Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

czy warto sie mscic?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 5317 postów

Napisano 26 maj 2022 - 18:29

Po co się mścić... Karma wraca...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#22 fatum

fatum

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 73 postów

Napisano 26 maj 2022 - 18:46

Jeszcze gorsza jest nienawiść bez możliwości zemsty, więc z dwojga złego zemsta (ale w jakichś cywilizowanych ramach) wydaje mi się być lepsza, bo może dać ujście, ale najlepiej jednak zostawić złe za sobą i pozbyć się nienawiści, bo ona zatruwa najbardziej nienawidzącego. Sam dwa lata przeżyłem w wielkiej nienawiści i wiem, jak to wykańcza. Err: więcej niż dwa lata, bo obiekty nienawiści się zmieniały, więc uzbiera się pewnie z 10.

@hawwa, ale to właśnie zemsta bywa tą "karmą" :D

Użytkownik fatum edytował ten post 26 maj 2022 - 18:51

#23 adresik

adresik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 152 postów

Napisano 26 maj 2022 - 19:38

I tak, i nie. Jak zawsze wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli zemsta nie kosztuje Cię wiele, to jasne. Jeżeli musisz poświęcić dużo czasu/pieniędzy etc. to imo nie ma sensu.

#24 Kawa Szatana

Kawa Szatana

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 89 postów

Napisano 26 maj 2022 - 20:17

Siebie zapytaj. Co zyskasz, a co stracisz? Załóżmy, że już dokonałeś zemsty na obiekcie swojej złości, jak myślisz, jak byś się wtedy czuł i czy byłbyś zadowolony ze swojego "sukcesu"?

Jestem przekonany, że niezależnie od tego, z jakiego powodu chcesz się mścić, Twoja złość na kogoś również Tobie wyrządzi krzywdę. Być może zaleci trochę patosem, ale moim zdaniem umiejetność wybaczania jest prawdziwą siłą i dowodzi o solidnej wartośći danego człowieka, gdyż złości wystarczy ulec, a poskromienie jej wymaga walki.

"[...] if you made a list of people that you trusted, would you put your name down?
Do you know who you are?
When you look at life and you talk about yours, do you feel proud?
Are you leaving a mark, or scared to make a bad impression so you just go hide in the dark?

Livin' and playin' a part, knowin' regret'll come back up tomorrow" - NF - Only

#25 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 5317 postów

Napisano 27 maj 2022 - 08:00

Jeszcze gorsza jest nienawiść bez możliwości zemsty, więc z dwojga złego zemsta (ale w jakichś cywilizowanych ramach) wydaje mi się być lepsza, bo może dać ujście, ale najlepiej jednak zostawić złe za sobą i pozbyć się nienawiści, bo ona zatruwa najbardziej nienawidzącego. Sam dwa lata przeżyłem w wielkiej nienawiści i wiem, jak to wykańcza. Err: więcej niż dwa lata, bo obiekty nienawiści się zmieniały, więc uzbiera się pewnie z 10.

@hawwa, ale to właśnie zemsta bywa tą "karmą" :D

Ja nigdy nie czuje nienawiści... Nigdy się nie mszczę... Szkoda moich nerwów... Wolę energię przeznaczyć na pozytywne rzeczy...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#26 PiotrWill

PiotrWill

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 67 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 29 maj 2022 - 21:22

Zależy co rozumiesz przez warto. Osoba która mnie skrzywdziła i tak mi zabrała szczęście. Gdyby to ode mnie zależało to bym się w ogóle nie urodził. I gdyby nie to co mam do zrobienia być może już bym to naprawił. Jednak nie spocznę puki ten człowiek też nie pożałuje że się urodził. Jeszcze kilka lat i śmieć zgnije w pierdlu. Ja na tym nic nie zyskam. Ale on straci. Straci swoje doskonałe życie i wszystko co mi odebrał. Może i doprowadzenie do skazania go zniszczy mnie psychicznie jeszcze bardziej, ale mimo wszystko skoczę w tą przepaść ciągnąc go ze sobą. A potem, to zależy co jeszcze zostanie. Jak nic to może naprawię błąd który nazywa się moim urodzeniem. Zobaczymy za kilka lat. 

#27 jan_zbedny

jan_zbedny

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Imię:P.

Napisano 20 czerwiec 2022 - 20:31

nie warto sie mscic... ale pewnie gdyby ktos zrobil mi jakies swinstwo, to bym chcial mu jednak oddac...