Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy raz tutaj by się zapoznać i zapytać..

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sunbeach

Sunbeach

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 styczeń 2022 - 18:48

Cześć wszystkim :) Jestem Tomek i borykam się z depresją już od dobrych 10 lat, może na razie bez wnikania w szczegóły to co najgorsze już dawno za mną, ale moja stwierdzona choroba afektywna dwubiegunowa jest nawracająca mniej więcej co rok/półtora. Objawia się to u mnie silnym uciskiem w żołądku, wręcz paraliżującym uciskiem najgorszym albo po przebudzeniu w nocy albo nad ranem gdy trzeba wstać... Dochodzi do tego delikatny brak apetytu i brak chęci oraz mały lęk przed natłokiem spraw i obowiązków. Czas trwania to od kilku dni do góra 3 tygodni. Postanowiłem założyć tutaj konto (pierwsze takie moje konto na jakimś forum związanym z depresją) by poznać osoby, które zmagają się z czymś podobnym oraz jak sobie pomagają w takich momentach. Może to na razie tyle i byłoby miło gdyby ktoś odpisał ;) Pozdrawiam ciepło i serdecznie!

#2 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 9848 postów
  • Imię:Willow

Napisano 14 styczeń 2022 - 12:09

Witaj! Mam nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie przyjazne miejsce. Chad jest tu dość popularny, wielu się z nim boryka. Nie jesteś sam. 

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#3 Sunbeach

Sunbeach

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 14:43

Witaj! Mam nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie przyjazne miejsce. Chad jest tu dość popularny, wielu się z nim boryka. Nie jesteś sam. 

Hej i dzięki za odpowiedź :) Zakładałem, że będzie ich dużo więcej.. ale może z czasem. A jak u Ciebie ogólnie?

#4 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 9848 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 15:27

Myślę, że odpowiedzi będzie więcej i ludzie podzielą się swoimi doświadczeniami. U mnie ok, dziękuję, mam nadzieję, że te "lepsze dni" potrwają znacznie dłużej.

Dołączona grafika

#5 Sunbeach

Sunbeach

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 18:28

A może jeśli na razie Ty tutaj jesteś to podzielisz się jak to u Ciebie wygląda i w jaki sposób sobie pomagasz? Jeśli chcesz oczywiście..

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 9848 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 20:13

Cudownie jest skasować swojego posta.....grrrrrrr  :angry:

Pomagam sobie odpuszczając. Zostawiam to co nie moje, staram się nie dźwigać cudzych spraw i błędów. Jeśli ktoś nie chce być w moim życiu, trudno. Biorę leki i chodzę na terapię, sporo czytam o depresji, słucham podcastów, oglądam filmiki na YT. 

Akceptuję siebie, nawet jeśli się pomylę nie jest to już koniec świata tylko zwykła ludzka pomyłka. Uczę się jak być dobrą dla siebie i innych. 

Codziennie rano powtarzam sobie, że nowy dzień to nowa szansa. 

Jeśli zdarza mi się wpaść w kocioł emocji wiem już jak sobie pomóc, jak zebrać do kupy. Małymi kroczkami i bardzo powoli podnoszę się z choroby. 

A teraz zapraszam Ciebie do podzielenia się swoją historią :)

• AdAm. i Dasbotu96 lubią to
Dołączona grafika