Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co złego usłyszeliście od psychologa czego nie da się odusłyszeć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6565 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 11:20

Co myślicie o takim psychologu;?
Na pierwszym spotkaniu terapeutka wysłała mnie do psychiatry ale termin był za 3 miesiące. Po tym czasie gdy termin się zbliżał psycholog stwierdziła, ze już nie potrzebuje, więc nie poszłam.
Skończyło się to tak, ze przestałam wychodzić z domu (również na terapie) i po 6 miesiącach trafiłam do psychiatry z głęboką depresją.
Biorę leki wiec jest nieznaczna poprawa ale wróciłabym do terapii i zastanawiam się czy iść do tego samego terapeuty?
Jak psycholog mógł się nie zorientować, ze jestem w takim złym stanie?

Zasada jest prosta, jak nie masz zaufania czy pewności do swojego terapeuty to najlepiej mu to powiedzieć, jeśli nie rozwiejecie tych wątpliwości to sam psychoterapeuta powinien zaproponować zmianę.
Jak nie proponuje, a dalej nasz wątpliwości to wypada uprzedzić, że to ostatnia wizyta.

Terapia to też dobre pole do ćwiczenia sytuacji trudnych dlatego tym bardziej naprawdę warto wziąć sobie to dla siebie.
  • Werciak lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#42 Het

Het

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Anna

Napisano 28 listopad 2022 - 21:40

Nie nie, właśnie zupełnie nie na NFZ.
Kurczę współczuje Ci. Jak się zachowujesz w takiej sytuacji? Ja chyba nie miałabym odwagi powedziec ze „nie, nie jestem pogodniejsza”

#43 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6565 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 22:26

Wtrącę się z własną historią. Miałam super psychiatrę, jednego z najlepszych w regionie, ordynatora szpitala i był po prostu świetny jako lekarz i kiedyś przyszłam do niego w jednym z najgorszych momentów to też mi powiedział, że wyglądam lepiej i pogodniej.

Wymrukałam, że no nie najlepiej się mam i tyle. Potem rozmawialiśmy dalej o tym co u mnie i wyszłam z dodatkowym lekiem.

Może akurat wykrzesamy jakiś grymas uśmiechu na czyjś widok to może zostać odebrane dwuznacznie czy akurat jestesmy ubrani w kolor w którym nam twarzowo. 

Dla mnie psychoterapeuta to osoba która m.in. mówi jak coś może być odbierane czy jeśli chodzi o wygląd czy jeśli o zachowanie czy jeśli chodzi o poglądy, jest takim zwierciadłem, lustrem, okiem świata zewnętrznego.

Nie jest jasnowidzem, jest człowiekiem, właśnie kimś też kto jak dla mnie uczy pewnego luzu w tym, że można coś powiedzieć, można z tym nie trafić i że wszystko jest o tym żeby rozmawiać, komunikować. Także terapia jest o tym, że jak się coś stało kiedyś, ale dalej siedzi nam w głowie to, że zawsze jest odpowiedni moment żeby o tym powiedzieć.

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#44 Werciak

Werciak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 14 postów
  • Imię:Weronika

Napisano 28 listopad 2022 - 22:42

Ja nie wierze naprawdę , że ludzie aż takie trudności przechodzą , że ci specjaliści mają takie nastawienie , naprawdę współczuje , że ludzie w naszym kraju mają takie przejścia. Sama nie wiem jak bym zareagowała na te słowa , stwierdzenia , które Państwo usłyszeli... Chyba zależy od szczęścia , ja mogę powiedzieć , ze je miałam (ale bałam się , że nie trafi mi się dobra psycholożka ) i przerabiam swoje trudności z osobą , która jest wyrozumiała, stara się zrozumieć przez co przechodzę, ale jak trzeba to też "dryluje "mnie, bo na tym to polega ,zadaje pytania , pobudza samoświadomość , która jest przed podświadomość często zagłuszana. Nie jestem pewna ,czy dla każdego jest dobra taka dawka "szokowa" jak np. "to idź pan się zabij..." Nie wyobrażam sobie ,by moja terapeutka tak kiedykolwiek powiedziała. Może to kwestia również wieku ? Może Ci troszkę młodsi terapeuci , psychiatrzy mają inne podejście , inny wgląd i być może są bardziej światowi ? Zaangażowani ? Być moze mniej zmęczeni stażem ... No ale zaraz będzie dyskusje ,że i mniej doświadczeni.  :ph34r: Nie jestem taka pewna czy wiek jest dobrym wyznacznikiem doświadczenia. 

Moja psycholożka chyba ani razu nie stwierdziła "ze wyglądam dobrze/źle" , zawsze stawia pytanie ale nie stwierdza. I chyba tu jest różnica? Bo zdarza się nam uśmiechać ,mimo że w środku dzieje się dyskoteka. Ona to chyba u mnie wyłapuje . 

Tak jak@anche powiedziała, mam podobne zdanie , też przerabiam nauke "luzu" w wyrażaniu siebie i wyciszenie "czkawki" , która się odbija z przeszłości. 

