Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Po śmierci nie będzie nic - o co w tym chodzi? Co to jest nic?

śmierc życie po śmierci życie duch dusza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kapitol1

kapitol1
  • Imię:Marcinek

Napisano 24 sierpień 2021 - 13:43

Mówiąc tak ludzie muszą z góry zakładać że dusza nie istnieje.

Bo inaczej mówią głupotę bo: przed narodzinami nie istnieli, więc od tamtego momentu nie powinni powstać skoro zakładają że nigdy by nie powstali.

Nie wiem, u takich osób chyba nie istnieje idea duszy w myśleniu, musieli być wychowani w rodzinie ateistycznej.

Chociaż nawet z brakiem idei duszy nie mieści się to w głowie bo ciało ciągle się zmienia a mamy wciąż tę samą świadomość. Bliźniaki jednojajowe mają identyczne struktury mózgu a jednak nie mają tej samej świadomości.

#2 Tawak

Tawak

Napisano 24 sierpień 2021 - 14:57

Ja zostałem wychowany w rodzinie katolickiej, średnio praktykującej, ale wszystkie sakramenty oprócz kapłaństwa i namaszczenia chorego przyjąłem.

Jestem niewierzący, szukałem duszy i jej nie znalazłem. Nie wykluczam jednak, że inni ludzie mogą tę duszę posiadać. Ja jej nie mam.

Po śmierci świadomość zanika, a strach i cierpienie się kończą. Może i niektóre dusze wędrują w inne ciała, ja jednak, jak już zaznaczyłem, duszy nie mam.

A co do bliźniaków - mam sobowtóra i mamy niestety bardzo podobny mózg.

Użytkownik Tawak edytował ten post 24 sierpień 2021 - 14:58

#3 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 24 sierpień 2021 - 21:00

@kapitol1 -
Jak na pewno wiesz, jako niemowlak odpalamy nasz gadzi mózg – pień mózgu i jesteśmy zawzięci i zafiksowani

by płaczem i rykiem wymusić od rodziców to czego chcemy i potem jako młodzi ludzie aktywujemy mózg ssaczy

–czyli limbiczny i zaczynamy poprawnie funkcjonować na emocjach, a na końcu dopiero zwykle jako dorośli ludzie

w pełni odpalamy korę nową, neo cortex, która wywyższa nad nad gady i ssaki i zaczynamy poprawnie myśleć logicznie, analitycznie, abstrakcyjnie.
Ale czy wiesz, że ciężkie doznania dolegliwości psychicznych skutecznie resetują forumowiczów
do funkcjonowania na mózgu gadzim (popędy) i ssaczym (emocje) i nie korzystają  wtedy w pełni z neo cortex.
Dlatego, choć zapodałeś ciekawy intelektualnie wątek, to odzew na niego jest „nie-onieśmielajaco przytłaczający”.
Proszę miej cierpliwość do nas. :)

Użytkownik Oreganok edytował ten post 24 sierpień 2021 - 21:02

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#4 kapitol1

kapitol1

Napisano 25 sierpień 2021 - 09:42

@kapitol1 -
Jak na pewno wiesz, jako niemowlak odpalamy nasz gadzi mózg – pień mózgu i jesteśmy zawzięci i zafiksowani

by płaczem i rykiem wymusić od rodziców to czego chcemy i potem jako młodzi ludzie aktywujemy mózg ssaczy

–czyli limbiczny i zaczynamy poprawnie funkcjonować na emocjach, a na końcu dopiero zwykle jako dorośli ludzie

w pełni odpalamy korę nową, neo cortex, która wywyższa nad nad gady i ssaki i zaczynamy poprawnie myśleć logicznie, analitycznie, abstrakcyjnie.
Ale czy wiesz, że ciężkie doznania dolegliwości psychicznych skutecznie resetują forumowiczów
do funkcjonowania na mózgu gadzim (popędy) i ssaczym (emocje) i nie korzystają  wtedy w pełni z neo cortex.
Dlatego, choć zapodałeś ciekawy intelektualnie wątek, to odzew na niego jest „nie-onieśmielajaco przytłaczający”.
Proszę miej cierpliwość do nas. :)

To jakaś aluzja rozumiem. Nie musisz mieć świadomości w pierwszych latach życia, tu chodzi o to że cząsteczka kwantowa czy nie wiem daje możliwość zaistnienia świadomości w ogóle, przecież nawet śpiąc nie masz świadomości, ale ona zaistnieje po przebudzeniu i będzie we wszechświecie unikalna. Zatagowałem dusza, ale w nią nie wierzę, bardziej wierzę że jest cząsteczka kwantowa w ciele, która po śmierci trafi do innego ciała tu na ziemi w pobliżu naszego martwego ciała. Cholera wie co będzie.

Użytkownik kapitol1 edytował ten post 25 sierpień 2021 - 09:55

#5 Oreganok

Oreganok

Napisano 25 sierpień 2021 - 10:20

@kapitol1 To nie aluzja. Po prostu nie wszyscy, a nawet mniejsza mniejszość ludzi,

a forumowiczów zwłaszcza  będzie lubowała się w teoretycznych rozważaniach. (ja uwielbiam)

Zgadzam się z Tobą – nikt z nas nie zna prawdy, której może być pewien.

Jest wiele systemów religijnych, duchowych, ezoterycznych, filozoficznych,

czy naukowych o tym traktujących i zdecydowanie się na jeden z nich jest szaleństwem.

Ciekawe jaki  system wierzeń, - jaki rodzaj szaleństwa wybrali inni forumowicze? :)

Użytkownik Oreganok edytował ten post 25 sierpień 2021 - 10:21

wszystko jest możliwe.

#6 kapitol1

kapitol1

Napisano 25 sierpień 2021 - 10:27

@kapitol1 To nie aluzja. Po prostu nie wszyscy, a nawet mniejsza mniejszość ludzi,

a forumowiczów zwłaszcza  będzie lubowała się w teoretycznych rozważaniach. (ja uwielbiam)

Zgadzam się z Tobą – nikt z nas nie zna prawdy, której może być pewien.

Jest wiele systemów religijnych, duchowych, ezoterycznych, filozoficznych,

czy naukowych o tym traktujących i zdecydowanie się na jeden z nich jest szaleństwem.

Ciekawe jaki  system wierzeń, - jaki rodzaj szaleństwa wybrali inni forumowicze? :)

Nie pisz o innych napisz o sobie. W co ty wierzysz. Pisanie za innych i o innych nie mając o nich żadnej wiedzy nie jest za mądre.

Użytkownik kapitol1 edytował ten post 25 sierpień 2021 - 10:29

#7 Oreganok

Oreganok

Napisano 25 sierpień 2021 - 10:48

oj tam oj tam.

Użytkownik Oreganok edytował ten post 25 sierpień 2021 - 11:03

wszystko jest możliwe.