Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyglądały u was początki manii?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 05 listopad 2021 - 11:45

Do Pana  @Teraźniejszy i do Pani @anche :

"Istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło - IGNOROWANIE WIEDZY".

- Sokrates

Słyszałem, że wyznawcy  ideologii zła nie są ofiarami tylko wspólnikami :(

Użytkownik Oreganok edytował ten post 05 listopad 2021 - 11:51

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#22 Oreganok

Oreganok

Napisano 05 listopad 2021 - 16:11

Na priv, bo na forum nie tępię wierzących, którzy nie mają świadomości dość rozbudowanej

by odciąć się od chrześcijaństwa. - szanuję to, że nie są gotowi jeszcze.

Wydawało mi się, że jakąś tam większą niż przeciętna forumowa wiadomość Pan posiada – stąd priv.
Skoro jednak upublicznia Pan priv łamiąc zasady netykiety… przeceniłem Pana – zdarza się.

BTW: Może Pan pamięta, jak  z Biblii Jahwe nakazał by Jozue po zdobyciu miasta Jerycho wymordował wszystkich mężczyzn, kobiety , dzieci i zwierzęta.

(co mu kurcze zawiniły zwierzęta???)
Czy tak zachowuje się dobry Bóg, czy wcielenie zła mściwy i okrutny  szatan?

No ale jak ktoś nie ogarnia netykiety, to trudno , by ogarnął odróżnienie Boga od szatana...

p.s.

proszę moderację, by za upublicznienie priv/ złamanie netykiety dała Panu Teraźniejszemu ostrzeżenie.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 05 listopad 2021 - 23:39

wszystko jest możliwe.

#23 Oreganok

Oreganok

Napisano 05 listopad 2021 - 23:32

@Oreganok  priv ... ,Wydawało mi się, że jak Pan @Teraźniejszy ogarnia trwający 4 lata przekręt jakim jest plandemia, to ogarnie też trwający 2 tysiące lat przekręt jakim jest chrześcijaństwo ( i biblia) ? ,,,  Mam prośbę do ciebie  , nie sprowadzaj prostej dyskusji na,, priv,, i nie staraj się wyolbrzymiać swych insynuacji bo i po co ? to doprawdy zabawne .

Jeśli uważasz chrześcijaństwo za przekręt twoja sprawa , ja nie osądzam ciebie i twoich filozoficznych wierzeń , twoja sprawa przyjacielu  :D pozdrawiam .

„Na głupotę nie zawsze pomaga mądrość. Na głupotę często pomaga głupota.“ —  Edward Stachura taki Polski   :P sokrates .

A tak wygląda cytat - dowód na zlłamanie netykiety.

wszystko jest możliwe.

#24 Oreganok

Oreganok

Napisano 06 listopad 2021 - 20:02

Czyli YHWH był tak poruszony tym, że w Jerycho gwałcone były dzieci i zwierzęta, że nakazał by wymordowano je na równi z ich gwałcicielami… Serio??? Gdzie tu logika?

Chyba, że przestaniemy używać logiki XXI wieku i spróbujemy funkcjonować na brutalnych  schematach, które byłyby zrozumiałe

dla naszych  brutalnych  prrymitywnych przodków - wtedy faktycznie brutalna przemoc na dużą skalę

była jedynym sposobem, by nasi przodkowie wykazali chęć poprawy. Wtedy miałbyś  rację, Niestety nie potrafię myśleć kategoriami sprzed 5 tysięcy lat :)

Użytkownik Oreganok edytował ten post 06 listopad 2021 - 20:31

wszystko jest możliwe.

#25 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 09 listopad 2021 - 19:18

JPRLD, @Oreganok, @Teraźniejszy, ale żeście polecieli z offtopem...

Użytkownik Zołza edytował ten post 09 listopad 2021 - 19:19

#26 anche

anche

Napisano 09 listopad 2021 - 20:06

@Teraźniejszy@Oreganok jak chcecie kontynouwac wątek religjny to przeniosę wasze posty do odpowiedniego tematu :)
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#27 Oreganok

Oreganok

Napisano 09 listopad 2021 - 22:35

Nie chcę kontynuować, ponieważ spory religujne bywają raniące.

wszystko jest możliwe.

#28 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 10 listopad 2021 - 11:45

@{Zołza}  ,, oczyściłem wątek z moich wpisów aby sprawiać ci przyjemność  , ale nie pomyśl sobie proszę , że próbuję cię podrywać .  ;) 

@anche ,, nie dziękuję ,  to nie jest wątek religijny , jedynie odpieranie ataku i prowokacji ze strony Oreganok .  ^_^ 

Użytkownik anche edytował ten post 13 listopad 2021 - 23:36
Wątek edytowany, próba kontynuacja offtopa

#29 Lancaster

Lancaster
  • Imię:Lancaster

Napisano 28 listopad 2021 - 02:15

Nie wiem, czy ten wątek już umarł, czy ktoś to teraz czyta. Mi pierwsze łagodne symptomy manii pojawiły się mniej więcej w okresie liceum, wtedy miałem łagodne epizody depresji przeplatane mniej więcej tygodniem dobrego nastroju, raz nawet tak dobrego, że chciałem pożyczyć pieniądze na laser tag arenę. Moja historia chadu jest długa i opisana w innym wątku. Chciałem się, tylko odnieść do "trucia pacjentów lekami". W niektórych przypadkach jest to konieczne, tak jak u mnie. Ale muszą to być odpowiednie leki i odpowiednia diagnoza.  Tak samo jak cukrzycy nie leczy się przeciwnowotworową chemią tak samo chadu nie powinno się leczyć jak ciężkiej schizofrenii. Powoduje to tylko spadek zaufania pacjenta do psychiatrów i psychiatrii i prowadzi do nieodpowiedzialnego zachowania. Mówię to na swoim przykładzie u innych osób może być inaczej. Dlaczego leki przeciwdepresyjne są potrzebne? Ponieważ u pacjentów z depresją nastrój jest tak drastycznie niski, że odechciewa się im żyć, czasem są samobójstwa i pojawia się stagnacja. Leki przeciwdepresyjne temu przeciwdziałają przywracając pacjentów do społeczeństwa. Do autora możliwe, że nie masz chadu, żebyś miał chad musiałbyś mieć symptomy chadu, a samo uśmiechanie się bez powodu to jeszcze za mało. Zgadzam się, że należy się leczyć za w czasu i gratuluję autorowi samoświadomości, bo jest ona ważna, gdy człowiek choruje. 

#30 Unveiled

Unveiled
  • Imię:Unveiled

Napisano dziś, 20:56

Dlaczego leki przeciwdepresyjne są potrzebne? Ponieważ u pacjentów z depresją nastrój jest tak drastycznie niski, że odechciewa się im żyć, czasem są samobójstwa i pojawia się stagnacja. Leki przeciwdepresyjne temu przeciwdziałają przywracając pacjentów do społeczeństwa.

zgadzam się z powyższym. nigdy nie znosiłam brać nawet zwykłej aspiryny, wolałam żeby minęło. tak samo było kiedy udałam się do psychiatry - z góry powiedziałam, że nie chcę leków ani zwolnień żadnych. jednak nie mam w zwyczaju myśleć, że pozjadałam rozumy i jak tylko otrzymałam lek, po prostu go wykupiłam. dam znać czy działa, to dopiero drugi dzień.

cóż, nie sądziłam, że do tego dojdzie. jestem taką radosną osobą. żywą. zbyt żywą, nerwowo ruszam palcami całymi dniami (zabawny rym :])