnie znaleźć można na stronie.

#6 szklanka_w_polowie_pusta

szklanka_w_polowie_pusta

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 27 listopad 2022 - 14:51

Dzięki za komentarze, możliwość pokazania się i nie zablokowanie mnie za odnośniki do zewnętrznych stron. Bardzo to doceniam.

Moi drodzy, jeśli dalej cierpicie na problemy z depresją czy nerwicą, to znaczy, że "oficjalna" - jak to zostało nazwane - nauka na niewiele się Wam póki co zdała. Parapsychologia jest w zasadzie niczym innym jak przedłużeniem psychologii, a nauka też niegdyś była uznawana za coś szalonego. Świadomość ludzka ma jednak to do siebie, że się rozwija i nie tkwi wiecznie w tym samym punkcie. Jeśli ktoś chce trwać uparcie w swoich przekonaniach i dalej mordować się z depresją czy nerwicą, proszę bardzo, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Jeśli ktoś natomiast jest bardziej otwarty na poznawanie i chciałby dowiedzieć się, co mam do przekazania i w jaki sposób ja poradziłem sobie ze swoimi problemami, proszę śmiało pytać tutaj albo napisać do mnie bezpośrednio. Chętnie pomogę. Kontakt do mnie znaleźć można na stronie.

Jaka nauka i kiedy była uważana za coś szalonego?

Jeśli deklarujesz, że jesteś w posiadaniu wiedzy o przedłużeniu jakiejś dziedziny nauki, psychologii, chemii, fizyki, socjologii, filozofii i tak dalej, to byłoby dobrze, gdybyś mógł czymś poprzeć wiedzę o tym, co stanowi podstawę tego przedłużenia. Jeśli parapsychologia jest przedłużeniem psychologii, to czy jesteś psychologiem, czy tylko "interesujesz się", jak 80% osób na tym forum?

"Jeśli ktoś chce trwać uparcie w swoich przekonaniach i dalej mordować się z depresją czy nerwicą, proszę bardzo, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia." - a co to jest? XD Szantaż? Niedoceniany geniusz uważa, że bez jego rewolucyjnych metod, korzystając z dobrodziejstw psychologii i psychiatrii (które nie są doskonałe, ale nie mamy w tej chwili nic lepszego) będziemy się mordować z depresją i nerwicą na własne życzenie? :D

Pachnie szurią z kilometra.

• hawwa i grobowicz lubią to

#7 grobowicz

grobowicz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów
  • Imię:Grobowicz

Napisano 27 listopad 2022 - 17:01

Czy mógłbyś, mój drogi, powołać się na jakieś konkrety odnośnie skuteczności swoich odkryć/pomysłów/wyników? Rozumiem dobrze, że wiedza konkretna ma swoją cenę. Czy w swojej książce zawarłeś (swoją) wiedzę o tym jak nam pomóc? Czy to książka opowiadająca o tym, że wiesz jak pomóc? Ilu osobom pomogłeś? (Nie, ile książek sprzedałeś!) Czy miałeś okazję pracować z osobami żyjącymi z ChAD? Jakie jest Twoje zdanie o psychoterapii?

• hawwa, Willow47 i szklanka_w_polowie_pusta lubią to

#8 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 12:42

Moje zdanie na temat psychoterapii jest bardzo pozytywne i nie kwestionuję żadnego dotychczasowego dorobku psychologii. Proszę nie nadinterpretować moich słów i czytać ze zrozumieniem.

Przede wszystkim, wbrew temu jak się może wydawać, to nie jest reklama. Nigdy nikogo do niczego nie przekonuję ani nigdy niczego nikomu nie udowadniam. Dla tych z Was, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z parapsychologią i właściwie rozumianą duchowością, mój temat ma jedynie sprawić, że się o nich dowiecie. Na resztę przyjdzie czas potem. 

Dla pozostałych osób, które teraz lub później trafią na to forum, nie muszę pisać nic więcej. 

#9 grobowicz

grobowicz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 22:35

Moje zdanie na temat psychoterapii jest bardzo pozytywne i nie kwestionuję żadnego dotychczasowego dorobku psychologii. Proszę nie nadinterpretować moich słów i czytać ze zrozumieniem.

Przede wszystkim, wbrew temu jak się może wydawać, to nie jest reklama. Nigdy nikogo do niczego nie przekonuję ani nigdy niczego nikomu nie udowadniam. Dla tych z Was, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z parapsychologią i właściwie rozumianą duchowością, mój temat ma jedynie sprawić, że się o nich dowiecie. Na resztę przyjdzie czas potem. 

