Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Porady i wskazówki psychiatryczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nelyssa

Nelyssa
  • Imię:Karolcia :)

Napisano 04 czerwiec 2021 - 16:18

Wpisujmy tu takie rzeczy :)

Tylko pamiętajmy, że żadne porady netowe nie zastąpią wizyty u specjalisty, bo każdy z nas jest inny, i potrzebuje innego prowadzenia.

Osoby lękliwe społecznie zbytnio koncentrują się na sobie, swoim zachowaniu, emocjach i wątpliwościach, co utrudnia efektywną realizację własnych zamierzeń.

Użytkownik Nelyssa edytował ten post 17 sierpień 2021 - 19:45

• Beatnet lubi to

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

Pamiętaj, że Twoje czarne myśli, wątpliwości i podły nastrój lubią kłamać

#2 Nelyssa

Nelyssa

Napisano 17 sierpień 2021 - 14:39

Jeśli cierpimy na napadowe objadanie się, zastanówmy się, czy mają one jakieś cechy wspólne, co je wywołało, co jemy w ich trakcie, czemu właśnie te pokarmy, czy są to pokarmy, których zwykle unikamy.

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

#3 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 17 sierpień 2021 - 19:41

@Nelyssa Ciekawy wątek. Dopisz proszę w pierwszym poście, że wszelkie porady udzielane na forum nie zastąpią wizyty u lekarza. 

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#4 Nelyssa

Nelyssa

Napisano 17 sierpień 2021 - 19:42

@Willow47 dzięki, oki :)

#5 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 sierpień 2021 - 20:17

@Willow47 nudziarstwo , podobnie jak mycie nóg po bieganiu po trawie ;-)

moja porada

leczenie psychiatryczne ma sens wtedy kiedy jest to współpraca z lekarzem a nie tępe wykonywaniem poleceń

Myśli można oszukać, emocji nie.

#6 Willow47

Willow47

Napisano 18 sierpień 2021 - 14:28

@ Bevier nudziarstwo nudziarstwem ale sporo osób w necie szuka diagnozy. A na forum psychiatrycznym można nieźle namieszać w głowie. Dlatego bardzo ostrożnie podchodzimy do wszystkich porad. 

Czasami warto zmienić godzinę przyjmowania leków. Mój lek pobudza i biorę go rano ale był czas, że potrzebowałam go wieczorami, tak reagował organizm.

Dołączona grafika

#7 Bevier

Bevier

Napisano 19 sierpień 2021 - 08:04

@Willow47 nie chcę być złośliwy ale dlaczgo podchodzimy ostrożnie do porad samych zainteresowanych

( którzy też są chorzy ) w końcu każdy swój rozum ma

a bezkrytycznie mamy podchodzić do osób które nie są chore

które za poradę dostają pieniądze 

gdzie tu logika?

ja na takie myślenie się nie zgadzam a ty sobie rób co chcesz

#8 Willow47

Willow47

Napisano 19 sierpień 2021 - 10:18

@ Bevier właśnie dlatego, że jak ktoś jest chory to często chwyta się każdej nawet nie sprawdzonej metody. Dlatego trzeba ostrożnie podchodzić, żeby nie zaszkodzić sobie jeszcze bardziej. Poza tym, np. zioła i leki często wchodzą ze sobą w interakcje i albo wzmacniają albo znoszą wzajemnie swoje działanie i wtedy mimo leczenia terapia jest nieskuteczna. 

Dołączona grafika

#9 Bevier

Bevier

Napisano 19 sierpień 2021 - 10:43

@Willow47 z tym że zioła udowodniono że są skuteczne a na przykład psychotropy i neuroleptyki nie

więc zastanów się dobrze po czyjej jesteś stronie

< poprawka bo ktoś może źle zrozumieć >

nie udowodniono a nie że nieskuteczne

Użytkownik Bevier edytował ten post 19 sierpień 2021 - 10:44

#10 Willow47

Willow47

Napisano 19 sierpień 2021 - 12:05

@ Bevier nie ma znaczenia po której stronie jestem. Jezeli wierzysz w zioła a w psychotropy mniej lub wcale ale na wszelki wypadek bierzesz i jedno i drugie, bo tak ci poradzil ktos na forum, a potem nie masz efektow leczenia to moze wlasnie dlatego nie ma efektow......

Dołączona grafika

#11 Bevier

Bevier

Napisano 19 sierpień 2021 - 12:39

@Willow47 ja Ci powiem dlaczego jestem taki drażliwy na tym punkcie

nie jest tajemnicą że dziurawiec pomaga na depresję

a właśnie z nim najbardziej walczą psychiatrzy

czy nie wydaje Ci się to podejrzane ?

bo mi tak

Użytkownik Bevier edytował ten post 19 sierpień 2021 - 12:39

#12 Willow47

Willow47

Napisano 19 sierpień 2021 - 17:58

@ Bevier wierzę, że dziurawiec pomaga przy obniżonym nastroju, podaje się go nawet małym dzieciom przy ząbkowaniu jak płaczą. Ale problem w tym, że dziurawiec latem przy dużym nasłonecznieniu szkodzi na wątrobę ( coś z wit A ) 

Nie można go też mieszać z antybiotykami. 

Pokrzywa jest super na cerę i włosy ale wypłukuje potas z organizmu i tak możemy sobie pisać i się wzajemnie przekonywać bez końca.

Nie jestem przeciwniczką alternatywnych metod. Chciałabym tylko, żeby było jasne. Jak psychotropy to psychotropy. Jak leczenie alternatywne to tylko to. Bo mieszanie miewa opłakane skutki.

Dołączona grafika

#13 Bevier

Bevier

Napisano 19 sierpień 2021 - 19:14

5JJcBM50htZNX6i9.jpg

#14 Beatnet

Beatnet
  • Imię:Beata

Napisano 23 listopad 2021 - 22:38

Wpisujmy tu takie rzeczy :)

Tylko pamiętajmy, że żadne porady netowe nie zastąpią wizyty u specjalisty (,,,)

Nelyssa zaproponowała ciekawy wątek i szkoda, że się "rozjechał". Widać troszku agresji.

Zupełnie jakby nie można było głosować bo nie ma jak zaakceptować metody głosowania :huh:

No to moje pytanie: Czy ktoś (w dołku) zna takie odczucie jak chorobliwe kompleksy i przesadny wstyd? Jak sobie radzi.

#15 Nelyssa

Nelyssa

Napisano 24 listopad 2021 - 14:04

@Beatnet ja znam takie odczucia. Tłumaczę sobie, że jestem w chorobie, która wpływa na mój sposób myślenia, i na pewno przy lepszym samopoczuciu myślałabym o sobie pozytywniej. Już tyle w życiu wycierpielismy, że nie warto kierować się tylko chorobowymi myślami, które nas niszczą. Musimy starać się być swoimi najlepszymi przyjaciółmi, bo to my spędzamy ze sobą samym całe życie, i trzeba zadbać o to, żeby żyło nam się lepiej, bez tych chorobowych przekonań. Warto też pozwolić sobie na błędy i potknięcia. To nieuniknione w życiu, nie można wymagać od siebie niemożliwego. Dobrze jest się sobą zaopiekować. W takiej sytuacji, jak odczuwamy wstyd i kompleksy, ja zawsze mówię sobie: trudno. Popełniłam jakiś błąd, tak jak każdy w swoim życiu, przynajmniej na przyszłość będę pamiętała, żeby tego błędu drugi raz nie popełniać. A co do kompleksów, to każdy generalnie je ma, w różnym stopniu. Nie można wymagać od siebie perfekcji we wszystkim i porównywać się z innymi, bo to sprawi, że będziemy jedynie smutni i będziemy zatapiać się w chorobie i nierealnych przekonaniach.
  • Beatnet lubi to

#16 Beatnet

Beatnet
  • Imię:Beata

Napisano 24 listopad 2021 - 15:41

Baaardzo Ci dziękuję za tą wypowiedź. To mi było potrzebne, ufam też antydepresantom. Teraz ma się nasycić dutilox.

Użytkownik Beatnet edytował ten post 24 listopad 2021 - 15:47

• Nelyssa lubi to