Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

fobia spoleczna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 08 listopad 2021 - 21:02

@sebastian86 Chodzisz do kościoła, do lekarzy, choć tam bywa sporo ludzi. Sporo już przepracowałeś na terapii. Brawo. Przed większą grupą jeszcze masz opory…hm.
Czy miałeś może jakieś niemiłe doświadczenia związane z większą grupą ludzi, a my (forumowicze) naciskając Cię do wyjść wykazujemy totalny brak empatii?

Użytkownik Oreganok edytował ten post 08 listopad 2021 - 21:02

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#22 sebastian86

sebastian86
  • Imię:Sebek

Napisano 09 listopad 2021 - 20:53

@sebastian86 Chodzisz do kościoła, do lekarzy, choć tam bywa sporo ludzi. Sporo już przepracowałeś na terapii. Brawo. Przed większą grupą jeszcze masz opory…hm.
Czy miałeś może jakieś niemiłe doświadczenia związane z większą grupą ludzi, a my (forumowicze) naciskając Cię do wyjść wykazujemy totalny brak empatii?

nie pamietam jakiegos strasznego doswiadczenia zwiazanego z wielka grupa ludzi. na otwartym terenie czuje mniejszy lęk przed ludzmi niz w lokalu jakims.

#23 Oreganok

Oreganok

Napisano 09 listopad 2021 - 22:47

Szkoda. Gdyby przyczyną było kontretne traumatyzujące doświadczenie, to np. hipnozą możnaby tam wrócić I wszystko naprawić,

a tak, to nie mam pomysłu i liczę, że inni forumowicze włączą się do dyskusji, albo @sebastian86 wydobrzeje sam z Siebie. :)

• sebastian86 lubi to

wszystko jest możliwe.

#24 Nann

Nann

Napisano 27 listopad 2021 - 23:24

@Oreganok czasem cos jest trauma mimo, ze tego tak nie odbieramy. Pewnie wiesz o co mi chodzi, chociaz to brzmi idiotycznie :P Czasem po latach, z pomoca kogos dochodzimy do tego co w danym momencie bylo trauma.

#25 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 28 listopad 2021 - 17:07

Trudno jest mi się wypowiedzieć, czy fobię społeczną nadal mam, czy zelżała z wiekiem, czy po prostu teraz mam mniej okazji do jej uaktywnienia się... Chociaż ostatnio ktoś mi powiedział w rozmowie, że widać po mnie, że się stresuję. Więc chyba nadal się stresuję rozmową z obcymi ludźmi. Chyba, że to była tylko nawykowa mowa ciała, bo nie czułam wewnątrz siebie stresu. A może po prostu miałam to odcięte. A nie wiemmm już nic

#26 sebastian86

sebastian86
  • Imię:Sebek

Napisano 28 listopad 2021 - 20:15

u mnie ta fobia zelżala dzieki lekom.

#27 Oreganok

Oreganok

Napisano 28 listopad 2021 - 20:17

@Sterrennacht  – nie zabiorę głosu w Twoim wątku – bo IMO dla Twojego dobra będzie poczuć się olewaną na maxa i obrazić się na to forum,

ale jeśli masz ochotę, to możesz skorzystać z tego, co podlinkuję dla @SmacznyKeksik . (Można włączyć napisy i słowo po słowie zrozumieć) :

Otóż @SmacznyKeksik mimo swoich problemów starała się wspierać innych forumowiczów, więc jest w mojej ekstraklasie. :)

Użytkownik Oreganok edytował ten post 28 listopad 2021 - 20:19

• SmacznyKeksik lubi to

wszystko jest możliwe.

#28 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 29 listopad 2021 - 13:51

Dziękuję za link, ta pani ma bardzo dobrą dykcję więc jakoś dałam radę :P

Yyy chyba nie zasłużyłam na takie miłe słowa. :blink: :P