Dla pozostałych osób, które teraz lub później trafią na to forum, nie muszę pisać nic więcej. 

Chcę Ci podziękować za tak konkretny brak odpowiedzi na którekolwiek z moich pytań. Doceniam fakt, że w pierwszym poście zachęcałeś do ich zadawania po to aby następnie je  Jest coś ciekawego w Twoich zdaniach... Tak jak psychologia ma parapsychologię, tak (mam wrażenie) Ty posługujesz się parastylistyką. Polecasz aby czytać ze zrozumieniem... Już zacieram łapki! Dziewięć słów określających przeczenie umieściłeś w zdaniu, którego wydźwięk ma informować, że nie uważasz się za guru ani manipulanta. W kolejnym zdaniu, skromniutko machasz nam przed oczami "właściwie rozumianą" duchowością. Odpowiedz na te pytania z poprzedniego postu.

#10 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 11:52

Moja pomoc dostępna jest dla każdego, kto nie osądza, nie wyciąga pochopnych wniosków i pragnie zawsze iść naprzód. Chcesz ze mną rozmawiać? Przekonaj mnie do tego. Zainteresuj się tematem. Pokaż, że naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej. Zaskocz mnie czymś błyskotliwym. Dlaczego ja mam Cię przekonywać? Ja nie mam nic do zyskania na tej rozmowie. Ty masz.

PS. I nie chodzi mi wcale o zakup mojej książki, bo ją akurat mogę Ci podesłać za darmo. Jest milion innych sposobów na to, żeby zrozumieć, o czym tu mówię.

#11 grobowicz

grobowicz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 13:23

Moja pomoc dostępna jest dla każdego, kto nie osądza, nie wyciąga pochopnych wniosków i pragnie zawsze iść naprzód. Chcesz ze mną rozmawiać? Przekonaj mnie do tego. Zainteresuj się tematem. Pokaż, że naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej. Zaskocz mnie czymś błyskotliwym. Dlaczego ja mam Cię przekonywać? Ja nie mam nic do zyskania na tej rozmowie. Ty masz.

PS. I nie chodzi mi wcale o zakup mojej książki, bo ją akurat mogę Ci podesłać za darmo. Jest milion innych sposobów na to, żeby zrozumieć, o czym tu mówię.

Na tym forum jesteśmy równi. Piszemy po to żeby się wspierać, pomagać sobie, wyjaśniać i rozmawiać. Zadałem Ci konkretne pytania. Liczyłem na odpowiedź, ale jej nie dostałem. Wykazałem swoje zainteresowanie. Teraz występujesz z pozycji "guru". Chcesz abym Cię przekonywał do tego żebyś ze mną rozmawiał. Ponadto twierdzisz naiwnie, że nie masz nic do zyskania na rozmowie ze mną. Zawsze deprecjonujesz potencjalnego rozmówcę? Chcesz aby Twoich słów nie nadinterpretować, a z góry zakładasz że moje nie będą wartościowe dla Ciebie.

• hawwa lubi to

#12 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 15:41

Zyskać w sensie radzenia sobie z depresjami. Każda rozmowa może być kształcąca niezależnie od tego, z kim ją prowadzimy. I nie tylko pozwala poznawać kogoś, ale przede wszystkim i samego siebie. Gdybym myślał inaczej, nie byłoby mnie na tym forum :).

#13 grobowicz

grobowicz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 19:27

Zyskać w sensie radzenia sobie z depresjami. Każda rozmowa może być kształcąca niezależnie od tego, z kim ją prowadzimy. I nie tylko pozwala poznawać kogoś, ale przede wszystkim i samego siebie. Gdybym myślał inaczej, nie byłoby mnie na tym forum :).

@szklanka_w_polowie_pusta Zupełna racja z szurią. Nawet jeśli ma coś do powiedzenia, to ubiera to w nieatrakcyjną formę mesjanizmu. On zna sposób, do Niego mamy się zwrócić, udowodnić Mu że jesteśmy godni. Zero konkretów, brak odpowiedzi na pytania, wpisy nakreślone aby udawały tajemniczą pewność siebie i dogłębną znajomość tematu. Rozbawiła mnie kwestia, że rozmawiając z innym człowiekiem przede wszystkim poznaje samego siebie. Narcyz, a szkoda.

