Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy kiedykolwiek czułeś się gorszy z powodu depresji?

#depresja#inne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sterrennacht

Sterrennacht
  • Imię:Nothing

Napisano 18 listopad 2021 - 16:53

Czy kiedykolwiek czuliście się gorsi od innych z powodu depresji? Ja się tak właśnie czuję. Mam takie przeczucie że jestem jakimś inwalidą, bo zwyczajne czynności są dla mnie trudnością. Albo że każdy patrzy na mnie jak na próżniaka bo cały dzień potrafię przeleżeć w łóżku nie mając siły wstać.

#2 Dasbotu96

Dasbotu96
  • Imię:Joanna

Napisano 18 listopad 2021 - 18:29

Ja się tak czułam i przez wiele lat w ogóle myślałam że jestem gorsza od innych i że to tak po prostu jest.
Lekarz wyprostował moje myślenie.Serio!🙂
  • sebastian86 lubi to

#3 K24

K24
  • Imię:bardzo brzydkie

Napisano 19 listopad 2021 - 04:26

Tak oczywiście, bo to kolejna moja niedoskonałość(miałem napisać wada ale się powstrzymałem), ograniczenia, problem. No co tu wiele pisać, każdy wie  w ilu sytuacjach może depresja przeszkadzać. To raczej powodem by stać się narcyzem jest słabym.

Użytkownik K24 edytował ten post 19 listopad 2021 - 04:27

#4 Beatnet

Beatnet
  • Imię:Beata

Napisano 24 listopad 2021 - 00:16

Ja się tak czułam i przez wiele lat w ogóle myślałam że jestem gorsza od innych i że to tak po prostu jest.
Lekarz wyprostował moje myślenie.Serio!

A w jaki sposób wyprostował to myślenie?

#5 Dasbotu96

Dasbotu96

Napisano 24 listopad 2021 - 10:13

Pamiętam że kiedyś w rozmowie z lekarzem wyszło to ode mnie właśnie, że czuję się gorsza.Zapytal, dlaczego,nawet był zdziwiony.Powiedział, że ludzie mają przeróżne problemy ze zdrowiem,np z sercem,z wątrobą,itp.i też chodzą do lekarzy specjalistów.Ja powiedziałam wtedy jak pan może porównywać takie choroby z chorobą psychiczną.
No i on mi dopiero otworzył oczy na to, że nie jestem człowiekiem gorszym od innych.Pracuję,zajmuję się też domem,wychowujemy dwóch synów, robię mnóstwo różnych rzeczy takich jak inni ludzie.Tylko ja mam akurat taką chorobę, dlatego korzystam z pomocy psychiatry.
Myślę że to jego proste tłumaczenie było mi potrzebne w zaakceptowaniu swojej choroby.Bo ja ją wypierałam przez wiele lat.
  • Beatnet lubi to

#6 JaNieWiem

JaNieWiem
  • Imię:Przemysław

Napisano 24 listopad 2021 - 11:43

Ja się bez przerwy tak czuję.

W kontakcie niemal z każdym człowiekiem na mojej drodze. A to dlatego że przespałem pod lodem albo pod kloszem pół mojego życia. Przykład - mając 30 lat dopiero dostałem robotę w korporacji z obcym językiem gdzie jednocześnie są dzieciaki które mają po 22-25 i mają język na poziomie C1 i zarabiają lepiej ode mnie. Mając 5, 7 lat mniej ode mnie. Jedna dziewczyna ma 20 i biegle mówi po francusku bo miała farta w życiu. Porównajcie sobie to ze mną który będąc w liceum chciał iść zrobić prawko, albo choćby głupi kurs na wózek widłowy "na wszelki wypadek" żeby mieć asa w rękawie. Rodzice wytłumaczyli mi to że szkoda czasu, to zbyt niebezpieczne xd

Inny przykład, zacząłem grzebać w motocyklach. No i mam te 30 lat i ledwo umiem przykręcić śrubkę. I nie tyle że ja sie jakos bardzo źle czuję ale widzę te kpiące spojrzenia ludzi, co to za stary chłop co nie umie x zrobić.

Muzyka - mam trzy dychy ok, gram już całkiem dobrze, umiem w miarę przekazać to co bym chciał swoim instrumentem. Ale nie mam szkoły, nie mam podstaw, dochodzę do wszystkiego samemu. Dzieciaki któe mają po 18 lat i kończą 2 stopień SM w wydziale jazzu grają lepiej niz ja będę grał kiedykolwiek. I potem spotykasz się z takimi ludźmi i widzisz jakie masz braki. 

TO naprawdę może być dołujące

#7 Dasbotu96

Dasbotu96

Napisano 24 listopad 2021 - 12:52

JaNieWiem myślę że porównywanie siebie z innymi ludźmi nie pomaga.Nieraz jak mam tzw."obniżenie nastroju" to zaczynam się nad sobą użalać i zaczyna się wyliczanka :bo moje koleżanki to się umiały w życiu ustawić, nie to co ja,nic nie osiągnęłam.A bo nie wiadomo jak bym nie zmieniła stylu ubierania to i tak będę szarą myszką.A bo nie jestem przedsiebiorcza.Nie jestem konsekwentna.Odkładam zadania na później.
Gotuję tak sobie.I mam drewniane ręce psuję dużo rzeczy.
Ale jak jest "normalnie",to w ogóle nie myślę w ten sposób.Teraz np.jestem z rodziną na kwarantannie.Czytam,gram z chłopakami, trochę postękam jak mnie coś zaboli, obejrzę film, zrobię zupę.
Cały poprzedni tydzień gdzieś jeździłam a teraz nawet na spacer nie pójdę.Ale cóż.

#8 Nann

Nann

Napisano 27 listopad 2021 - 00:03

Tak. I czasem jeszcze to wraca. Ja jednak sporo zalatwiam dzialaniem, to dzialanie jest na skale  tego jak sie czuje. Ciezko mi to od razu docenic i ocenic, ale z biegiem czasu zaczynam to zauwazac, jak zawalczylam.

#9 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 27 listopad 2021 - 20:38

@Nann ,, ja myślęże wszystko wymaga czasu i przemyślenia jak i profesjonalnego prowadzenia mam na myśli sponsorkę bezustanna rehabilitacja . Rozmowy o wszystkim i o niczym , wiesz ,,  mądre sugestie,, czynią cuda niby to takie proste a jednak ten kontakt i szczera rozmowa to tak wiele a niby nic .  :rolleyes: 

#10 Nann

Nann

Napisano 27 listopad 2021 - 22:46

@Teraźniejszy a ja sie ciagle zastanawiam kim jestes.. 

Ale  fakt, banalne rzeczy najbardziej nas dotycza.

#11 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 29 listopad 2021 - 16:32

@Nann,,, jestem człowiekiem i wszysko co ludzkie , tzn obyczaje i tradycje iest mi obce  :D czuje się dobrze będąc gościem na tej ziemi , nie zależnym od nikogo a to naprawdę fajne uczucie .  :rolleyes: 

#12 Marek123

Marek123
  • Gadu-Gadu:10566169
  • Imię:Marek

Napisano wczoraj, 08:32

Z powodu depresji nie, chociaż nie mówię wielu osobom o tym, że biorę leki. Ale gorszy się czułem często, teraz też bywają te złe dni, ale nie codziennie, taki plus leków. Problemów nie rozwiążą ale chociaż trochę stępiają te złe uczucia.