Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Sposoby na zduszanie popędu seksualnego u mężczyzn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#201 anche

anche

anche

• Moderator
  • 7 266 postów

Napisano 06 czerwca 2024 - 12:23

Nie zmieniam zdania, że ze "ścieżki przegrywa" niezmiernie trudno jest zejść. Wykluczenie społeczne, następnie depresja, schizofrenia i być może samobójstwo.
Nie widzę motywacji ani kompetencji w sobie, aby z tej ścieżki zejść.

Noo na pewno.
Z depresji w ogóle trudno wyjść, z zaburzeń odżywiania. Jak się zacierają granicę pomiędzy tym kim jestem ja a kim jest choroba.
Zmiana schematów i własnej tożsamości to długodystansowa praca i zaczyna się od "chciałbyś trochę bardziej" i zmiany pojedynczych kawałków, kawałek po kawałku.
I to często są chwile które trwają kilka, kilkanaście sekund kiedy można coś zrobić inaczej. Ale one się regularnie pojawiają w postaci zwiększonej energii, nowego pomysłu, lepszego nastroju. Momenty. To są takie impulsy w środku "żeby coś zrobić" jak wtedy kiedy się człowiek zastanawia czy ustąpić komuś miejsca w autobusie, ten rodzaj poczucia. I to są na początku małe rzeczy. Pomysł żeby o coś zapytać, coś sprzątając, gdzieś pójść.
Ze ścieżki się nie schodzi od razu, bo można w rowie wylądować, najpierw się trochę ogląda co dokoła, właśnie poprzez te różne robienia inaczej.
  • Lumina lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#202 abnegat

abnegat

Bywalec

• Bywalec
  • 659 postów

Napisano 06 czerwca 2024 - 15:23

Nie widzę najmniejszych podstaw do tak radykalnego wniosku niemniej jestem z natury otwarta i ciekawska.

Rozwiniesz tę teorię?

Trzeba zadać pytanie czym jest nirwana? koniec bólu i cierpienia, anihilacja świadomości, kiedy jesteś aktywna seksualnie odczuwasz przyjemność w ten sposób oddalasz się od pełnego oświecenia, jedynie przez ból i cierpienie uzyskujesz pełną świadomość egzystencji bo widzisz jak życie jest ciężkie i brutalne, krótko mówiąc im więcej cierpisz tym bliżej jesteś oświecenia aby zakończyć cykl reinkarnacji i przejść do nirwany, jeśli za życia odczuwasz przyjemność to po co tobie anihilacja świadomości skoro czerpiesz radość z życia?

• Tawak lubi to

#203 anche

anche

anche

• Moderator
  • 7 266 postów

Napisano 06 czerwca 2024 - 23:13

Rozumiem, że bliska Ci ścieżka cierpienia. Ile bólu i cierpienia trzeba doświadczyć żeby uzyskać pełnię świadomości egzystencji? Czy jeśli chcemy używać pojęcia "świadomość egzystencji" w kontekście ludzkiego doświadczenia to nie jest to pełnia świadomości egzystencji, a więc egzystencja taka jaką jest- z przyjemnością i z cierpieniem?

"uzyskujesz pełną świadomość egzystencji bo widzisz jak życie jest ciężkie i brutalne"- a to teraz nie widzisz? Ktoś na tym forum nie doświadczył tego, nie poczuł, nie widział?

Nie bardzo rozumiem czym nazywasz "przejściem do nirwany" - co jest w tej nirwanie? Anihiliacja w znaczeniu upragniona pustka, ateistyczna wersja nieba? (tu taki trochę żarcik, pewnie suchy, ale mnie śmieszy :P)

Pójdę na skróty i przytoczę definicję nirwany:

"​Osoba, która osiągnęła stan nirwany, ma być wyzwolona od cierpienia i przyczyn cierpienia (patrz Cztery szlachetne prawdy), ponieważ usunęła niewiedzę, która jest źródłem cierpienia tak, że nie powstają splamienia i odpowiadająca im karma, a po jej śmierci nie dochodzi do kolejnego wcielenia (patrz dwanaście ogniw współzależnego powstawania). "

@abnegat praktykujesz jakieś buddyjskie praktyki, zdobywasz gdzieś wiedzę na ten temat?

Znana jest Ci Szlachetna Ośmioraka Ścieżka?

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#204 abnegat

abnegat

Bywalec

• Bywalec
  • 659 postów

Napisano 12 czerwca 2024 - 20:38

@abnegat praktykujesz jakieś buddyjskie praktyki, zdobywasz gdzieś wiedzę na ten temat?

Znana jest Ci Szlachetna Ośmioraka Ścieżka?

zapoznałem się z pojęciem Szlachetna Ośmioraka Ścieżka, muszę stwierdzić że żyję według tych zasad od dłuższego czasu, ja podobne zasady wypracowałem przez wiele lat życia w depresji czyli w bólu i cierpieniu, mam swoje osobliwe praktyki raczej wiedzę na ten temat zdobywam poprzez medytację i wizje które widzę w swoim umyśle od wielu lat ale nie potrzebuję do tego zdobywać jakiejś specjalnej wiedzy z książek lub internetu, po prostu obserwuję ludzi jak prowadzą się, znam historię świata i wyciągam wnioski dlatego chcę zniknąć a chcieć to móc

Użytkownik abnegat edytował ten post 12 czerwca 2024 - 20:39

• Tawak lubi to

#205 Tawak

Tawak

blackpill

• Bywalec
  • 3 098 postów
  • Imię:Anon

Napisano wczoraj, 17:43

@abnegat
Nie obraź się na mnie, brachu, ale cały czas widzę w Tobie większy potencjał niż we mnie.
Nie chcę, abyś popadał w depresję głębiej z powodu niewykorzystywania swojego potencjału. Widuję sporo wysokich i otyłych chłopaków, którzy swojego znacznego potencjału w pełni nie wykorzystują. Twój potencjał na zdobywanie kobiet prawdopodobnie duży nie jest, ale z pewnością większy od mojego.

#206 abnegat

abnegat

Bywalec

• Bywalec
  • 659 postów

Napisano wczoraj, 19:54

@abnegat
Nie obraź się na mnie, brachu, ale cały czas widzę w Tobie większy potencjał niż we mnie.
Nie chcę, abyś popadał w depresję głębiej z powodu niewykorzystywania swojego potencjału. Widuję sporo wysokich i otyłych chłopaków, którzy swojego znacznego potencjału w pełni nie wykorzystują. Twój potencjał na zdobywanie kobiet prawdopodobnie duży nie jest, ale z pewnością większy od mojego.

To mnie ubawiłeś kolego, cały czas to jednak ty masz większy potencjał ode mnie ponieważ ty masz większe sukcesy na polu zdobywania kobiet ode mnie przecież nawet nie jesteś incelem no może przegrywem ale to twoje subiektywne odczucie, nadal nie rozumiem czemu nie kochasz swojej żony i razem nie imprezujecie? Ja już jestem zmęczony życiem i czekam tylko na śmierć :mellow:

Użytkownik abnegat edytował ten post wczoraj, 19:54