Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cześć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aurinko

Aurinko
  • Imię:Aurinko

Napisano 03 maj 2021 - 14:23

Mówią na mnie Aurinko i interesuję się wzrastaniem czyli szeroko pojętym rozwojem osobistym, mam nadzieję że znajdę tu dużo treści i wiedzy po porstu.

• Bevier lubi to

#2 Oreganok

Oreganok
  • Gadu-Gadu:Przecież GG już nie działa
  • Imię:Karim

Napisano 03 maj 2021 - 16:13

@Aurinko.  Przeciętny forumowicz nie ma parcia na rozwój ani na aktywność.
IMO anche i SmacznyKeksik się starają, czasem ja puszczę linka do pobrania ebooka czy do filmu na yt,
ale to kropla w morzu potrzeb, więc przygotuj się na drobne rozczarowanie.
Chyba, że w myśl maksymy: jeśli oczekujes zświatłości sam /sama stań się światłem i świeć przykładem?

Witaj i szukaj pozytywów nawet tam, gdzie pozornie ich nie ma. :)

Użytkownik Oreganok edytował ten post 03 maj 2021 - 16:26

• redrose i Pati85 lubią to

----------------------------

wszystko jest możliwe.

#3 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 maj 2021 - 18:36

Mówią na mnie Aurinko i interesuję się wzrastaniem czyli szeroko pojętym rozwojem osobistym, mam nadzieję że znajdę tu dużo treści i wiedzy po porstu.

zycze powodzenia choc mam obawy podobne do @Oreganok

niemniej zycze powodzenia. jestem zwolennikiem zasady "kto szuka ten znajdzie"

my tu raczej staramy sie wyjsc z bagna ewentualnie nawzajem wspierac

ale zgadzam sie z toba ze depresja to pokrewny do rozwoju osobistego temat

Użytkownik Bevier edytował ten post 03 maj 2021 - 18:21

#4 Aurinko

Aurinko

Napisano 03 maj 2021 - 21:37

Zaczęłam interesować się rozwojem osobistym po tym jak miałam myśli samobójcze, więc chyba wiem co to za bagno o którym piszecie. Może chociaż w małym stopniu.
I jeżeli oczywiście ma ktoś na to siłę w danej chwili... to polecam. I jeszcze bardzo pomogła mi wiedza o tym jak dbać o zdrowie mózgu. Wyświechtana medytacja jednak zbadana przez profesjonalistów daje efekty. No i higiena snu, dla mnie trudna do osiągnięcia bo albo nie dosypiam miesiącami albo nie wychodziłabym z łóżka, a to jednak jest mega słabe dla zdrowia psychicznego. Wiem, że piszę o sprawach oczywistych i dla niektórych to nie ma racji bytu bo nie ma na to siły ochoty i w ogóle nie chce się żyć. Jednak widzę po sobie, że to właśnie błędne koło. I ta świadomość tego, że jednak jest szansa nad sobą zapanować wyciągnęła mnie kiedyś spod tira czy kolejnego rozbitego szkła i pchnęła w stronę rozwoju osobistego. Chociaż jak to piszę mam obawę czy nie wyjdę tu na kolejnego coucha. A zupełnie nie o to mi chodzi. Po prostu to pomogło MI. I chciałabym też wiedzieć co pomaga Wam. Będę obserwować. Życzę Wam miłej nocki i dziękuję za odzew. Trzymajcie się!

#5 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 03 maj 2021 - 21:52

Witaj :)

Najważniejsze, że znalazłaś drogę dla siebie. jesteśmy tak różni, że trudno oczekiwać iż coś co działa na mnie zadziała na innych forumowiczów. Ale też nie ma co rwać włosów z głowy jeśli to co dobre dla ciebie spotka się z krytyką innych użytkowników.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#6 Aurinko

Aurinko

Napisano 03 maj 2021 - 22:05

Dziękuję, wiesz po prostu mam świadomość że jak ja byłam w mega złym stanie to takie gadki były dla mnie... zabawne i wkurzające jednocześnie, stąd zachowawcze sformułowania. I to też nie jest tak, że chce być sztucznie miła. Autentycznie wiem że ktoś może być urażony tym co piszę bo jest w takim a nie innym momencie. Ale masz oczywiście rację, nie można podpasować każdemu. Tylko ja nie lubię sprawiać komuś przykrości bo sama wielokrotnie jej doświadczyłam. I jestem taką osobą co wyraża dokładnie to co czuje. I to właśnie czułam pisząc tą wypowiedź.
  • Willow47 lubi to

#7 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 03 maj 2021 - 22:09

Mam nadzieję, że znajdziesz wśród nas wsparcie i zrozumienie :) Zdrowa asertywność to rzadka umiejętność więc tym bardziej wyrażaj siebie tak jak czujesz. Pozdrawiam i zapraszam do pisania.

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#8 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 04 maj 2021 - 09:55

Cześć cześć cześć :D