Skocz do zawartości

Zdjęcie

Terapia w ośrodku

osrodek krajna sępólno krajeńskie uzależnienie depresja pomoc terapia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 VitalyGrob

VitalyGrob

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Vitaly

Napisano 07 grudzień 2021 - 10:55

Dzień dobry, postanowiłem podzielić się tutaj swoją historią. Przez wiele lat chorowałem na depresję, chodziłęm do wielu psychologów i terapeutów, którzy nie potrafili mi pomóc. Mój stan się pogarszał, aż w końcu osiągnął apogeum. Zacząłem ratować się alkoholem, który oczywiście nie pomógł, wręcz pogorszył sprawę bo doszło do tego, że się uzależniłem. Rodzina wysłała mnie na terapię do Ośrodka Krajna i właśnie tam, stał się cud. Dzięki cudownej opiece, którą otrzymałem na miejscu, cierpliwych, pogodnych ludziach, którzy pomagają z pasją -JA - zacząłem czynić postępy w leczeniu, zarówno jeśli chodzi o uzaleznienie, jak i depresję. Dlatego też, z całego serca polecam Ośrodek Krajna na kaszubach. Można powiedzieć, że uratował mi życie. 

• Unveiled i Randall lubią to

#2 Unveiled

Unveiled

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów
  • Imię:Unveiled

Napisano 07 grudzień 2021 - 12:55

Dzień dobry, postanowiłem podzielić się tutaj swoją historią. Przez wiele lat chorowałem na depresję, chodziłęm do wielu psychologów i terapeutów, którzy nie potrafili mi pomóc. Mój stan się pogarszał, aż w końcu osiągnął apogeum. Zacząłem ratować się alkoholem, który oczywiście nie pomógł, wręcz pogorszył sprawę bo doszło do tego, że się uzależniłem. Rodzina wysłała mnie na terapię do Ośrodka Krajna i właśnie tam, stał się cud. Dzięki cudownej opiece, którą otrzymałem na miejscu, cierpliwych, pogodnych ludziach, którzy pomagają z pasją -JA - zacząłem czynić postępy w leczeniu, zarówno jeśli chodzi o uzaleznienie, jak i depresję. Dlatego też, z całego serca polecam Ośrodek Krajna na kaszubach. Można powiedzieć, że uratował mi życie. 

miło mi to czytać. moja mama pracuje w ośrodkach i prowadzi warsztaty i niekiedy mówi mi to, co może. 

to niesamowite jak ośrodek potrafi pomóc. tyle ludzi wstydzi się ośrodków, a one pomagają człowiekowi się odciąć od jego szarej codzienności i otoczyć się ludźmi, którzy przeżywają stany podobne, gorsze - co podnosi samoocenę, że nie jest tak źle i lepsze - co motywuje.

na pewno nie jest tam łatwo, pewnie jest mnóstwo niewygodnych zasad i poczucie bycia  ograniczanym może powodować pewne poczucie wyalienowania społecznego.

cieszę się, vitaly, że ci lepiej, życzę ci wszystkiego najwspanialszego.

no i miłego samorozwoju! :)

#3 Gość_Nann_*

Gość_Nann_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2021 - 21:44

Generalnie to nie wiem czy to  nie reklama. :P

Ale strona ma jeden z niewielu opisow objawow  zaburzen odzywiania, ktore trafiaja w sedno problemu.Rzadko kiedy poswieca sie uwage objawom innych zaburzen, niz "czysta" anoreksja. Ciekawe.

#4 Unveiled

Unveiled

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 49 postów
  • Imię:Unveiled

Napisano 09 grudzień 2021 - 16:36

Generalnie to nie wiem czy to  nie reklama. :P

Ale strona ma jeden z niewielu opisow objawow  zaburzen odzywiania, ktore trafiaja w sedno problemu.Rzadko kiedy poswieca sie uwage objawom innych zaburzen, niz "czysta" anoreksja. Ciekawe.

też mi to przez myśl przemknęło, bo nie widziałam żadnych szczegółów oprócz nazwy ośrodka :) 

ale nawet jeśli - może ktoś kto potrzebuje, a się boi iść poczyta coś pozytywnego i pójdzie siebie ratować.

niezbyt znam się na temacie anoreksji, ale jako nastolatka trafiłam na stronę "pro ana" przeszukując diety w necie. byłam przerażona tym co piszą.

te dziewczynki chyba miały depresję...

opowiedz więcej, teraz jestem ciekawa!

#5 Randall

Randall

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2021 - 08:34

Vitaly trzymam za Ciebie kciuki i życzę dużo wytrwałości.

Wykorzystam sytuację, bo szukam jakiegoś sprawdzonego ośrodka do walki z depresją. W ostatnim czasie nie radzę sobie już sam z problemami. Moja psycholog mi doradziła, żeby gdzieś wyjechać i tam przejść terapie stacjonarną. Niestety do tego polecanego przez Vitaly'ego ośrodka mam za daleko, bo to Kaszuby. Przewinął mi się gdzieś na forach ośrodek przebudzenie koło wrocławia, czy ma ktoś może jakieś rzetelne opinie na ich temat?  Będę wdzięczny za pomoc

#6 Xolotl45

Xolotl45

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Denis

Napisano 14 styczeń 2022 - 15:48

Cześć, chciałem powiedzieć, że trochę się rozeznałem w temacie wspomnianego wyżej ośrodka, bo sam mam w rodzinie osobę która potrzebuje pomocy. Decyzja o podjęciu leczenia nie jest nigdy łatwa, a wybór bardzo duży. Niemal w każdym województwie są tego rodzaju ośrodki, więc się zaciekawiłem, bo o Krajnej wcześniej nie słyszałem. No, ale nic... mówię. Zadzwonię i dowiem się więcej. Zrobił na mnie dobre wrażenie, pani z którą rozmawiałem była bardzo miła. Powiedziała, że jak ktoś jest niezdecydowany to mają taki program diagnostyczny, że przyjeżdza się na 3 dni, ale bierze udział we wszystkim co tam oferują. Myślę, że to fajna opcja żeby zaproponować komuś, kto nie jest do końca pewien. W każdym razie, bliska mi osoba powiedziała, że chce spróbować i zobaczyć jak tam jest. Zobaczymy co będzie dalej, ale może to już będzie pierwszy krok do tego, żeby zaczęła normalną długookresową terapię? Mam nadzieję.