Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

30 lat na karku i zaczynam od 0. Załamany :(

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 TakiJaki

TakiJaki

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 102 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 grudzień 2021 - 18:20

Witam wszystkich :)

Tak się zastanawiam czy ktoś z was może był, jest w podobnej do mnie sytuacji życiowej i na przysłowiowym zakręcie i jest w podobnym wieku.
W w przyszłym tygodniu idę do nowej pracy i tak jakoś wzięło mnie na rosterki i chęć po prostu wygadania się.
Nie jest to praca marzeń jak to mówią. Zresztą nawet nie wiem jaka to praca marzeń.
Ot kolejna praca na produkcji z tą różnicą że w mniejszym składzie i z produkcją maszyn przemysłowych od podstaw. 
Jedyny plus to słowa kierownika że wszystkiego nauczą i pokażą co i jak(chodzi mi o obsługę maszyn i elektronarzędzi, bo skręcenie mebli w domu to nie to samo).
Z jednej strony w jakiś sposób cieszę się, bo praca blisko domu i na jedną zmianę, a z drugiej strony jestem załamany, bo na start 2500 na rękę po ok. 3 miesiącach 2800 i później kwestia dogadania jak się sprawdzę + dochodzi strach przed oceną innych osób pracujących, bo jestem totalnym laikiem a z tego co widziałem to osoby tam pracujące i chyba młodsze ode mnie ogarniają temat.
Ostatnio pracowałem na produkcji w dużym zakładzie, ale psychicznie nie wyrabiałem po 4 latach i skończyło się ponad rokiem na bezrobociu..........
Czasami mam takie przemyślenia, że gdyby nie błędy które popełniałem/popełniam w życiu, to teraz byłbym w znacznie lepszej sytuacji.
A tak jest mi po prostu wstyd przed samym sobą i rodziną :(

Użytkownik TakiJaki edytował ten post 11 grudzień 2021 - 18:21

#2 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6198 postów

Napisano 11 grudzień 2021 - 21:49

Może by było lepiej, może by było gorzej. Jesteś tu gdzie jesteś i potrzebowałeś do tego takiej drogi. Myśli i gdybania potrafią zjeść każda krzte szczęścia i samozadowolenia.
Myślę, że to wszystko jest także po to aby stać się odpowiedzialnym za swoje życie i uczyć się odwagi do własnych decyzji. I ucz się, jak człowiek ma 20 parę lat to jest dalej dzieciakiem, wchodzisz w prawdziwa dorosłość z nową jakością i tego się trzymaj.
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#3 Nelyssa

Nelyssa

Diamante

• Bywalec
  • 3792 postów
  • Imię:Karolcia :)

Napisano 14 grudzień 2021 - 05:20

@TakiJaki hej :) Przede wszystkim najważniejsze, że podejmujesz jakieś kroki, żeby było lepiej. Starasz się, a to jest bardzo ważne. Rozumiem Twoje obawy, każdy by na Twoim miejscu je miał. Ale ja wierzę w Ciebie mocno, i kibicuję Ci mega :* Bądź dobrej myśli :)

Jakbyś chciał popisać na pw, to pisz śmiało :)
1648728050-U13301.jpg

#4 Gość_Nann_*

Gość_Nann_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2021 - 16:56

@TakiJaki to po prostu nowa praca i rozterki  z nia zwiazane, jest to duza rzecz ale nie zmiana calego zycia, spokojnie. Co do wyplaty, etc. - mysle ze to jest najpewniejsze, co w tym momencie masz w tej kwestii. Odwagi!