Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Hej... jest to trudniejsze niż myślałem.

Depresja Samotność Zrozumienie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aloth

Aloth

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 lipiec 2022 - 14:51

Hej.

Pierwszy raz otwieram się przed kimś innym niż terapeutką, więc z góry przepraszam za chaos, który znajdziecie poniżej.

Zacznę może od tego, że zmagam się z depresją od 2 lat ( wtedy została ona u mnie stwierdzona ) - nie jest to bynajmniej coś co pojawiło się naglę. Rodziło się to we mnie już od czasów gimnazjum, gdzie podwaliny temu dała fobia szkolna.

Chodzę na terapie indywidualną, która pomogła mi dostrzec problemy z którymi się zmagam, jednak jest coś co blokuje mnie przed próbą ich zmian.

Czuje bowiem, że w środku mnie toczy się walka między dwiema odmiennymi osobami.

Pierwszą z nich jest "Optymistyczny JA ", który niemal z dziecinna naiwnością usilnie stara się mnie przekonać, że od jutra będzie lepiej. Tworzy plany jak sprawić bym wyszedł z bagna, w którym obecnie jestem. Sprawia, że faktycznie przez moment wierze, że już za chwilę się przełamię i wyjdę na prostą. I to on odpowiada za to, że dziś piszę ten tekst. Jednak ostatecznie, za każdym razem przegrywa ze swoim silniejszym rywalem…

"Pesymistycznym JA" - Choć bardziej pasuję tutaj słowo dręczyciel, ponieważ tym właśnie jest. Męczy mnie negatywnymi myślami, wyśmiewa za każdą porażkę i ciągle przypomina mi, że jestem do niczego. Sprawia, że boję się próbować nowych rzeczy, bo wiem, że każde potknięcie się będzie dla mnie bolesne. Niszczy wszelkie plany stworzone przez tego drugiego, dając mi do zrozumienia, że jestem żałośny.

Utrudnia także poznanie nowych ludzi, bo przecież jestem bezwartościowy, więc co takiego mogę zaoferować komuś innemu?

I tak żyje - a raczej wegetuje - w takim stanie od paru lat, zmęczony tą wieczną wojną. Nie mogąc poradzić sobie z tym. Ostatnio jednak zaszła pewna zmiana. Po raz pierwszy w swoim życiu zdałem sobie sprawę, że potrzebuje drugie człowieka. Kogoś z kim mógłbym porozmawiać o moich problemach, kogoś kto po prostu mnie zrozumie bez oceniania z góry. Nawet jeżeli będzie to kontakt przez internet - a może właśnie w szczególności taki, bo nie muszę niczego ukrywać.

Dlatego postanowiłem stworzyć konto tutaj, bo gdzie lepiej szukać osoby do rozmów niż w miejscu zrzeszającym ludzi podobnych do mnie?

Wyszło to dłuższe niżbym chciał, ale trudno. Przynajmniej czuję się ciut lepiej wyrzucając to z siebie.

Dzięki za przeczytanie tego i życzę miłego dnia, tudzież wieczoru.

#2 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6198 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 18:09

Cześć,

fajnie, że się podzieliłeś kawałkiem siebie i swojej historii, dzięki. 

Naturalnym jest, że różne mamy kawałki siebie, zdarza się, że są one bardzo niezależne od siebie, trochę jak u Ciebie.

Pełnią zdrowia i rozwoju jest dążenie do integracji ich lub swobodne korzystanie z jakości różnych kawałków.

Super, że chodzisz na terapią, że poznajesz różne aspekty siebie, poprzez wiedzę i świadomość łatwiej jest rozumieć siebie, weryfikować to co podpowiadają te różne postawy.

Osobiście widzę to tak, że jest jeszcze ktoś- ktoś kto słucha tych dwóch osób, ktoś kto wierzy lub nie w te słowa.

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#3 daleki

daleki

Zadomowiony

• Bywalec
  • 2813 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 21 lipiec 2022 - 18:20

Również przeczytałem, ale bez decyzji Ani nic więcej nie napiszę.

Bycie starym głupcem jest proste: wystarczy się zestarzeć.

#4 Paolcia87

Paolcia87

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 312 postów
  • Imię:Paulina

Napisano 22 lipiec 2022 - 09:32

@Aloth, cześć!
Bardzo dobrze, że masz w sobie trochę optymizmu,a obecnie chcesz poznawać nowe osoby. Widać efekty Twojej terapii:)
Walka z fobią i ze swoim pesymizmem jest na pewno bardzo trudna, ale da się to wszystko pokonać. :)