Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy przestanie działać na mnie ta cholerna sertalina?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 atomz

atomz
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 wrzesień 2021 - 16:29

Witam

Cierpie na schizofrenie paranoidalną. Biore neuroleptyki oraz brałem przez 1,5 miesiąca Asentre(sertaline) w dawce 25 mg. Dawka tyle co nic ale jednak miałem potężne problemy po tej Asentrze. Miałem mocno zwiększone urojenia i omamy(dużo większe niż przed Asentrą) i miałem kolosalne problemy z koncentracją. Po 1,5 miesiąca odstawiłem Asentre. Oczywiście miałem objawy odstawienne mimo że brałem tylko 25 mg. Cały czas utrzymują mi się urojenia. Natomiast problemy z koncentracją ustąpiły. Czytałem w ulotce że przeważnie po 2 tygodniach mijają objawy odstawienne. Ja już nie biore 12 dni. Przede wszystkim dokuczają mi urojenia że ludzie się patrzą, że obgadują mnie, że są wrogo nastawieni do mnie itd. Typowe psychozy( prosze nie mylić z psychopatami).

Kiedy to przejdzie??? Wiem że nie ma tu zbyt wielu schizofreników ale może ktoś nawet jak ma depresje i odstawiał asentre to też miał skutki odstawienne(oczywiście poza urojeniami).?

#2 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 03 wrzesień 2021 - 21:59

@atomz  Jak tam u Ciebie ze  spaniem? Wysypiasz się czy są z tym kłopoty?

Jak tam u Ciebie z dostarczaniem komórkom nerwowym Twojego mózgu witamin z grupy B, kwasów omega3 i magnezu?

Użytkownik Oreganok edytował ten post 03 wrzesień 2021 - 22:01

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#3 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 03 wrzesień 2021 - 23:03

Witaj. Czy rozmawiałeś z lekarzem na temat urojeń?

Może to nie skutki asentry a objawy pierwotnej choroby, schizofrenii paranoidalnej?

Witaminę B, magnez i kwasy omega 3-6 jak już wyżej wspomniał Oregano też warto suplementować, bo wspomagają układ nerwowy.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#4 atomz

atomz

Napisano 04 wrzesień 2021 - 13:10

@atomz  Jak tam u Ciebie ze  spaniem? Wysypiasz się czy są z tym kłopoty?

Jak tam u Ciebie z dostarczaniem komórkom nerwowym Twojego mózgu witamin z grupy B, kwasów omega3 i magnezu?

Śpie różnie jedną noc bardzo dobrze a drugą po 2-3 godziny. Suplementuje magnez z witaminą B6.

Witaj. Czy rozmawiałeś z lekarzem na temat urojeń?

Może to nie skutki asentry a objawy pierwotnej choroby, schizofrenii paranoidalnej?

Witaminę B, magnez i kwasy omega 3-6 jak już wyżej wspomniał Oregano też warto suplementować, bo wspomagają układ nerwowy.

Lecze się na schize już 25 lat, urojenia to mój podstawowy objaw. A co do asentry i urojeń, to wszyscy psychiatrzy z którymi rozmawiałem mówili mi że antydepresanty mogą( ale nie muszą) zwiększać urojenia. Ja przed asentrą byłem w miare ustabilizowany pod względem urojeń ale jak zacząłem brać asentre to wszystko się poknociło.

#5 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 04 wrzesień 2021 - 14:02

@atomz Niestety nie  znalazłem fajnego źródła co do ziół na paranoję, ale ponieważ paranoiczne natręctwa myślowe

funkcjonalnie przypominają nieco natręctwa myślowe w zespole  zaburzeń obsesyjno kompulsywnych (Obsessive Compulsive Dissorder) ,

to może pomogą Ci te rzeczy, które podobno pomagają ludziom z OCD:

milk thristle – ostropest plamisty, borage oil , - olej z ogórecznika, zinc – cynk, St. John’s Wort - ziele dziurawca zwyczajnego.