• TadeSIW lubi to

#14 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 19:52

No dobrze, to postaw się na chwilę w mojej sytuacji. Piszesz książkę w dużej mierze opartą na rozwiązywaniu problemów z nerwicą i depresją i kiedy to robisz, to ekscytujesz się i myślisz sobie, że fajnie będzie pomóc ludziom, którzy na takie problemy cierpią. A kiedy już ją wypuszczasz, to 99% z tych ludzi albo uznaje cię za oszusta, albo obrzuca błotem. Kiedyś na coś takiego mógłbym zareagować tylko w jeden sposób - pogardą. Dziś trochę inaczej podchodzę do takich spraw, bo znacznie więcej wiem już na temat tego, czym jest rzeczywistość, w której żyję i czego stanowi część. I to jest jedyny powód, dla którego jestem jeszcze na tym forum.

#15 grobowicz

grobowicz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 23:45

No dobrze, to postaw się na chwilę w mojej sytuacji. Piszesz książkę w dużej mierze opartą na rozwiązywaniu problemów z nerwicą i depresją i kiedy to robisz, to ekscytujesz się i myślisz sobie, że fajnie będzie pomóc ludziom, którzy na takie problemy cierpią. A kiedy już ją wypuszczasz, to 99% z tych ludzi albo uznaje cię za oszusta, albo obrzuca błotem. Kiedyś na coś takiego mógłbym zareagować tylko w jeden sposób - pogardą. Dziś trochę inaczej podchodzę do takich spraw, bo znacznie więcej wiem już na temat tego, czym jest rzeczywistość, w której żyję i czego stanowi część. I to jest jedyny powód, dla którego jestem jeszcze na

Znam ekscytację związaną z procesem twórczym. Jeśli napisałeś książkę naukową bądź paranaukową to zapewne opierałeś się na jakichś założeniach. Piszesz tutaj o niej, a jak podkreślam nie podałeś żadnych założeń, ani wniosków. Czy ktokolwiek dokonał recenzji Twojej książki? Nie wiem jakie dane przedstawiłeś w opracowaniu. Piszesz, że ktoś Cię uznał za oszusta, czy obrzucił błotem. Rozumiem, że jest to nieprzyjemna sytuacja i nikomu nie życzyłbym takiego odbioru. Chcesz abym się postawił w Twojej sytuacji? Zerknij na to, co sam pisałeś! Chciałeś żebym ja się postarał, zaskoczył Ciebie czymś błyskotliwym i przekonał Cię do rozmowy ze mną. A teraz sam tłumaczysz się z tego jak odbierałeś niepowodzenia. Jeśli chcesz dzielić się swoją wiedzą to zejdź z piedestału i zrezygnuj z wymagań. Chcesz być autorytetem? Jakoś tę wiedzę pokaż, zarysuj. Dodam tylko, że przeczytałem fragment Twojej książki.

• TadeSIW lubi to

#16 TadeSIW

TadeSIW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Imię:Tadeusz

Napisano 30 listopad 2022 - 10:21

Gdybym myślał inaczej, nie byłoby mnie na tym forum :).

I to jest jedyny powód, dla którego jestem jeszcze na tym forum.

Pokornie błagamy - NIE ODCHODŹ! Cóż my biedne świrusy poczniemy bez Twych para-literackich (...czy tam para-psychologicznych) rozważań, które stanowią dla nas ostatnią brzytwę ratunku, której tonąc się chwytamy!
...ps. Czy para-psycholog ma się tak do psychologa jak para-olimpijczyk do olimpijczyka?  :huh:

• grobowicz lubi to

#17 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6376 postów

Napisano 30 listopad 2022 - 11:24

Wystarczyłoby żebyś napisał kilka słów o swoich doświadczeniach i o czym jest książka, może jakiś przykład osoby której pomogły sposoby opisane przez Ciebie.

Temat jest trudny dla "normalsa", a dla osoby z depresją która zaczyna od poziomu wątpliwości do wszystkiego jest szczególnie trudny.

Myślę, że ten kontakt tutaj z takimi osobami to dobra lekcja dla Ciebie. Spotykasz się z można powiedzieć klasycznym oporem który towarzyszy człowiekowi słyszącemu o czymś "dziwnym".

Fajnie gdybyś napisał coś więcej o oobe, o świadomości, o bogu. Z odwagą mów o tym co wiesz, a Ci do których ma to dotrzeć to dotrze.

Pisanie do osoby z depresją "zaskocz mnie czymś błyskotliwym", a więc pisanie do osoby z presją wewnętrzną (dePRESJA ;) ) pokazuje pewien brak zrozumienia tej choroby, to Ty stoisz w roli mówiącego coś błyskotliwego, aby pobudzić w kimś iskrę ciekawości.

