Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak przestać mieć kompleksy związane ze swoim wyglądem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2813 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:20

I jeszcze jedno, z terapeutą o tym nie rozmawiałam,bo mam większe problemy. Jestem też na terapii grupowej, która powiem szczerze, pogarsza mój stan. Ostatnio temat wyglądu wrócił do mnie przez tą terapię, jak posłuchałam jednej dziewczyny, która ma ewidentnie podobne przemyślenia do moich. Aż myślę, żeby z tego zrezygnować, bo jest ciężko póki co..

A mój Partner uważa mnie za bardzo ładną kobietę, co mnie od zawsze bardzo dziwiło. Taki przystojny facet,a mną się zachwyca, kiedy mógłby mieć o wiele lepszą ode mnie. Miłość to jednak dziwne uczucie jak widać..

Dawaj zdjęcie zaraz zobaczymy.

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.

#22 Paolcia87

Paolcia87

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 312 postów
  • Imię:Paulina

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:23

@daleki moja Mama była bardzo samotną osobą, nie wierzyła np. w miłość damsko -męską, czego nigdy nie byłam w stanie pojąć.
@Dasbotu96 a czy na początku terapii grupowej też widziałaś u siebie duże pogorszenie? Ja chodzę na terapię dla osób z zaburzeniami lękowymi i póki co czuję się gorzej niż przed terapią,ale to sam początek.

#23 Dasbotu96

Dasbotu96

Bywalec

• Bywalec
  • 942 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:30

@Paolcia87,no właśnie u mnie było tak, że od początku czułam, że jestem we właściwym miejscu.Nie miałam pojęcia,czym jest terapia.Obawiałam się np.wysmiewania czy czegoś takiego.Okazało się, że się tam odnalazłam.Już pomijam fakt, że terapia to była w moim przypadku konieczność.

#24 Paolcia87

Paolcia87

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 312 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:30

A zdjęcia chyba nigdy nie dam na forum, pisałam o tak chorych i dziwnych rzeczach, że nie chciałabym, żeby ktokolwiek z życia codziennego mnie skojarzył.. ;P

#25 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2813 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:38

@daleki moja Mama była bardzo samotną osobą, nie wierzyła np. w miłość damsko -męską, czego nigdy nie byłam w stanie pojąć.

A może właśnie dlatego traktowała cię nie tak jak powinna? Samotność nie jest wskazana dla ludzi, są stadni z natury. Przenosiła na ciebie swoje lęki, obsesje, swoją złość. Może powinnaś się od tego odciąć?

#26 Paolcia87

Paolcia87

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 312 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:39

@Dasbotu96, a miałaś problem na początku na terapii, żeby się otworzyć? Póki co jestem tylko obserwatorem, nawet już okłamałam tam ludzi, żeby zmienić temat. Tutaj na forum jest mi łatwiej,bo jestem anonimowa,ale na terapii już tego komfortu brak, chociaż tam ludzie też mnie nie znają.

#27 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2813 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:40

A zdjęcia chyba nigdy nie dam na forum, pisałam o tak chorych i dziwnych rzeczach, że nie chciałabym, żeby ktokolwiek z życia codziennego mnie skojarzył.. ;P

Komuś zaufasz i dasz swoja fotkę. Na pw na przykład. Nie dziś nie jutro może nawet nie za miesiąc. Ale dasz. I wtedy spotka cię przykrość: zostaniesz opierniczona. Za to że jesteś bardzo ładna. I że te twoje fobie i lęki nie mają żadnych podstaw.

#28 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 5677 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 21:54

Ja byłam na terapii współuzależnionych, my podpisywaliśmy dokument, że nie możemy wynosić nic co dzieje się na terapii. Okłamywanie to nie najlepsze wyjście. Ja jak nie chciałam o czymś rozmawiać  mówiłam otwarcie. Nie jestem gotowa na taką rozmowę i był spokój. Ty też powonnaś. 