źródło: https://vaya.in/news...lsive-disorder/

-powodzenia w samoleczeniu :)

Użytkownik Oreganok edytował ten post 04 wrzesień 2021 - 14:05

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#6 atomz

atomz

Napisano 04 wrzesień 2021 - 14:09

@atomz Niestety nie  znalazłem fajnego źródła co do ziół na paranoję, ale ponieważ paranoiczne natręctwa myślowe

funkcjonalnie przypominają nieco natręctwa myślowe w zespole  zaburzeń obsesyjno kompulsywnych (Obsessive Compulsive Dissorder) ,

to może pomogą Ci te rzeczy, które podobno pomagają ludziom z OCD:

milk thristle – ostropest plamisty, borage oil , - olej z ogórecznika, zinc – cynk, St. John’s Wort - ziele dziurawca zwyczajnego.

źródło: https://vaya.in/news...lsive-disorder/

-powodzenia w samoleczeniu :)

Ale ja nie mam natręctw ani zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Owszem mogą one występować przy schizofrenii(mój kumpel np. ma schizofrenie paranoidalną i natręctwa) ale schizofrenia schizofrenii nie rowna. Urojenia polegają na tym że ma się wrażenie że ktoś się patrzy np. wrogo albo że obgadują kogoś i śmieją się na przykład. Nic to nie ma wspólnego z natręctwami. Mylisz pojęcia.

#7 splatterfest

splatterfest

Napisano 05 wrzesień 2021 - 11:36

ja tu z pytaniem co do urojen, jesli np to ze mam wrazenie ze ktos sie na mnie patrzy, smieje czy cokolwiek jest podparte logicznym mysleniem, np zdaje sobie sprawe ze wygladam dziwnie w porownaniu do innych i z tego wzgledu czuje dyskomfort przed wyjsciem gdzies, bo np wczesniej slyszalem nie raz smiech za soba to takie cos nadal sie klasyfikuje jako urojenie? chodzi mi o zachowane logiczne myslenie w tym wszystkim, ze moge podac milion racjonalnych powodow dla ktorego ludzie mieliby mnie obgadac czy wysmiac czy byc do mnie wrogo nastawieni itd

#8 atomz

atomz

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:14

ja tu z pytaniem co do urojen, jesli np to ze mam wrazenie ze ktos sie na mnie patrzy, smieje czy cokolwiek jest podparte logicznym mysleniem, np zdaje sobie sprawe ze wygladam dziwnie w porownaniu do innych i z tego wzgledu czuje dyskomfort przed wyjsciem gdzies, bo np wczesniej slyszalem nie raz smiech za soba to takie cos nadal sie klasyfikuje jako urojenie? chodzi mi o zachowane logiczne myslenie w tym wszystkim, ze moge podac milion racjonalnych powodow dla ktorego ludzie mieliby mnie obgadac czy wysmiac czy byc do mnie wrogo nastawieni itd

Schizofrenia paranoidalna jak sama mówi nazwa paranoja, w niej nie ma logicznego myślenia. Jak jeszcze dawniej byłem bardziej chory i miałem silne urojenia np. jechałem autobusem i siedziałem gdzieś z przodu a z tyłu słyszałem rozmowe to myślałem że to ze mnie, a jak jeszcze był jakiś śmiech to już w ogóle. I ja nie byłem w stanie myśleć wtedy logicznie. W tym cały problem. Paranoja. Dopiero przez wiele lat leczenia jak brałem leki oraz psychoterapia to powoli wychodziłem z tego.

