Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cześć wszystkim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 IzaBrry

IzaBrry

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 78 postów
  • Imię:Izabela

Napisano 13 listopad 2022 - 17:28

Witam Was pisze poraz kolejny,chciałam zapytać czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę na temat Tocznia neuropsychiatrycznego. Wiem że to nie do końca jest choroba psychiczna. Kilka lat temu miałam stwierdzone organiczne zaburzenia nastroju. Niedawno trafiłam do szpitala,na oddzial rematologiczny,na karcie mam napisane,że najbardziej prawdopodobny toczen neuropsychiatryczny. Szczerze mam odebrać wyniki,za jakiś tydzień resztę i wtedy się okaże. Ogólnie mnie więcej się orentuje,ale w razie czego chciałam zapytać,czy ktoś z Was się z tym spotkał

#2 Anonimo

Anonimo

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 136 postów
  • Imię:Anonimo

Napisano 13 listopad 2022 - 18:59

Iza , nie mam , ale mam podobnie obecnie konwulsje i motyle , nie na twarzy tylko gleboko w brzuchu inny wyiar nie ten wiatr , Znajdz prosze grupe wsparcia on line , to nie jest cos co mozna wyleczyc lekami uwazaj na skutki uboczne , mam na mysli watrobe i nerki , slyszalem ze dobra zdrowa dieta pomaga lagodzi skutki , naucz sie z tym zyc , oby wyniki byly negatywne ...
  • IzaBrry lubi to

#3 IzaBrry

IzaBrry

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 78 postów

Napisano 13 listopad 2022 - 19:48

Dziękuję mam nadzieję że będzie negatywny. Pocieszeniem jest to że ewentualnie neuropsychiatryczny,a nie układowy. Choć niewielkie pocieszenie,ale zawsze coś. Mam zmiany w mozgu od 2013, wadę serca od urodzenia, i do tego stawy zaczynają boleć. Tylko wiem tyle że w razie czego nie będzie atakował wszystkiego,bo to nie ten rodzaj. Moja mama jak mnie urodziła,miała tocznia układowego,niestety

#4 grobowicz

grobowicz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów
  • Imię:Grobowicz

Napisano 13 listopad 2022 - 21:22

Zdajesz sobie sprawę z tego co w najgorszym wypadku Cię czeka. Ale tym razem to się nie wydarzy! Świadoma i odważna... Do tego masz siłę by szukać, potwierdzać. Podziwiam! Bardzo!

• IzaBrry lubi to

#5 shadowsun

shadowsun

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 238 postów
  • Imię:Agata

Napisano 13 listopad 2022 - 22:26

Dziękuję mam nadzieję że będzie negatywny. Pocieszeniem jest to że ewentualnie neuropsychiatryczny,a nie układowy. Choć niewielkie pocieszenie,ale zawsze coś. Mam zmiany w mozgu od 2013, wadę serca od urodzenia, i do tego stawy zaczynają boleć. Tylko wiem tyle że w razie czego nie będzie atakował wszystkiego,bo to nie ten rodzaj. Moja mama jak mnie urodziła,miała tocznia układowego,niestety

Ale toczeń neuropsychiatryczny jest toczniem układowym....a nazwa taka bo objawy neurologiczne i psychiatryczne. To jest cały czas ten sam toczeń.

Użytkownik shadowsun edytował ten post 13 listopad 2022 - 22:29

• Willow47 i Anonimo lubią to

#6 IzaBrry

IzaBrry

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 78 postów

Napisano 13 listopad 2022 - 23:03

Ale toczeń neuropsychiatryczny jest toczniem układowym....a nazwa taka bo objawy neurologiczne i psychiatryczne. To jest cały czas ten sam toczeń.

zdaję sobie z tego sprawę. Chodziło mi oto że moia mama miała toczen rumieniowaty całego organizmu,szczerzę z dwojga złego to neuropsychiatryczny lepszy
Szczerzę daje mniej objawów,wiem że też dużo. Daje objawy psychiatryczne,neurologiczne,ale medycyna poszła do przodu. Dla mnie lepiej wiedzieć czy to mam czy nie. Choć mam nadzieję,że nie

#7 Anonimo

Anonimo

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 136 postów
  • Imię:Anonimo

Napisano 14 listopad 2022 - 17:52

grobowicz .. Ciekawy z Ciebie koles dziekuje za wiadomosc priv, wiesz mysle ze masz wiele do powiedzenia w temacie , prosze pisz prywatnie jesli bede mogl to odpowiem , nie bierz doslownie do siebie moich slow maja one wiele znaczen i przeslan a w zasadzie tylko jedno i jednego odbiorce na tym forum , wiesz ze pozornie wszystko moze byc zapalnikiem a dawanie po kablach to metafora , Ja z pania ,K, mam tyle wspolnego co z kaszlem pojawia sie i znika nie uzalezniam sie od opio smakowala mi kiedys morfa lecz byl to krutki i niewinny romans , jak juz to moze oddaje sie bardziej milosci do niej i obecnej relacji ,kiedys bylo inaczej bo czasy byly inne, white rock , byla czysta bez domieszek , pamietam to byly stare dobre czasy , teraz dzieciaki pala brown i co im powiesz szukaja doznan i eufori kazdy sezon im sprzyja bo to nowy leVel , byle nie przeciagnac progu i granicy tolerancji , Umiar tak mi sie wydaje tylko jak wyczuc te cienka granice ...

#8 shadowsun

shadowsun

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 238 postów
  • Imię:Agata

Napisano 14 listopad 2022 - 21:19

zdaję sobie z tego sprawę. Chodziło mi oto że moia mama miała toczen rumieniowaty całego organizmu,szczerzę z dwojga złego to neuropsychiatryczny lepszy
Szczerzę daje mniej objawów,wiem że też dużo. Daje objawy psychiatryczne,neurologiczne,ale medycyna poszła do przodu. Dla mnie lepiej wiedzieć czy to mam czy nie. Choć mam nadzieję,że nie

Ale to że na początku daje objawy tylko neuropsychiatryczne nie znaczy, że po czasie nie przejdzie na inne układy też. Oczywiście nie życzę, ale to nie jest żaden wyznacznik przebiegu choroby.

• IzaBrry lubi to

#9 IzaBrry

IzaBrry

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 78 postów

Napisano 20 listopad 2022 - 15:36

Ale to że na początku daje objawy tylko neuropsychiatryczne nie znaczy, że po czasie nie przejdzie na inne układy też. Oczywiście nie życzę, ale to nie jest żaden wyznacznik przebiegu choroby.

zdaję sobie z tego sprawę,ale moje objawy są mega długo,tylko nikt nic nie połączył. Więc mam nadzieję że się na tym skończy. Po za tym czekam jeszcze na wyniki,mam nadzieję że to nie to

#10 IzaBrry

IzaBrry

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 78 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 23:25

Cześć,odebrałam dziś wyniki. Niestety dodatnie