Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

fobia spoleczna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 onnn89mily

onnn89mily
  • Imię:Hubert

Napisano 12 sierpień 2021 - 12:45

Witam, mam 32 lata cierpie na fobie spoleczna i nie moge znalezc sobie partnerki, tzn okazje byle ale nie dalem rady jak myslicie czy znajde wielka milosc czy juz taki zostane do konca, samotnosc dokucza

• cytrynówka lubi to

#2 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 sierpień 2021 - 14:55

@onnn89mily odpowiem najszczerzej jak potrafię - nigdy nic nie wiadomo

Myśli można oszukać, emocji nie.

#3 sebastian86

sebastian86
  • Imię:Sebek

Napisano 07 październik 2021 - 13:11

czy jest tu ktos kto ma fobie spoleczna i znalazl partnerke?

#4 Nann

Nann

Napisano 08 październik 2021 - 08:53

@sebastian86 ja jestem mezatka i tez mam wpisana fobie spoleczna.

#5 Varg

Varg

Napisano 08 październik 2021 - 09:39

fobia społeczna to bardzo poważna przypadłość wiem to po sobie

własciwie można powiedzieć że to najgrsza rzecz gdyż człowiek jest istotą społeczną ( źródło Aronson )

i w samotności szaleje

@onnn89mily odpowiadając na Twoje pytanie 

masz szansę znaleźć partnerkę

będzie to ktoś przy kim Ty czujesz się bezpiecznie

" Nie czas żałować róż gdy płoną lasy "

#6 Gość_splatterfest_*

Gość_splatterfest_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2021 - 10:21

masz szanse ale tylko wtedy kiedy te fobie przelamiesz, w przeciwnym razie nie licz na wiele. i przelamac to mam na mysli robic na przekor temu strachowi i zmuszac sie na sile do tego czego sie boisz, po pierwszych kilku razach skonczysz pewnie ze stanem przedzawalowym ale z czasem zaczniesz sie znieczulac i strach zacznie puszczac a ty zaczniesz naturalnie nabierac luzu, sam od niemoznosci pojscia po wode mineralna do marketu jestem na etapie kiedy moge gadac z dziewczynami z neta przez telefon, nadal jeszcze na spietej dupie ale jest nieporownywalnie lepiej, tak samo jak gdzies wychodze to potrafie juz traktowac ludzi jako zwykle tlo bez zwracania na nich wiekszej uwagi. chodzi ogolnie o to ze nie utrzymasz powazniejszej znajomosci kiedy bedziesz sie bal komus spojrzec w oczy albo bal sie z ta osoba spedzac czas poza domem bo zycie sie toczy glownie poza czterema scianami

• Tapicer lubi to

#7 sebastian86

sebastian86

Napisano 08 październik 2021 - 15:26

@sebastian86 ja jestem mezatka i tez mam wpisana fobie spoleczna.

ale faceci predzej zaakaceptuja kobieca fobie spoleczna niz odwrotnie.

#8 Varg

Varg

Napisano 08 październik 2021 - 17:23

@sebastian86 nie masz racji fobia społeczna jest ogólnie niemile widziana u osób obu płci

nawet damy mogą mieć gorzej gdyż z natury łątwiej nawiązują kontakty i są rozmowniejsze

#9 sebastian86

sebastian86

Napisano 08 październik 2021 - 18:19

@sebastian86 nie masz racji fobia społeczna jest ogólnie niemile widziana u osób obu płci

nawet damy mogą mieć gorzej gdyż z natury łątwiej nawiązują kontakty i są rozmowniejsze

lękliwosc jest bardziej akceptowana u kobiet. i to jest fakt.

#10 Tapicer

Tapicer
  • Imię:Paweł

Napisano 08 październik 2021 - 18:32

Potwierdzam co napisała splatterfest, tylko rzucanie się na głęboka wodę moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem, lepiej małymi kroczkami bo wtedy łatwiej jest to wykonać, w sensie nabierania pewności siebie.

Na początku możesz w pokoju podczas słuchania muzyki najlepiej ulubionej udawać, że tańczysz, lub zrób coś szalonego, naprzykład zrób głupią pozę podczas tańca jesteś, będąc samemu w pokoju nie masz się czego bać.

Będąc wieczorem na spacerze, gdy już jest ciemno możesz raz podskoczyć, a gdy zobaczysz, że zrobienie czegoś pozytywnie  głupiego w miejscu publicznym niczym nie grozi bo nikogo niema. To możesz i podskoczyć drugi raz i tak dalej.

A jeśli którymś razem jakaś przypadkowa osoba to zobaczy i pójdzie dalej to zobaczysz, że nie ma się czego bać.