Osobiście życzę powodzenia i niechaj jak najwięcej osób znajduje swoją drogę do wolności od umysłowych klatek choroby, pozdrawiam :)

• grobowicz lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#18 Jakub Gburzyński

Jakub Gburzyński

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 listopad 2022 - 12:38

Wystarczyłoby żebyś napisał kilka słów o swoich doświadczeniach i o czym jest książka, może jakiś przykład osoby której pomogły sposoby opisane przez Ciebie.

Temat jest trudny dla "normalsa", a dla osoby z depresją która zaczyna od poziomu wątpliwości do wszystkiego jest szczególnie trudny.

Myślę, że ten kontakt tutaj z takimi osobami to dobra lekcja dla Ciebie. Spotykasz się z można powiedzieć klasycznym oporem który towarzyszy człowiekowi słyszącemu o czymś "dziwnym".

Fajnie gdybyś napisał coś więcej o oobe, o świadomości, o bogu. Z odwagą mów o tym co wiesz, a Ci do których ma to dotrzeć to dotrze.

Pisanie do osoby z depresją "zaskocz mnie czymś błyskotliwym", a więc pisanie do osoby z presją wewnętrzną (dePRESJA ;) ) pokazuje pewien brak zrozumienia tej choroby, to Ty stoisz w roli mówiącego coś błyskotliwego, aby pobudzić w kimś iskrę ciekawości.

Osobiście życzę powodzenia i niechaj jak najwięcej osób znajduje swoją drogę do wolności od umysłowych klatek choroby, pozdrawiam :)

Myślę, że masz rację we wszystkim, co napisałaś. To jest dla mnie świetna lekcja i uczę się dzięki Wam bardzo wiele. Ale też musicie wiedzieć, że moja książka i w ogóle moja koncepcja rozwiązywania omawianych problemów nie są przeznaczone dla każdego. Ciekawość to jest warunek, który musi być spełniony, żeby zainteresować się tym tematem. Tę cechę posiada ograniczony odsetek ludzi i z założenia tylko dla nich przeznaczony jest mój tekst. Jak na razie, nie wliczając Ciebie, widzą ją tutaj tylko u jednego użytkownika (grobowicz). O tym, dlaczego tak bardzo zwracam na to uwagę, jeszcze sobie może kiedyś pogadamy.

Wracając do poruszonej kilka postów wcześniej kwestii: poznawanie kogokolwiek zawsze jest również poznawaniem samego siebie. Nie uczą tego zapewne na lekcjach katechezy, ale rozwój duchowy przede wszystkim polega na wglądzie w samego siebie. Z prostej przyczyny - jeśli chce się pełną piersią pokochać innych, trzeba najpierw nauczyć się kochać samego siebie. Nie ma tutaj innej drogi. Myślę, że mnóstwo problemów związanych z depresją bierze się właśnie z niewłaściwego stosunku do samego siebie. 

#19 TadeSIW

TadeSIW

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów
  • Imię:Tadeusz

Napisano 30 listopad 2022 - 14:50

...poznawanie kogokolwiek zawsze jest również poznawaniem samego siebie. Nie uczą tego zapewne na lekcjach katechezy, ale rozwój duchowy przede wszystkim polega na wglądzie w samego siebie. Z prostej przyczyny - jeśli chce się pełną piersią pokochać innych, trzeba najpierw nauczyć się kochać samego siebie. Nie ma tutaj innej drogi. Myślę, że mnóstwo problemów związanych z depresją bierze się właśnie z niewłaściwego stosunku do samego siebie. 

Mujborze! Gościu, oczekujesz tutaj czegoś oryginalnego oraz zaskakującego ze strony użytkowników a sam zapodajesz teksty o "pokochaniu samego siebie, wglądzie w samego siebie, rozwoju duchowym" i tym podobnych pierdoletach, że aż wywaliło skalę w forumowym banałometrze!  :D 
W tych swoich dziełach spisanych też tak pitolisz czy jednak można tam znaleźć coś konkretnego?

#20 szklanka_w_polowie_pusta

szklanka_w_polowie_pusta

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano wczoraj, 07:12

Przeczysz sam sobie. Dopiero co dawałeś do zrozumienia, że bez poznania parapsychologii będziemy się mordować z depresją i nerwicą, a teraz twierdzisz, że nie kwestionujesz dorobku psychologii.