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#29 Paolcia87

Paolcia87

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 312 postów

Napisano 24 lipiec 2022 - 22:08

@hawwa, u mnie na terapii też tak jest, że wszystko tam powiedziane zostaje między uczestnikami. I wiem, że okłamywanie ludzi na terapii jest nienormalne, bo przecież to ma mi pomóc i mam możliwość żeby wszystko powiedzieć co leży na sercu. Chyba nie jestem jeszcze gotowa i tyle.
@daleki już chyba dwie osoby z forum mnie widziały, bo zapomniałam, że na gg mam wrzuconą swoją fotkę. Ale to bez znaczenia, najgorsze jest to, że ja sama siebie nie lubię i wstydzę się jaka jestem. Muszę popracować nad tym, bo takie życie jest trudne.

#30 Tawak

Tawak

blackpill

• Bywalec
  • 2118 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 01:09

Mężczyzna nie może mieć kompleksów z powodu wyglądu. A jeśli je nawet ma z powodu otyłości, to przyczynę kompleksu może bezbolesne, bezoperacyjne usunąć.
Temat jest dla kobiet, bo cielesność i uroda najbardziej determinują ich życie. To są przymioty wrodzone i od kobiet niezależne. Kobieta może mieć sporą nadwagę, a i tak wrodzona uroda sprawi, że będzie ona bardziej atrakcyjna, będzie zdrowiej wyglądać od wysportowanej dziewczyny pozbawionej urody.

Użytkownik Tawak edytował ten post 25 lipiec 2022 - 01:15

#31 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6198 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 11:49

Każdy może mieć kompleksy z powodu wszystkiego co sobie wymyśli. Nieważne czy te powody mają jakąkolwiek podstawę.

Jak przestać mieć kompleksy związane ze swoim wyglądem?

To kwestia wartościowania siebie i całego świata. Jeśli upatruje się w tym konkretne wartości i oczekuje, że dopełnianie jakiegoś standardu- własnego czy społecznego, da jakieś wymierne korzyści w świecie zewnętrznym to raczej trudno się nie biczować i nie doszukiwać. Są ludzie którzy upatrują wartość jedynie w wyglądzie i pieniądzach, jak chce się być jednym z nich to się w tym bagienku siedzi, każdy wybiera swoje. W świecie porównań kompleksy muszą istnieć, są społeczeństwu bardzo potrzebne, napędzają rynek i biznes.

Bardziej niż wygląd osiąganie swoich celów zapewnia pewność siebie, wygląd bez pewności siebie nic nie da.

Osobiście miałam swoją lekcję przewartościowania wśród młodych i pięknych ludzi uznawanych przez ogół społeczny za ludzi sukcesu, gwiazdy. To też był czas gdy aktywny bardziej był taki mój kawałek lubienia bycia podziwianą i w centrum uwagi.

Taki destrukcyjny plac zabaw, ale ładnie wyglądający z zewnątrz. W środku alkohol, narkotyki, telefony, dramaty, pieniądze i fotki na insta.

Tak mnie zastanawia @Paolcia87 czego byś chciała poprzez ten swój wygląd (taki perfekcyjny bez tych kompleksów)?

@daleki masz rację w 100%, tylko, że ja właśnie nie umiem sobie zaakceptować. Uczę się tego obecnie bardzo intensywnie, ale coś mi nie idzie. Może potrzebuję trochę czasu, żeby to osiągnąć, sama już nie wiem... Bynajmniej może przyznam się ile ważę,ale proszę bez komentarzy... Na ten moment mam niecałe 51 kg (wzrost 1,57), ale tak do jakiś 23 lat ważyłam z 43 kg niecałe, więc teraz mogę mieć wrażenie, że jestem gruba. I właśnie kiedy miałam ponad 50 kg , moja własna Mama nazwała mnie pulpetem, bo sama ważyła z 2 kg mniej przy wzroście 3 cm większym ode mnie. Przy Niej może i jestem grubasem, ale wiem, że BMI mam w normie NIBY.. Natomiast Jej cień gdzieś tam w głowie mi siedzi i mając przystojnego, fajnego Mężczyznę, myślę - czy rzeczywiście zasługuję na Niego??? Tym bardziej, że moja Ś.P. Mama nie miała takiego Męża czy Faceta,w którego byłaby tak wypatrzona, jak ja w Swojego?
Mój Partner uważa mnie za ładną kobietę, czego serio nie rozumiem i czasem myślę, że to może miłość aż tak mu namieszała w głowie?