Instagram: @Skorpionyka

Steam : @Skorpionyka

Discord : Skorpionyka#7476

#45 Tawak

Tawak

blackpill

• Bywalec
  • 2504 postów
  • Imię:Anon

Napisano 29 listopad 2022 - 03:54

Od psychiatry usłyszałem, że nie mogę o sobie mówić, że jest śmieciem.
Nikt nie powiniem oceniać mnie pochopnie. Znam siebie lepiej!

#46 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 6114 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 09:10

Bardxo dobrze powiedział ci psychiatra. Powinienieś słuchać co mówi. Każdy człowiek popełnia błędy i każdy człowiek posiadać jakąś wartość!
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#47 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10375 postów
  • Imię:Willow

Napisano 29 listopad 2022 - 14:16

U lekarza jesteśmy pacjentami i tego co mówią słuchamy i stosujemy. Jak lekarz zabrania mówienia o sobie żeś śmieć, to coś w tym jest. Przestajesz i koniec. 

Bo jak do ciebie przychodzi delikwent o poradę i ty mu mówisz, że zgodnie z przepisami ma zrobić tak i tak to oczekujesz, że tak właśnie będzie.

Tak samo twój psychiatra.

• Anonimo lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#48 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 6114 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 14:24

@Willow47 albo jak delikwent lub klient przyjdzie i on powie mu, że jest (Tawak) śmieć to to tego klienta straci, a delikwent mu powie, a co ja będę "śmiecia" słuchał...
  • Anonimo lubi to
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#49 anche

anche

anche

• Moderator
  • 6565 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 14:43

Ja myślę o tym tak, że oczywiście każdy ma wolną wolę i może sobie robić co chce niemniej jak się idzie do kogoś po pomoc czy poradę czy cokolwiek, to jego obowiązkiem jest interweniować gdy widzi stosowaną przemoc, a wyzywanie, obrażanie czy umniejszanie to metody przemocy psychicznej.
Uważam, że tak nawet zwyczajnie po ludzku nikt nie powinien godzić się na takie zachowanie wobec kogokolwiek, jeśli ktoś nawet przeskrobał, skrzywdził kogoś to jego zadośćuczynienie, sprawiedliwość do której wszyscy jako ludzie myślę staramy się gdzieś darzyć, nie polega na stosowaniu przemocy nawet wobec tych osób które te przemoc stosowały w przeszłości. Nie na tym polega mądrość.
I można oczywiście oddać się tu narzekaniom na system, na wady ludzi, na skłonność do agresji w społeczeństwie, ale to my każdy z nas jest przykładem tego społeczeństwa i możemy dołączyć do głosu jego głupoty lub mądrości.

Natomiast też jak ktoś jak zacięta płyta olewa to, że jego zachowanie rusza innych, że jest przykre dla innych jeśli już olewa to że krzywdzi siebie to osobiście mam takie poczucie, że jest to zachowanie atencjusza. I uważam, że to zachowanie będzie trwało dopóki działa czyli zwraca na siebie uwagę, powoduje troskę i zainteresowanie.
  • Anonimo i Werciak lubią to

#50 Tawak

Tawak

blackpill

• Bywalec
  • 2504 postów
  • Imię:Anon

Napisano 30 listopad 2022 - 19:20

Każdy człowiek popełnia błędy i każdy człowiek posiadać jakąś wartość!

Solipsyzm niepotwierdzony faktami.

Pani psychiatra, jak osoba z doświadczeniem zawodowym i kobieta atrakcyjna, podczas mojej drugiej wizyty nie zaprzeczyła mojej samoocenie.

Użytkownik Tawak edytował ten post 30 listopad 2022 - 19:21

#51 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Junior Admin
  • 10375 postów
  • Imię:Willow

Napisano 01 grudzień 2022 - 03:00

@anche na to wygląda....

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#52 abnegat

abnegat

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 03 grudzień 2022 - 07:13

Nie jesteś śmieciem, bo jeśli jesteś śmieciem to kim ja jestem większym śmieciem a może mniejszym śmieciem? Może ścierwem? :D

Przecież pracujesz i dobrze zarabiasz, przekazałeś swoje geny dalej w trakcie seksu a śmiecie nie przekazują genów dalej i nie uprawiali nigdy seksu jak ja

Kiedyś zapytałem psychiatry czy przepisze mi leki które będą zabijać mnie na raty, to powiedziała że "trafiłem pod zły adres" ale gdybym usłyszał odpowiedź jak ktoś napisał "idź pan i zabij się" to ja poprosiłbym tego psychologa/psychiatrę o asystę przy moim samobójstwie.

Użytkownik abnegat edytował ten post 03 grudzień 2022 - 07:19

#53 Anonimo

Anonimo

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 177 postów
  • Imię:Anonimo

Napisano 03 grudzień 2022 - 16:10

Abnegat , mysle ze moge Ci pomoc jesli nic i to , twoja decyzja Ty zdecydujesz jak i kiedy ...  :rolleyes:

#54 abnegat

abnegat

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 186 postów

Napisano 03 grudzień 2022 - 18:57

Abnegat , mysle ze moge Ci pomoc jesli nic i to , twoja decyzja Ty zdecydujesz jak i kiedy ...  :rolleyes:

nie stać mnie na psychoterapię z resztą nie wierzę w jej skuteczność w moim przypadku