#11 Nann

Nann

Napisano 09 październik 2021 - 10:33

To prawda. Mysle jednak, ze fobia spoleczna prawie nigdy nie wystepuje sama, tu jest wiecej do przelamywania.

#12 Varg

Varg

Napisano 10 październik 2021 - 13:07

ja mam propozycje by wszystkie te choroby i zaburzenia nazwać nerwicaami na modłę Freuda.

ten nowy podział diagnostyczny i nazwy chorób wprowadzają wiele zamieszania.

#13 Tapicer

Tapicer
  • Imię:Paweł

Napisano 10 październik 2021 - 15:22

A w czym pomoże takie óogulnienie?

#14 cytrynówka

cytrynówka

Napisano 01 listopad 2021 - 18:54

Słyszę Cię i rozumiem, bo sama się z tym zmagam. Mogę Ci powiedzieć, że można sobie pomóc - jeśli o to pytasz. Jak ze wszystkim - leki, terapia, praca nad sobą i jakoś da się to ciągnąć ku lepszemu. Warto też znaleźć sobie jakąś grupę wsparcia (może na oddziale dziennym?) złożoną z osób, które zmagają się z podobnym problemem, bo taka grupa jest - moim zdaniem - najbardziej efektywną formą wsparcia zaraz obok farmakologii. Pomoc jest, trzeba tylko po nią sięgnąć :)

• piter1337 lubi to

#15 sebastian86

sebastian86

Napisano 02 listopad 2021 - 18:52

a czy komus fobia spoleczna przeszla z wiekiem?

#16 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 08 listopad 2021 - 16:34

@sebastian86 Obawiam się , że to zależy, czy przez te lata osoba z fobią społeczną siedziała w piwnicy z dostępem do internetu i toalety,

czy próbowała coś ze sobą robić, jakieś terapie czy choćby codzienne aktywności uskuteczniać.

A Ty @sebastian86 czy czas jaki masz do dyspozycji wykorzystujesz do pracy nad Swoimi niedoskonałościami, czy liczysz, że samo minie?

• Nann lubi to

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#17 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 08 listopad 2021 - 16:58

a czy komus fobia spoleczna przeszla z wiekiem?

Mi złagodniała w pracy. Nadal introwertyzm mocno, ale przebywanie z ludźmi dzień w dzień trochę mnie naprawiło w kwestii fobii społecznej.

• piter1337 lubi to

#18 sebastian86

sebastian86

Napisano 08 listopad 2021 - 19:34

@sebastian86 Obawiam się , że to zależy, czy przez te lata osoba z fobią społeczną siedziała w piwnicy z dostępem do internetu i toalety,

czy próbowała coś ze sobą robić, jakieś terapie czy choćby codzienne aktywności uskuteczniać.

A Ty @sebastian86 czy czas jaki masz do dyspozycji wykorzystujesz do pracy nad Swoimi niedoskonałościami, czy liczysz, że samo minie?

mam za soba nie jedna terapie. 

moja niedoskonaloscia jest lęk.

#19 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 08 listopad 2021 - 19:54

@sebastian86 lęk .. rozumiem lęk wogóle  przed ludźmi, przed dużą grupą ludzi  czy przed wychodzeniem wogóle?

No jak u Ciebie z wyjściami? Mam na myśli wyjście ze śmieciami, do sklepu, do fryzjera, do lekarza, do dentysty, do biblioteki, do kościoła,

do znajomych, do kina, na mecz, na siłownię, na koncert, czy na marsz niepodległości…?*

----------

*wbrew pozorom na marszu patriotycznym jest się anonimowym w  tłumie i niektórych ( np. mnie) to uspokaja

Użytkownik Oreganok edytował ten post 08 listopad 2021 - 19:56

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#20 sebastian86

sebastian86

Napisano 08 listopad 2021 - 20:44

@sebastian86 lęk .. rozumiem lęk wogóle  przed ludźmi, przed dużą grupą ludzi  czy przed wychodzeniem wogóle?

No jak u Ciebie z wyjściami? Mam na myśli wyjście ze śmieciami, do sklepu, do fryzjera, do lekarza, do dentysty, do biblioteki, do kościoła,

do znajomych, do kina, na mecz, na siłownię, na koncert, czy na marsz niepodległości…?*

----------

*wbrew pozorom na marszu patriotycznym jest się anonimowym w  tłumie i niektórych ( np. mnie) to uspokaja

lęk przed grupa ludzi.

wychodze do kosciola, sklepu, biblioteki i lekarzy. na Marsz Niepodleglosci raczej sie nie wybiore