Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyglądały u was początki manii?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tapicer

Tapicer
  • Imię:Paweł

Napisano 28 październik 2021 - 18:44

Mam depresję, ale boję się, że mogę mieć dwubiegónówkę, zauważyłem u siebie, że czasem w różnych sytuacjach podczas rozmowy z kimś włącza mi się uśmiechanie które ciężko mi pohamować. Ojciec ma depresję a mam ma dwubiegónówkę i schizofrenię i jest 75 procent, że mógłbym mieć chad.

#2 anche

anche

Napisano 28 październik 2021 - 19:12

Czym jest to uśmiechanie dla Ciebie?
Mania to raczej szybko, jeden dzień czasem kila stan pobudzenia psychoruchowego i potem już działa swoje. Łagodniejszym stanem od manii jest hipomania. Osoby w manii raczej rzadko ją dostrzegają i raczej nie postrzegają jej negatywnie. Ku dostrzeganiu negatywnych jej aspektów skłaniają ich zazwyczaj dopiero skutki poczynań w jej trakcie.
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#3 Tapicer

Tapicer

Napisano 28 październik 2021 - 20:12

Tak, zgadza się to co napisałaś.
Nie wiem po co się tak uśmiecham, lub jak jest jakaś śmieszna sytuacja to reaguję bardziej niż było by to wpułmierne do danej sytuacji.
Przeczytałem również gdzieś, że chad może się rozwijać nawet kilka lat i że podczas leczenia epizodu depresji, może się okazać, że to jednak chad.

#4 anche

anche

Napisano 29 październik 2021 - 12:36

Wspaniałe, że masz taką uważność na siebie.

Ja np. dużo się uśmiecham i śmieje przeważnie głośniej niż wypada, taką mam naturę. Czasem jest mi trochę głupio, że tak jest, ale doceniają to moi bliscy, że wnoszę radość w ich codzienność. Warto doceniać swoją indywidualność i wybaczać sobie jeśli te chwile zdarza się, że wprowadzą w dyskomfort kogoś czy nas samych. Jeśli nie są to chwile, gdy jest to zupełnie nie na miejscu, bo ktoś przeżywa coś przykrego czy tragicznego to pozytywne usposobienie może stać się bardzo ważną, dobrą cechą :)
  • Nann, Teraźniejszy i Unveiled lubią to

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#5 Tapicer

Tapicer

Napisano 29 październik 2021 - 13:07

Dziękuję, za dobre i szczere słowa.

#6 amino

amino

Napisano 29 październik 2021 - 13:55

Nie wiem po co się tak uśmiecham, lub jak jest jakaś śmieszna sytuacja to reaguję bardziej niż było by to wpułmierne do danej sytuacji.

Tak mi sie skojarzyło, ze czasem ludzki organizm tak odreagowuje długotrwały stres lub sytuacjie, w kórych przez dłuższy czas nie mógł "być sobą" musiał trzymać się jakichś wytycznych, konwenansów, które go uwierają. Wtedy w sytuacjach luźniejszych zdarzają się właśnie takie niewspółmierne do okoliczności przesadzone reakcje. Taka forma rozładowania trochę. Może to cię dopadło ? Bo na manię/hipomanię to się trochę więcej czynników składa i charakterystycznych dla tych stanów symptomów, których nie wymieniłeś, więc raczej bym się tu CHADU nie doszukiwała.

#7 Tapicer

Tapicer

Napisano 29 październik 2021 - 14:25

Dziękuję Ci, ma to jak najbardziej sens, to też mnie uspokoiło.
Cieszę się, że są tu osoby które i mnie wesprą.

#8 Gość_splatterfest_*

Gość_splatterfest_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2021 - 14:44

nieczytanie pierdol w necie i odpuszczenie samodiagnozowania sie tez pomaga

#9 Tapicer

Tapicer

Napisano 29 październik 2021 - 14:56

Tak, nie czytanie pierdół jakie ty wypisujesz, na pewno pomaga.
Tak najlepiej to nie przejmować się żadnymi pierwszymi objawami i pozwolić chorobie się rozwinąć.
To forum jest po to żeby sobie nawzajem mentalnie pomagać, więc jeśli nie masz nic w tym kierunku do powiedzenia to proszę o nie udzielanie się.
  • Lancaster i Nann lubią to

#10 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 29 październik 2021 - 15:11

Ponieważ psychiatria nie jest nauką opartą na solidnych dowodach, tylko socjologicznej nowomowie*
bezmózgie szkodniki zwane psychiatrami subiektywnie inerpretując słówa pacjenta ferują często fałszywe diagnozy
i tak np. osobom z borderline przylepiają chad, albo chad’owcom przylepiają borderline,
albo w ogóle mylą się po całości, określając zdrowych symulatnów- udawaczy chizofrenikami i schizofreników zdowymi udawaczami co wykazał eksperyment Rosenhana:
https://pl.wikipedia...yment_Rosenhana
dlatego bardzo  proszę @Tapicer  nie przejmuj się aż tak bardzo diagnozami, które wystawi Ci psychiatra, lub , które Sam Sobie postawisz. To tylko socjologiczna nowomowa.

