Skocz do zawartości


Czy seks leczy depresję?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopada 2022 - 19:01


@14820 mogę spróbować odpowiedzieć na twoje pytanie do moderacji?


Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#42 Gość_newpokemon_*

Gość_newpokemon_*
  • Gość

Napisano 18 listopada 2022 - 19:10

@14820 mogę spróbować odpowiedzieć na twoje pytanie do moderacji?

Jak najbardziej proszę odpowiedz mi  @daleki, bo właśnie do pliku tekstowego wypisuję wszystkie wątki,

które  tu zakładałem, lub odświerzałem w celach terapeutycznych, socjalizacyjnych,

lub w celu rozruszanie forum i jeśli  2* rewitalizowałem i odświerzałem wątek o terapii EMDR,

to właśnie z  myślą o  osobach , którym   przykrości i traumy  nadszarpnęły emocje

i potem zrujnowały poczucie własnej wartości, ale czy któryś z tych  forumowiczów 

z nadszarpniętymi traumą emocjami tam zaglądał? Po co ja tu jestem???

:(  :(  :(  :(  :(  :(  


Użytkownik newpokemon edytował ten post 18 listopada 2022 - 19:15


#43 Mary Jane

Mary Jane

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 254 postów
  • Imię:Maria.
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2022 - 20:16

Na pewno pozwala uwolnić endorfinki oraz dopaminkę, więc z pewnością. Dodatkowo to również aktywność fizyczna, która przy zaburzeniach depresyjnych jest istotna.



#44 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopada 2022 - 20:17

Jak najbardziej proszę odpowiedz mi  @daleki, bo właśnie do pliku tekstowego wypisuję wszystkie wątki,

które  tu zakładałem, lub odświerzałem w celach terapeutycznych, socjalizacyjnych,

lub w celu rozruszanie forum i jeśli  2* rewitalizowałem i odświerzałem wątek o terapii EMDR,

to właśnie z  myślą o  osobach , którym   przykrości i traumy  nadszarpnęły emocje

i potem zrujnowały poczucie własnej wartości, ale czy któryś z tych  forumowiczów 

z nadszarpniętymi traumą emocjami tam zaglądał? Po co ja tu jestem???

:(  :(  :(  :(  :(  :(  

Dla Hawwy, dla Anche, dla mnie i dla jeszcze kilku osób.... o sobie nie zapomnij: lubisz z nami tu być. Większości z nich same  artykuły, wątki nie pomogą, tu trzeba wspólnego wysiłku terapeuty i psychiatry...


Użytkownik daleki edytował ten post 18 listopada 2022 - 20:38

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#45 Mary Jane

Mary Jane

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 254 postów
  • Imię:Maria.
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2022 - 20:19

Ja się nie udzielam z racji braku czasu, choć żałuję, ale podczytuję forum często :).



#46 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopada 2022 - 20:38

Ja się nie udzielam z racji braku czasu, choć żałuję, ale podczytuję forum często :).

Myślę że przydałoby się zdanie kobiety w tym bardzo męskim wątku.


Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#47 Mary Jane

Mary Jane

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 254 postów
  • Imię:Maria.
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2022 - 20:40

To już się wypowiedziałam, więcej do dodania nie mam :).



#48 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopada 2022 - 20:42

To już się wypowiedziałam, więcej do dodania nie mam :).

Bardzo politycznie: i wilk syty i owca i pasterz trzeźwy...


  • Mary Jane lubi to

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#49 Gość_newpokemon_*

Gość_newpokemon_*
  • Gość

Napisano 18 listopada 2022 - 20:47

Dla Hawwy, dla Anche, dla mnie i dla jeszcze kilku osób.... o sobie nie zapomnij: lubisz z nami tu być. Większości z nich same  artykuły, wątki nie pomogą, tu trzeba wspólnego wysiłku terapeuty i psychiatry...

 

Osoby, które na forum lubiłem/ ceniłem: SmacznyKeksik, Teraźniejszy, Oreganok, Dasbotu96 – wszystkie się wypisały… :(



#50 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopada 2022 - 20:56

 

Osoby, które na forum lubiłem/ ceniłem: SmacznyKeksik, Teraźniejszy, Oreganok, Dasbotu96 – wszystkie się wypisały… :(

W moim życiu umarły, czy to powód żebym ja też umarł?


Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#51 Gość_newpokemon_*

Gość_newpokemon_*
  • Gość

Napisano 18 listopada 2022 - 21:06

No właśnie się zastanawiam @daleki Co Ty tutaj robisz?



#52 Mary Jane

Mary Jane

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 254 postów
  • Imię:Maria.
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 listopada 2022 - 21:08

Zostawcie dalekiego, nie usuwajcie go :lol: .



#53 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopada 2022 - 21:12

Zostawcie dalekiego, nie usuwajcie go :lol: .

o jest ktoś kto mnie broni. Dziękuję ci za to.


  • Mary Jane lubi to

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#54 szklanka_w_polowie_pusta

szklanka_w_polowie_pusta

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 216 postów

Napisano 18 listopada 2022 - 21:17

.