• anche lubi to

#9 splatterfest

splatterfest

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:32

no wlasnie ja tez tak zawsze mialem, wejde np gdzies do sklepu czy jakiekokolwiek miejsca z ludzmi to od razu we lbie ze wszystkie oczy na mnie i sie czuje jakby ich wzrok mial mnie zaraz roztopic nawet do konca nie wiedzac ze sie na mnie patrza, ale sam fakt ze moga sie patrzec i moga sie smiac juz sprawia ze zaczynam sie pocic i odliczam sekundy zeby jak najszybciej sie stamtad wynosic. jedna terapeutka powiedziala ze jestem schizofrenikiem, ty twierdzisz ze jak mam logiczne podparcie tego to wszystko jest ok, prawda pewnie jest gdzies po srodku

#10 atomz

atomz

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:37

no wlasnie ja tez tak zawsze mialem, wejde np gdzies do sklepu czy jakiekokolwiek miejsca z ludzmi to od razu we lbie ze wszystkie oczy na mnie i sie czuje jakby ich wzrok mial mnie zaraz roztopic nawet do konca nie wiedzac ze sie na mnie patrza, ale sam fakt ze moga sie patrzec i moga sie smiac juz sprawia ze zaczynam sie pocic i odliczam sekundy zeby jak najszybciej sie stamtad wynosic. jedna terapeutka powiedziala ze jestem schizofrenikiem, ty twierdzisz ze jak mam logiczne podparcie tego to wszystko jest ok, prawda pewnie jest gdzies po srodku

Zaraz zaraz nic nie twierdze że" jak masz logiczne podparcie to jest ok". Nic takiego nie napisałem. Opisałem ci tylko jak to było u mnie. Co z tym zrobisz to już twoja sprawa.

#11 splatterfest

splatterfest

Napisano 05 wrzesień 2021 - 13:45

no moze doslownie tak nie napisales ale tak to w sumie odebralem, z reszta to ok na pewno nie jest bo normalni ludzie nie maja takich odpalow, cos na pewno jest na rzeczy, ale czy to faktycznie schizofrenia czy cos innego to juz rozkmina na inny dzien

#12 anche

anche

Napisano 05 wrzesień 2021 - 20:40

Śpie różnie jedną noc bardzo dobrze a drugą po 2-3 godziny. Suplementuje magnez z witaminą B6.

Lecze się na schize już 25 lat, urojenia to mój podstawowy objaw. A co do asentry i urojeń, to wszyscy psychiatrzy z którymi rozmawiałem mówili mi że antydepresanty mogą( ale nie muszą) zwiększać urojenia. Ja przed asentrą byłem w miare ustabilizowany pod względem urojeń ale jak zacząłem brać asentre to wszystko się poknociło.

Hej, a leki odstawiles z lekarzem? Co teraz łykasz?

Generalnie nasilenie objawów przy lekach jest dość częste, układ nerwowy otrzymuje więc neuroprzekaźników, to jakby więcej energii. Powinno przejść do 2 tygodni, pomocne mogą być doraźne leki np. uspokajające. Samemu można pomagać sobie doraźnie przy zwiększonym natężeniu objawów poprzez np. włożenie nadgarstków pod zimna wodę, odliczaniem od np. 100 powoli w dół, ćwiczenia fizyczne- rzeczy które zajmą na jakiś czas umysł.
Ja zachęcałabym jednak do konsultacji z lekarzem.
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#13 atomz

atomz

Napisano 05 wrzesień 2021 - 20:44

Hej, a leki odstawiles z lekarzem? Co teraz łykasz?

Generalnie nasilenie objawów przy lekach jest dość częste, układ nerwowy otrzymuje więc neuroprzekaźników, to jakby więcej energii. Powinno przejść do 2 tygodni, pomocne mogą być doraźne leki np. uspokajające. Samemu można pomagać sobie doraźnie przy zwiększonym natężeniu objawów poprzez np. włożenie nadgarstków pod zimna wodę, odliczaniem od np. 100 powoli w dół, ćwiczenia fizyczne- rzeczy które zajmą na jakiś czas umysł.
Ja zachęcałabym jednak do konsultacji z lekarzem.

Brałem tylko 25 mg asentry, mniej się już nie da, dlatego sam odstawiłem. Ale oczywiście reszte leków biore czyli sulpiryd, zolafren, pregabalina, lorafen, akineton no i leki typowo internistyczne (np. na ciśnienie).