Okrutne słowa tej Twojej mamy, jak mnie wku*** takie gadanie :/

• hawwa i Moniko02 lubią to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#32 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 5677 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 11:55

W nocy gdy nie mogłam ponownie zasnąć to myślałam jaki to ja mogę mieć kompleks, gruba jestem, ale nie czuje się tym zakomplelsiona. Ale dotarło do mnie, że jednak kompeks mam, a jest nim mój brzydki głos...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#33 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6198 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 12:05

A skąd wiesz jaki masz głos ?

Ciekawi mnie to w ogóle, bo nie spotkałam nigdy w życiu nikogo z brzydkim głosem.

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#34 Moniko02

Moniko02

Bywalec

• Bywalec
  • 555 postów
  • Gadu-Gadu:47147715
  • Imię:Monika

Napisano 25 lipiec 2022 - 12:06

Ciekawi mnie to w ogóle, bo nie spotkałam nigdy w życiu nikogo z brzydkim głosem.

No! Każdy ma na swój sposób swój urokliwy ton głosu! Też nikogo nie spotkałam z brzydkim głosem :)

#35 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 5677 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 12:18

A skąd wiesz jaki masz głos ?

Nie mogę siebie słuchać np. na filmikach, które nagrywamy 

#36 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10272 postów
  • Imię:Willow

Napisano 25 lipiec 2022 - 13:46

Dla mnie ułomności cielesne dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza to te, które mam z własnej woli. Np. nadmierne kilogramy, bo nie potrafię się powstrzymać od przejadania. Druga to coś na co nie mam wpływu, typu wady fizyczne, blizny, rozmiar piersi itd.

Jeśli mogę coś z tym zrobić to staram się to zmienić. Np. zrezygnowałam z kupowania czekolady, bo wiem, że jak jest w domu to się nie powstrzymam i zjem. Jak mi się chce słodkiego to zjadam marchewkę albo banana.

Te drugie wady jeśli bardzo przeszkadzają można usunąć u lekarza albo zaakceptować, że są i nie zwracać na nie uwagi. Kiedyś tak jak jedna z użytkowniczek miałam problem z rozmiarem piersi, teraz noszę odpowiednio dobrane biustonosze, mam takie typu minimizery, dobrze trzymają biust, odciążają też kręgosłup i wieczorami nie narzekam na rany na ramionach.

Ale najważniejsze ze wszystkiego to polubić siebie takim jakim się jest. Zaakceptować w całości. Przyznać przed sobą do wad i dać sobie prawo do bycia sobą.

• anche lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#37 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 5677 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 14:12

@Willow47 mam właśnie problem z doborem biustonosza obecnie. U mnie rany robią się pod piersiami.

#38 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10272 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 15:15

@hawwa poszukaj  brafitterki, te dziewczyny genialnie dobierają biustonosze. I przede wszystkim nie denerwuj się zaproponowanym rozmiarem miseczki, bo czasami g czy nawet j to nie takie olbrzymy jak się wydaje, zwłaszcza przy pełnej figurze.

Jedna uwaga, brafitterki dobierają biustonosze dość ciasne w obwodzie i trzeba się do tego przyzwyczaić. Najważniejszy jest nasz komfort i wygoda a także zdrowie.

Dołączona grafika

#39 hawwa

hawwa

• Bywalec
  • 5677 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 15:43

@Willow47 dziękuję za radę. Ostatnio kupiłam pełny biustonosz bez usztywnień. Miska F ale za duża ta miseczka, zbyt mała regulacja ramiączek i też obciera mnie pod biustem.

#40 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10272 postów

Napisano 25 lipiec 2022 - 15:49

@hawwa poszukaj brafitterki, umów się na mierzenie i kup na próbę jeden biustonosz jaki ona zaproponuje. Ponoś kilka dni i sama zobaczysz :)

• anche i hawwa lubią to
Dołączona grafika