Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Porady i wskazówki psychologiczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nelyssa

Nelyssa
  • Imię:Karola

Napisano 03 czerwiec 2021 - 18:36

Wpisujmy je tu :)

Są pewne predyspozycje i cechy charakteru oraz osobowości, które nie pozwalają wyjść z depresji do końca.

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

Pamiętaj, że Twoje czarne myśli, wątpliwości i podły nastrój lubią kłamać

#2 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 czerwiec 2021 - 07:56

oj @Nelyssa wg Sokratesa nie podajemy informacji ktore moglyby kogos zasmucic o ile w rzeczywistosci jest to trudne to w leczeniu depresji bym sie tego trzymał

if u want ride dont ride white horse

#3 anche

anche

Napisano 04 czerwiec 2021 - 12:03

To ja tak.

Są pewne predyspozycje i cechy charakteru oraz osobowości, które pozwalają wyjść z depresji do końca.

;)

To tak troszkę żartobliwie, a teraz wrzucę cytat sprzed kilku dni. Znalazłam go w ,,Dramacie udanego dziecka" Alice Miller, myślę. że może odnaleźć się w nim wiele osób, ja na pewno.

,,Na depresję nie ma miejsca tam, gdzie poczucie własnej wartości oparte jest na prawdziwych uczuciach, a nie na posiadaniu określonych właściwości."

• Nelyssa i Nann lubią to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#4 Nelyssa

Nelyssa

Napisano 04 czerwiec 2021 - 12:56

@Bevier wybacz, to miało być tylko tak informacyjnie. Żeby się pozbyć tych złych cech, utrudniających zdrowienie, a zastępować je tymi dobrymi, dzięki którym zdrowiejemy.

Rozwój i zmiany bywają bolesne, ale nic nie jest tak bolesne, jak tkwienie w miejscu, w którym Ci bardzo źle

Postrzegasz rzeczy i osoby nie takimi, jakimi one naprawdę są, ale takimi, jakimi Ty je uczyniłeś

#5 Nelyssa

Nelyssa

Napisano 04 czerwiec 2021 - 16:11

Zmiany często wiążą się z przeżywaniem skrajnych emocji.

#6 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 05 czerwiec 2021 - 16:24

Jak pisał Antoni Kępiński.”Pierwszą oznaką choroby jest utrata zmysły humoru”.
Czyli powrót poczucia humoru byłby początkiem powrotu do zdrowia psychicznego? Rozważcie to, proszę. :D

• anche i Teraźniejszy lubią to

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#7 Dasbotu96

Dasbotu96
  • Imię:Joanna

Napisano 05 czerwiec 2021 - 17:38

Jak pisał Antoni Kępiński.”Pierwszą oznaką choroby jest utrata zmysły humoru”.
Czyli powrót poczucia humoru byłby początkiem powrotu do zdrowia psychicznego? Rozważcie to, proszę. :D

O kurcze!To może nie jest ze mną tak źle...Nauczyłam sie z dystansem podchodzić do siebie,a nawet się z siebie śmiać!Mam "zdolności" do psucia różnych rzeczy,np ostatnio przymierzając spodnie w sklepie,złamałam wieszak😞Sięgając po rower,urwałam linke od hamulca itp...Śmieję się nieraz z mojej niezdarności,rzeczywiście lzej jest na sercu.Życie i tak bywa skomplikowane to po co sobie dokładać problemów.
  • Teraźniejszy lubi to