Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

introwertyk / ekstrawertyk ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 24 listopad 2021 - 14:22

Jest wiele modeli klasyfikacji osobowości, IMO najłatwiejsze będzie określenie się jako introwertyk lub ekstrawertyk.

Jak to jest z Wami? :)

Czujecie się bardziej skierowanymi do wnętrza introwertykami, czy otwartymi na wiele bodźców ekstrawertykami?

Może trudno Wam się zdecydować? A może wolicie inne kryteria do podziału na typy osobowości?

Użytkownik Oreganok edytował ten post 24 listopad 2021 - 15:02

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#2 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 24 listopad 2021 - 15:23

Ja jestem zdecydowanie introwertyczna. A Ty, Oreganok?

• SmacznyKeksik lubi to

#3 Oreganok

Oreganok

Napisano 24 listopad 2021 - 21:25

Uważam się za pogrążonego w mroku głębokiego introwertyka zakładający czasem maskę pozytywnego ekstrawertyka, ale dość o mnie.

Założyłem ten wątek dla Was. By lepiej poznać samych Siebie to właściwie warto od czegoś zacząć, może od tego.

@Zołza  – od zawsze byłaś introwertyczna, czy stałaś się introwertyczką po tym, jak złapałaś fazę depresyjną?

Reszta forumowiczów -jak to jest w Waszym przypadku?

Użytkownik Oreganok edytował ten post 24 listopad 2021 - 21:27

wszystko jest możliwe.

#4 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 25 listopad 2021 - 00:18

Ambiwertyk pozdrawia

• Teraźniejszy lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 25 listopad 2021 - 20:51

Nwm czy to jest istotne, ale np. ja byłam introwertyczką od zawsze.

#6 Zołza

Zołza

Napisano 25 listopad 2021 - 21:03

Uważam się za pogrążonego w mroku głębokiego introwertyka zakładający czasem maskę pozytywnego ekstrawertyka, ale dość o mnie.

Założyłem ten wątek dla Was. By lepiej poznać samych Siebie to właściwie warto od czegoś zacząć, może od tego.

@Zołza  – od zawsze byłaś introwertyczna, czy stałaś się introwertyczką po tym, jak złapałaś fazę depresyjną?

Reszta forumowiczów -jak to jest w Waszym przypadku?

od zawsze. A jak jest z Tobą?

#7 Oreganok

Oreganok

Napisano 26 listopad 2021 - 12:41

Od dzieciństwa wolałem samotność z książką lub komputerem niż zabawy z rówieśnikami, więc urodzony introwertyk, co prowadzi do pytań:

1. czy  jesteśmy w depresji, bo jesteśmy introwertyczni, czy staliśmy się introwertyczni z powodu depresji?

2. Czy są w ogóle na forum jacyś ekstrawertycy?

3. I kto to jest wspomniany przez @Willow47 ambiwertyk?

wszystko jest możliwe.

#8 amino

amino

Napisano 26 listopad 2021 - 13:46

Ja jestem ambiwertykiem z przewagą ekstarwertyka. Ale własnie tak od jakiegoś czasu zaczęłam sie zastanwiac czy przypadkiem ekstra- ,intro- nie wynikają z rodzajów zaburzeń a nie są stricte typami osobowości ? Sama mam cechy obu typów i CHaD i jakoś tak się składa, że zwykle ta intro- część objawia się jak mam dołki a ekstra- jak ma górki. Jakoś odwrotnie to sobie nie przypominma żeby to działało. Znam tez kogoś kogo nowo nabyta jednostka chorobowa zmieniła z intro- w ektra- wertyka w ciągu kilku dni czy tygodni. Także ja się mocno zastanawiam...

• Willow47 lubi to

#9 Zołza

Zołza

Napisano 26 listopad 2021 - 14:28

Od dzieciństwa wolałem samotność z książką lub komputerem niż zabawy z rówieśnikami, więc urodzony introwertyk, co prowadzi do pytań:

1. czy  jesteśmy w depresji, bo jesteśmy introwertyczni, czy staliśmy się introwertyczni z powodu depresji?

2. Czy są w ogóle na forum jacyś ekstrawertycy?

3. I kto to jest wspomniany przez @Willow47 ambiwertyk?

Myślę, że na pierwsze pytanie mogę odpowiedzieć w odniesieniu do siebie. Mój introwertyzm z depresją nie ma nic wspólnego, może trochę poza dzieciństwem, ale nie wiem, czy gdybym dzieciństwo miała inne, to byłabym ekstrawertykiem. Postrzegam mój introwertyzm jako część mojej osobowości, lubię go i akceptuję, choć w życiu wiele mi utrudnił, depresja jest chorobą i niech spier...lalalala.

Użytkownik Zołza edytował ten post 26 listopad 2021 - 14:30

#10 Oreganok

Oreganok

Napisano 26 listopad 2021 - 15:55

Świadomie zrezygnowałem z górnolotnych intelektualnie lub duchowo tematów, by dostosować się do przeciętnej forumowej  i uprościłem temat osobowości

do podziału introwertyk/ ekstrawertyk. Niestety @amino wykazała się myśleniem i teraz trzeba intelektualnie Jej dorównać

@amino IMO Twoje przypuszczenia są trafne. Bazując na modelu osobowości enneagram można być introwertyczną 1 (perfekcjonista)

lub introwertyczną 5(obserwator) ale w ramach procesów integracji i dezintegracji osobowości przejawiać cechy

ekstawertycznego typu 7 (epikurejczyk). https://pasion.com.p...-epikurejczyk-7

Ups. Enneagram to osobny temat rzeka, a odkąd straciliśmy forumowicza @ Bevier   , to nie będzie z kim o enneagramie dyskutować :(

Użytkownik Oreganok edytował ten post 26 listopad 2021 - 15:58

wszystko jest możliwe.

#11 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 26 listopad 2021 - 15:57

,,, ja myślę, że  definitywnie chodzi o ,, typ osobowości  ,,  poprzez test dopasowanie jednoski do społeczeństwa bez etykiety,  który z wiekiem niewątpliwie ulega znacznym zmianom . Ja będąc dzieckiem byłem introwertykiem i nie wobrazalem sobie życia bez ludzi wokół mnie , obecnie podczas depresji zrobiłem test odnośnie typów osobowości i okazało się że jestem gatunkiem mężczyźny na wymarciu  :D , nie dość że jest nas ogólnie jeden procent w skali globalnej to jeszcze z tego owego jednego procenta  80to kobiety . Ale coś w tym jest według zaleceń , mej drugiej połówki powinienem szukać w Norwegii  :lol: u la la .

• Willow47 lubi to

#12 Nann

Nann

Napisano 27 listopad 2021 - 23:04

@Oreganok jak zwykle "naukowo" :P

Mysle, ze nikt nie wierzy juz w "czyste" typy osobowosci. Raczej kwestia tego, do ktorego modelu jest Ci "blizej".