Użytkownik anche edytował ten post 29 październik 2021 - 21:32
Usunięto dywagacje i subiektywne założenia w kierunku moderacji forum

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#11 Tapicer

Tapicer

Napisano 29 październik 2021 - 16:49

Ja nie przejmóję się tym jak dane zaburzenie się nazywa, bo to jest sprawa umowna.
Ja przejmuję się swoim zdrowiem i życiem. Żeby móc pokonać przeciwnika trzeba go poznać, jak działa kiedy atakuje, jakie są jego słabe strony.
I wiedzieć z kim się walczy, jeśli wcześniej zacznie się walkę, są większe szanse na wygraną. Gdyby wiedział wcześniej, że moje załamanie nerwowe zamieni się w ciężką depresję odrazu poszedł bym po pomoc.
To, że jest dużo błędnych diagnoz na odczepnego, to się zgodzę, mało komu chce się doszukiwać prawdziwych przyczyn problemów.
Zastanawia mnie jednak ile osób leczących się psychiatrycznie zdrowieje lub żyje na tabletkach będąc w remisji?
A ile osób "leczących" się antypsychiatrycznie zdrowieje?
  • anche, Lancaster i Nann lubią to

#12 anche

anche

Napisano 29 październik 2021 - 21:47

Cześć postów usunięta, prosiłabym do zastosowania się do prośby Tapicer, czyli jeśli ktoś nie ma nic do wniesienia, a jedynie tworzy hipotezy na temat cudzego życia to, aby zachować je dla siebie :)

+ Na wulgaryzmy nie będzie tu nigdy miejsca.
  • Nann i Teraźniejszy lubią to

#13 Nann

Nann

Napisano 31 październik 2021 - 23:09

Ja rowniez mam takie reakcje,wiesz. Ja sie w ogole prawie non stop smieje, niektorym to przeszkadza ale no trudno, tak juz mam. 

#14 Tapicer

Tapicer

Napisano 01 listopad 2021 - 08:08

Czyli masz tak w trakcie pełnej remisji

#15 Nann

Nann

Napisano 01 listopad 2021 - 09:28

@Tapicer i w remisji i w zaburzeniach, zreszta u mnie to juz dawno nie ma mowy o remisji. Skupilam sie chyba w tym momencie na walce z alkoholizmem i innymi nalogami, ale cos sobie "zostawilam", wsyzstkiego nie jestem w stanie. Umowmy sie, ze normalizuje.

#16 Oreganok

Oreganok

Napisano 01 listopad 2021 - 12:07

A ja nie jestem chadowcem od urodzenia w manii, tylko złem wcielonym, ale pssst to tajemnica. ;)

wszystko jest możliwe.

#17 Tapicer

Tapicer

Napisano 01 listopad 2021 - 13:57

Co do uzależnień, to ja też mam, szczęście w nieszczęściu, że behawioralne, uzależnienia behawioralne powodują mniejsze zmiany w biochemii mózgu.

#18 Oreganok

Oreganok

Napisano 01 listopad 2021 - 18:52

@Teraźniejszy   – akurat u Ciebie nie spodziewałem się wpisu: "mania jest wyleczalna poprzez dożywotnie zatruwanie organizmu „lekami przeciwpsychotycznymi."

Albo usuwamy przyczynę manii i trwale wyleczamy pacjenta, albo jesteśmy draniami, którzy zamiast raz a dobrze wyleczyć przyczyny

manipulują pacjentem, by mu wmówić, że leczeniem manii jest dożywotnie codzienne zatruwanie mózgu toksynami.

Jak znasz historię psychiatrii to wiesz, że na początku wariatów wrzucano do lodowatej wody i gdy wariat dygotał z wychłodzenia i walczył o życie,

to mijał mu nastrój na lęki, depresje czy zwidy. Po latach złoczyńcy zwani psychiatrami zamienili lodowaty basen na trucizny chemiczne,

lecz zasada działania jest wciąż ta sama: Gdy zatruwany neurotoksynami mózg pacjenta walczy życie,

wtedy mija nastrój na lęki, depresje czy zwidy. Wydawało mi się, że dla Ciebie, jako Osoby Świadomej jest to oczywiste.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 01 listopad 2021 - 18:54

wszystko jest możliwe.

#19 Tapicer

Tapicer

Napisano 03 listopad 2021 - 10:44

Rozumię, że masz to na sobie wypróbowane.

#20 anche

anche

Napisano 03 listopad 2021 - 17:55

Żadna skrajność nie jest dobra, leki ani nie są wybawieniem od wszystkiego, ani nie są trucizna-pulapka na całe życie.
Niezależnie od tego co sobie będziemy sądzić na ten temat to często jest to jedyny sposób, aby w ogóle moc podjąć jakąkolwiek inna formę wsparcia, pomocy, terapii zwłaszcza w przypadku zaburzeń jak chad czy schizofrenia.
  • Tapicer lubi to