Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy kiedyś psycholog powiedział wam aby dbać i kontrolować stan zdrowia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tapicer

Tapicer
  • Imię:Paweł

Napisano 13 październik 2021 - 16:49

Tak jak w temacie, zastanawia mnie czy są tacy psychiatrzy lub psychoterapeuci co powiedzieli wam, aby zdrowo się odżywiać, uprawiać sport w miarę możliwość, stosować techniki uwalniania emocji, pracować na ruminacjami, aby dbać o siebie o ciało a dusza się odwdzięczy.
Bo moi jak do tej pory to tylko przekonywali mnie o tabletkach.

#2 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 13 październik 2021 - 17:55

Tak jak w temacie, zastanawia mnie czy są tacy psychiatrzy lub psychoterapeuci co powiedzieli wam, aby zdrowo się odżywiać, uprawiać sport w miarę możliwość, stosować techniki uwalniania emocji, pracować na ruminacjami, aby dbać o siebie o ciało a dusza się odwdzięczy.
Bo moi jak do tej pory to tylko przekonywali mnie o tabletkach.

Na terapię nie chodzę, ale moja psychiatra pochwaliła suplementację witaminami.

#3 Tapicer

Tapicer

Napisano 13 październik 2021 - 19:10

Tak, bo to jest nieświadome przekonywanie do tabletek.
Ja raz swojej psychoterapeuty zapytałem się, jakie są sposoby uwalniania emocji i powiedziała, że psychoterapia i medytacja, o której wiedziała , że ją ćwiczę a o niczym innym nie wspomniała.

#4 Leśnik

Leśnik
  • Imię:Gucio

Napisano 13 październik 2021 - 21:43

A czy psycholog jest od mówienia jak dbać o zdrowie?

Z założenia moją oni swoją wąską specjalizację... nie są przecież dietetykami, lekarzami, trenerami, przewodnikami duchowymi... czy kogo tam potrzebujemy, by się wiedzieć jak żyć :) 

#5 Tapicer

Tapicer

Napisano 14 październik 2021 - 06:38

To się zgadza, każdy ma swoją specjalizację. Lecz do koga mam iść z ruminacjami, a czy chociaż raz ktoś zaproponował aby skorzystać z usług psychodietetyka. Wczoraj zapytałem się swojej jakie są techniki uwalniania emocji i zaczęła wymieniać, ale gdy wcześniej się zapytałem, przed wizytą u psychiatry to nic nie mówiła, wczoraj zaczęła wymianiać i zapytałem się dlaczego dopiero teraz mi o tym mówi, a ona że dopiero teraz pytam

#6 Nann

Nann

Napisano 14 październik 2021 - 09:07

Mi nie, ale dla moich dzieci z diagnozami juz tak. Bylo o sporcie i spozywaniu cukru.

#7 Tapicer

Tapicer

Napisano 14 październik 2021 - 19:09

No to to się chwali .

#8 anche

anche

Napisano 14 październik 2021 - 19:25

Pracowałam sporo nad tym na terapii, uczyłam dbać o siebie

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)