Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ile zarabiacie? czym się zajmujecie?

Ile zarabiacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10107 postów
  • Imię:Willow

Napisano 26 maj 2022 - 11:16

@Inny91 pracuję w branży turystycznej, u ciebie cisza i spokój, żadnego narzekania ;) u mnie dzień bez konfliktu to dzień hmmmmm jak wezmę wolne, służbowy telefon zostawię w biurze a prywatny wyciszę.

• peknietesprzeglo lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#82 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 5317 postów

Napisano 26 maj 2022 - 11:19

@Inny91 ostatnio zaczęłam się interesować kremacją zwłok... I oglądałam filmy na youtube, ale tam nie dostałam idpowiedzi na nurtujące mnie pytanua. A, że wyznałeś co robisz, proszę odpowiedz mi :)

Czy ludzkie szczątki wypalają się w 100% czy zostają kości i się je mieli?
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#83 Inny91

Inny91

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 28 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 26 maj 2022 - 19:58

Zostają kości i trochę popiołu, większość z trumny. Kości stają się po kremacji bardzo kruche, rozpadają się pod swoim ciężarem na mniejsze kawałki. Potem studzenie, i mielenie. No i zostają protezy.
Trochę to jest delikatny temat, szczególnie na tym forum, ktoś mógł się tu znaleźć po traumatycznych przeżyciach. Chętnie poopowiadam, ale nie wiem czy publicznie to dobre miejsce, jak myślisz?

#84 shadowsun

shadowsun

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 75 postów
  • Imię:Agata

Napisano 26 maj 2022 - 21:00

@Inny91 

Czy ludzkie szczątki wypalają się w 100% czy zostają kości i się je mieli?

Przecież to są pytania na które nawet Google zna odpowiedź xD  i z tego co kojarzę w książkach Billa Bassa, autora  i twórcy Trupiej farmy też to było opisane oprócz miliona innych sposobów rozkładu zwłok, w zależności od warunków w jakich się je umieści.

Zostają kości i trochę popiołu, większość z trumny. Kości stają się po kremacji bardzo kruche, rozpadają się pod swoim ciężarem na mniejsze kawałki. Potem studzenie, i mielenie. No i zostają protezy.
Trochę to jest delikatny temat, szczególnie na tym forum, ktoś mógł się tu znaleźć po traumatycznych przeżyciach. Chętnie poopowiadam, ale nie wiem czy publicznie to dobre miejsce, jak myślisz?

Mnie tam ogólnie takie tematy nie ruszają specjalnie, ale nie uważam żeby opisywanie tu szczegółów było dobrym pomysłem. Przejdzcie sobie na pw jak już.

#85 Inny91

Inny91

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 28 postów

Napisano 26 maj 2022 - 23:12

Tak i mi się zdaje. Jak coś to zapraszam.

#86 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 5317 postów

Napisano 27 maj 2022 - 08:07

@Inny91 dzięki tyle mi wystarczy :)

@shadowsun a Ty mądralińska to z tymi xD to możesz sobie ściany obkleić... Ale dzięmi za polecenie książki... O trupiej farmie (nie wiem czy akurat tej) czytałam z kryminału Simona Becett'a. Gdzie antropolodzy się uczą...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#87 peknietesprzeglo

peknietesprzeglo

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 24 postów

Napisano 29 maj 2022 - 14:24

Ja zajmuje się studiowaniem na codzień, a pracować w weekendy nie chcę, bo stracę zasiłki. W dodatku z moimi kwalifikacjami na weekend dostępne są tylko fast foody, a nie chcę znowu zwymiotować do kubła.

Robię więc prawo jazdy na ciężarówki, aby móc wyrwać się z tej próżni weekendowej. W moim mieście jest sporo prac na soboty i niedziele na sama kategorię C, w dodatku międzymiastowych więc nie dość, że mógłbym coś zarobić, to jeszcze cieszyć się pięknymi widokami niezbyt zaludnionego, ale zapełnionego wsiami i cudownymi lasami województwa.

Zacząłem w dodatku rozwijać swoje zainteresowanie z dzieciństwa, czyli koleją. Uzupełniam swoje informacje na temat kolejek wąskotorowych w okolicach, i zamierzam dołączyć do towarzystwa utrzymującego tę kolejkę, i popracować na jej rzecz wolontaryjnie, np. pomoc w utrzymaniu ruchu pociągu, czy prace warsztatowe.

Pisząc to teraz widzę swoje pozytywne strony, ale ataki przygnębienia i braku nadziei nie chcą tego przyjąć i sprowadzają mnie na dno. Obecnie jestem w fazie spokojnej, ale jeszcze 2 godziny temu byłem w agonii.

Wybaczcie, że tak dużo piszę i w sumie powyżej powtarzam niektóre elementy z mojego wątku, ale potrzebuję się wylać i zobaczyć w tej kałuży swoje odbicie, które nie jest takie straszne jak mogłem sobie wmówić.

• fatum lubi to

#88 piter1337

piter1337

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów

Napisano 29 maj 2022 - 14:34

To było akurat zabawne, czarny humor, czym się zajmujesz? pale ludzi  :blink: