Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wenlafaksyna + Alprazolam nasilenie objawów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Het

Het

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Anna

Napisano 05 listopad 2022 - 12:03

Dostałam 6 tygidni temu Alventa 75mg plus Alprox (max 3 razy dziennie) miał mi pomagać zanim wenla nie zacznie działać.
Nie brałam Alproxu bo starałam się soboe jakos radzić (moje otoczenie twgo wymaga)
W sumie nawet nie wiedziałam co to są te „lęki”
No to teraz już wiem. Po 5-6 tygodniach brania Efecfinu/Alventy pojawiły się obezwładniający lęk w połączeniu z biciem serca, uderzeniami gorąca i trudnościami w złapaniu oddechu. Wzięłam Alprox ale nie odczuwam nagłego spokoju.
Obecnie uciekam do siostry.
Czy to leki? Czy mój stan się pogarsza? Proszę o
Pomoc

#2 newpokemon

newpokemon

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 121 postów
  • Imię:pikachu

Napisano 05 listopad 2022 - 18:40

Ponieważ moje zdanie nt. psychiatrii i preparatów psychiatrycznych ( w tym Wenlafaxyny i Effectinu)

jest  negatywne i sprzeczneze zdaniem moderacji,która usunęłaby post lub

zignorowałaby 100% merytoryki i logiki doszukała się na siłę jakiejś nieścisłości lub niegrzeczności

do których by się doczepiła i za które potem dostałbym kolejne ostrzeżenie/ ban, więc z innej beczki…

Nawet kiedy byłem nafaszerowany preparatami NA lęki czy NA depresję zdarzały mi się

chwile bez lęków i bez depresji…bo miałem bodziec...

ktoś na kim mi zależy.I albo dla dobra psa, który musi zwiedzać osiedle nie tylko ciągle

dookoła bloku i z powrotem,albo dla dobra chorej babci,która potrzebowała [a co Was to obchodzi]

zapominałem o słabościach i pokonywałem depresję czy lęki.

A Ty  forumowiczko @Het  - czy masz w otoczeniu kogoś nad kim opieka byłaby

wystarczająco silną motywacją, by zmobilizować Cię by przełamać swe słabości?

Użytkownik newpokemon edytował ten post 05 listopad 2022 - 19:33

Kiedy piszemy  ręcznie to  małe "t"   jak w słowie   tak)jest niemal nierożnialne od małego "ł" ( jak w słowie  łoś)

A teraz przeczytajcie od tyłu nick   zasłużonego forumowicza t...k i zamiast t na końcu przeczytajcie "ł"

Tak moi mili to wszystko  "kawał"  dowcip, żart , prawda? B) 

#3 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6376 postów

Napisano 05 listopad 2022 - 21:07

Może tak być, a może tak nie być.
Dość późno jak na efekt uboczny, natomiast wenlafaksyna działa aktywizująco i może być tak, że podkręca u Ciebie lęk, osobiście poobserwowalabym przez tydzień. Jak nie minie to do lekarza.
Nie odstawiaj sama z dnia na dzień, a jak już tak miałabyś zrobić to 1-2 dni lepiej nie prowadzić auta, nie brać sobie za dużo aktywności.
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#4 Het

Het

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Anna

Napisano 06 listopad 2022 - 11:22

Ponieważ moje zdanie nt. psychiatrii i preparatów psychiatrycznych ( w tym Wenlafaxyny i Effectinu)
  jest  negatywne i sprzeczneze zdaniem moderacji,która usunęłaby post lub
zignorowałaby 100% merytoryki i logiki doszukała się na siłę jakiejś nieścisłości lub niegrzeczności
do których by się doczepiła i za które potem dostałbym kolejne ostrzeżenie/ ban, więc z innej beczki…

Nawet kiedy byłem nafaszerowany preparatami NA lęki czy NA depresję zdarzały mi się
chwile bez lęków i bez depresji…bo miałem bodziec...
ktoś na kim mi zależy.I albo dla dobra psa, który musi zwiedzać osiedle nie tylko ciągle
dookoła bloku i z powrotem,albo dla dobra chorej babci,która potrzebowała [a co Was to obchodzi]
zapominałem o słabościach i pokonywałem depresję czy lęki.

A Ty  forumowiczko @Het  - czy masz w otoczeniu kogoś nad kim opieka byłaby
wystarczająco silną motywacją, by zmobilizować Cię by przełamać swe słabości?

Mam męża, który jest „panem idelanym” i Generalnie nie mogę pokazywać przed nim słabości i dwie firmy pracowników o których muszę dbać (płacić na czas, być pod telefonem)
A mimo to nie byłam sobie w stanie poradzić. Alventa mi pomogła, dzięki lekom wstałam z łóżka i zaczęłam się regularnie myć :D
  • anche lubi to

#5 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6376 postów

Napisano 06 listopad 2022 - 16:41

Mam męża, który jest „panem idelanym” i Generalnie nie mogę pokazywać przed nim słabości i dwie firmy pracowników o których muszę dbać (płacić na czas, być pod telefonem)
A mimo to nie byłam sobie w stanie poradzić. Alventa mi pomogła, dzięki lekom wstałam z łóżka i zaczęłam się regularnie myć :D

Super sobie poradziłaś. Dobrze słyszeć, że leki pomagają. Z wenlafaksyną bywają chwile przeprawy, ja np nie mogłam po niej spać przez jakiś czas, musiałam przestawić godzinę zażywania (powoli się zmienia i przesuwa co pół godziny/godzinę). Brałam rok. U mnie natomiast była też potrzebna przez kilka miesięcy terapia żebym nie wracała do niezdrowych schematów myślenia i działania.
Powodzenia :)
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)