Załączone pliki



#55 VvvV

VvvV

    Bywalec

  • Bywalec
  • 949 postów
  • Imię:P.
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopada 2022 - 22:15

 

Osoby, które na forum lubiłem/ ceniłem: SmacznyKeksik, Teraźniejszy, Oreganok, Dasbotu96 – wszystkie się wypisały… :(

Niestety


"Nie wierzę w miłość ani w to że można być szczęśliwym. Gdybym kiedyś uwierzył to musiałbym się powiesić"


#56 Ten_Obcy

Ten_Obcy

    Nowy uczestnik

  • Bywalec
  • 143 postów

Napisano 19 listopada 2022 - 18:12

O EMDR słyszałem w jakiejś audycji radiowej. Ciekawe znalezisko, ale nie o tym. To, że jest to Twoje kolejne wcielenie, to nie żadna tajemnica i chyba sam jakoś specjalnie nie starałeś się tego już wcześniej ukrywać IMHO. Współczuję Ci tych porwań emocjonalnych, bo wiadomo że pod nimi skrywają się poważniejsze problemy, przez które pewnie cierpisz. Nie oczekiwałbym jednak, że forum pozwoli Ci jakoś uśmieżyć to cierpienie, a nawet przeciwnie co chyba nawet widać po frustracji jaka Ci towarzyszy w ostatnim wpisie. Co do wątku, który założyłeś, to gratuluję. Ponad 50 wpisów po 5 dniach - idziesz na rekord. To w jakiś sposób obrazuje też zapotrzebowanie. Co do samego tematu, myślę że seks sam w sobie nie leczy depresji. Za dużo widziałem seksocholików na terapiach. Żeby nie było, że nie jestem złośliwy, to jednym z typowych objawów NPD i BDP jest projekcja : ). 


  • Mary Jane lubi to

#57 szklanka_w_polowie_pusta

szklanka_w_polowie_pusta

    Średniozaawansowany

  • Bywalec
  • 216 postów

Napisano 19 listopada 2022 - 19:25

*uśmierzyć, seksoholików, naucz się pisać @Ten_Obcy.



#58 Gość_newpokemon_*

Gość_newpokemon_*
  • Gość

Napisano 20 listopada 2022 - 10:59

O EMDR słyszałem w jakiejś audycji radiowej. Ciekawe znalezisko, ale nie o tym. To, że jest to Twoje kolejne wcielenie, to nie żadna tajemnica i chyba sam jakoś specjalnie nie starałeś się tego już wcześniej ukrywać IMHO. Współczuję Ci tych porwań emocjonalnych, bo wiadomo że pod nimi skrywają się poważniejsze problemy, przez które pewnie cierpisz. Nie oczekiwałbym jednak, że forum pozwoli Ci jakoś uśmieżyć to cierpienie, a nawet przeciwnie co chyba nawet widać po frustracji jaka Ci towarzyszy w ostatnim wpisie. Co do wątku, który założyłeś, to gratuluję. Ponad 50 wpisów po 5 dniach - idziesz na rekord. To w jakiś sposób obrazuje też zapotrzebowanie. Co do samego tematu, myślę że seks sam w sobie nie leczy depresji. Za dużo widziałem seksocholików na terapiach. Żeby nie było, że nie jestem złośliwy, to jednym z typowych objawów NPD i BDP jest projekcja : ). 

 

@Ten_Obcy. Dziękuję za Twoje mądre, mądre słowa. Trafione w punkt.

Zapomniałem o tym, że jeśli mamy oczekiwania/ założenia i te założenia są błędne

( a zwykle takie właśnie są), to budzi się w nas frustracja/ złość.

Moje oczekiwania wobec forumowiczów były błędne.

 

Zgadzam się z Tobą @Ten_Obcy, że w moim przypadku to forum

bardziej szkodzi niż pomaga jednak mój pobyt tu jako miał swój sens.*

 

Nie chodziło mi o to , by moje wątki biły rekordy komentarzy i wpisów,

tylko by forumowicze skorzystali z okazji i zainteresowali się słowami innych forumowiczów i ich osobami.

Zaowocowałoby to dialogami, nawiązywaniem relacji międzyludzkich itp.

Niestety  forumowe j****e egocentryczne ch**e i c**y

(o to już chyba 5-te ostrzeżenie i multiBan dla mnie za niestosowne słownictwo)

nie robiły tego. Może nie byli na to gotowi?

 

Każdy musi zmieniać się w swoim tempie nawet jeśli zajmie to wiele lat

czy wiele żywotów i nie mnie oceniać,tempo tych zmian czy ich kierunek

i nie mnie  nazywać kogoś j*****m egocentrycznym „narządem miłości”.

 

*Zrozumienie tego zajęło mi 5(?) lat bycia z Wami.


Użytkownik newpokemon edytował ten post 20 listopada 2022 - 11:18


#59 daleki

daleki

    Zadomowiony

  • Bywalec
  • 3 049 postów
  • Imię:Daniel
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano 20 listopada 2022 - 11:28

@14820 ale zrozumiałeś w końcu


  • Anonimo lubi to

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.


#60 Lustrzanka

Lustrzanka

    Nowy uczestnik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Marta

Napisano 04 lipca 2023 - 07:20

Chyba nie leczy, bo powinnam być już zdrowa w takim razie, ale napewno pomaga przetrwać. Przy depresji często nie ma się na nic siły, ani ochoty i czasami do zbliżeń dochodzi nawet jak nie chcę, bo wiem, że to dla mnie dobre i nie chce zaniedbywać też męża. W każdym razie zawsze po, czuję się lepiej. Czasami z powodu samej bliskości, przytulania i dotykania, nie koniecznie z powodu orgazmu, do którego nie zawsze dochodzi z powodu małej wrażliwości tych okolic, kiedy dopada mnie właśnie taki mroczny stan.





Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych